Přejít na obsah

Edison

Uživatel
  • Počet příspěvků

    6 219
  • Registrace

Vše od uživatele Edison

  1. Edison

    Kalousek spustil Velkého bratra

    A když kšeftuje stát, tak \"je to tajný\"!!! Dodnes není zveřejněných mnoho zakázek a nakonec podepsaných smluv. A to prej dělaj pro stát (rozuměj pro lidi). Co na tom, že to platí stát (rozuměj lidi). Hlavně, že si pár mamrdů nahrabe... Nakonec.. i na zavedení tohodle systému si někdo pěkně vydělá (např. dodavatel SW, ale i na provizích příslušný úředník a politik). [upravil dne 22.1.2012 22:52 od Edison]
  2. Edison

    Kalousek spustil Velkého bratra

    No právě. V soušasnosti by bylo nutno provést dost detailní analýzu mnoha údajů a to by nebylo jen tak. Jak finančně, tak technologicky. S tímhle novým nesmyslem... i když bude těch údajů taky mraky, tak na jedno kliknutí kdejakej mamrd zjistí, kdo, s kým, za co a za kolik... a za příslušný obnos lze takové info snadno prodat konkurenci. A to už vůbec nemluvím o tom, jak stát v tomhle průhledném stavu ještě snáze může pak směrovat své zakázky a nežádoucí subjekty od nich třeba odstřihnout, nebo jim nadělat takový potíže, že se do toho hrnout nebudou. Chce se mi zvracet. Kde je nějaké obchodní, bankovní a další tajemství? Kde je nějaké \"soukromí\", kde je demokracie??? Uffff.. to jsem se zase... A to jsem jen zaměstnanec...
  3. Edison

    Denni sviceni - montaz vs policie?

    ChouLu, ty, co tu ukázal Hudy uměj obojí. Takže jak ponechat původní obrysy, tak jim vyndat žárovky a jako obrysy použíty tyhle LED. Navíc maj i tu funkci pohasnutí s blinkrem. Celkově hodně fajn. Ani relé na ně není třeba. O vše se tu stará odpovídající ŘJ, která je součástí balení. Jinak některá RL maj relé bokem, jiná ho maj v vobě. Obecně stačí jediné relé s rozpínacím kontaktem, kde se cívka zapojí na stávající obrysy. Odlišnost umístění si samozřejmě musí montér uvědomit a podle přání zákazníka zrealizovat včetně odpovídajícího zapojení. Ale to Ti asi říkám zbytečně... Jen jsem to tu chtěl shrnout.
  4. Edison

    Denni sviceni - montaz vs policie?

    Hudy, ty jsou fakt hooodně zajímavé.
  5. Edison

    Denni sviceni - montaz vs policie?

    A to zapojení se odlišuje jak?
  6. Edison

    servisni historie podle VIN kodu

    Ach jo... Další...: Nohoře je vlákno, které se zjišťování dle VIN věnuje. Doporučuju si přečíst pravidla fora a pak se jimi řídit. Děkuji.
  7. Edison

    Denni sviceni - montaz vs policie?

    Hle: Je tam rozdíl v montážní výšce kvůlivá tý obrysový funkci Min 350mm. Ale co se mi líbí nejvíc: \"samotné vodiče NEJSOU měděné ale ocelové, tím odpadá riziko koroze\". To mě fakt pobavilo... :-DDDD
  8. Edison

    Denni sviceni - montaz vs policie?

    V principu je fuk, kde obrysy jsou \"integrované\". Žárovka se dá vyjmout odevšad. Stejně, jako jí kdekoli nechat. Na samotnou funkci to nemůže mít vliv. Jen na \"líbivost\".
  9. Edison

    Denni sviceni - montaz vs policie?

    Já si nemyslím, že by musely být původní pryč. Ale třeba nám někdo znalejší řekne, že zrovna obrysy musej být jen v jediném páru... Osobně o tom nevím (což neznamená, že se nemohu mýliti...) Osobně, jak jsem psal bych tam nechal jen ty v DRL. Ale nakonec se snad na nich nechá ta funkce vypnnout, ne? Natolik jsem je nezkoumal (páč mě RL neberou). [upravil dne 22.1.2012 21:56 od Edison]
  10. Edison

    Denni sviceni - montaz vs policie?

    Jojo, Kloube... Ale odstraňovat jsi je nemusel. Ale vypadá to líp bez původních. Já když jsem montoval AE s čočkama, tak jsem původní obrysy taky vyhodil.
  11. Vcelku ano... Taky se mi to semo tamo stane... To bude ten opěvovanej HIT. Když si to blbě dáchnu.. tak se můžu uchrchlat... Skoro stejně, jako od papírovky. Kurnik.. jsem ale fakt moc spokojenej...
  12. Tak ať Ti to neutrhne plíce... :-D Držím palce.
  13. Já kouřil dvacku... teď ani jedno... Tak 3/4 roku... Zkus... uvidíš... Kolik že jsou nejvíc? Nějak přes 30 mg, co? ;-) Jinak šéf jednoho našeho dodavatele to u mě viděl, a druhej den si to pořídil... se ho musim zeptat, jak je spokojenej... A kolega si to pořídil... Zítra se ho taky zeptám... [upravil dne 22.1.2012 21:23 od Edison]
  14. Já taky 18 mg. Slabší, ale naprosto vyhovující... Ale dunhill 18 mg mi už přijde silný až až...
  15. Edison

    Denni sviceni - montaz vs policie?

    \"Parkovačky\" je nesprávný pojem. parkovací světlo je něco kapku jiného, než obrysové a poziční. Takže: Parkovací světla dnes už prakticky nevidno. Když bývaly, tak šly zapnout jen při vytaženém klíčku. Asi máš na mysli obrysová světla. Ty naopak musej svítit s potkávacími, dálkovými, mlhovými, nesměj svídit s deními. V zorném poli musejí být signalizovány příslušným symbolem a barvou.
  16. Edison

    Denni sviceni - montaz vs policie?

    jsi nějak hrábnul do citace a podělalo se to celý od tej citace, nebo tak něco. Měl sis to hlavně zkopčit... Abychom věděli... tedaaaa... aby správci věděli, co s tím... jako kvůlivá prevenci... Ad světla... Hodně jezdím, tak jsem si toho všiml. I jak to funguje. A že to je i na krámech...
  17. Edison

    pro nedělovečerní pobavení

  18. Edison

    Denni sviceni - montaz vs policie?

    Hudy, tys rozbil stránku!! :-DD No to je gól...
  19. Edison

    Denni sviceni - montaz vs policie?

    Metal Mane (jestli to teda čtu správně), audi (a další) to maj i jako obrysovky. Když se zapnou světla (obrysovky), stáhne se jejich svítivost. Jak moc a jako moc to funguje je jistě diskutabilní, leč je to tak schváleno. A navíc... když daj blinkr, tak se na příslušné straně to svícení i stáhne, aby ten blinkr byl víc vidět. I některý ty přídavný, co se daj koupit maj i funkci obrysovek. Jinak jiné značky maj jako RL realizovaný zeslabený svícení dálkovými.
  20. Edison

    Denni sviceni - montaz vs policie?

    Martine, teď jsi kapku přestřelil. Já sice nejsem zastáncem těchto světel a na auto bych si to nedal... Ale: Zakázané to není, A to, že s tím někdo svítí i v noci je o tom, co je mezi volantem a pedálama, ne o těch světlech. Taky se dost často setkávám s tím, že to maj lidi blbě zapojený. A podotýkám, že i ze servisů(!!!). Ale to taky není o těch světlech, ale zase o těch, co to montují.
  21. Edison

    Anténa wifi pro notebook

    Nebyl osazen, nebo byl osazen, ale nepřipojen? Ve druhém případě bys měl po starostech... Myslím... :-)
  22. Edison

    pro nedělovečerní pobavení

    I s audistama... ;-)))
  23. Edison

    Denni sviceni - montaz vs policie?

    O označování dílů, prvků a věcí na vozidle hovoří jistě nějaký předpis, vyhláška... Nemyslím, že papír je to pravé. Možná se mýlím, ale jediné správné je označování přímo na oněch dílech a to přesně stanoveným způsobem. Papír je pro zákazníka. Např. Prohlášení o shodě ve smyslu zákona 22 o požadavcích na výrobky, který říká, že takový papír musí prodejce vydat, popřípadě Ujištění o Prohlášení o shodě. Ovšem nikde už není stanoveno, co v takovém papíru má být. Takže se tam píše, že výrobek ten a ten je ve shodě s ČSN... a EN ČSN... a další a další. Ovšem... to není homologade. Dokonce i kdyby tam bylo napsáno, že je ve shodě s EHK.... O tom je totiž jediný relevantní dokument samotný homologační protokol. A to jedině originál. A ten bude mít nejspíš ten, kdo o homologaci požádal uložen pěkně v trezoru. Taky za to zaplatil jistě nemalé peníze. A součástí takového homologačního protokolu nejspíš bude i způsob označování takového výrobku.
  24. Edison

    pro nedělovečerní pobavení

    Na hondě maj ode mě taky echo... Ale mám takové tušení... kucí z AK si tohle líbit nenechaj.. Ojebal tam dlouholetýho... a to mu nejspíš jen tak neprojde.
  25. Edison

    Denni sviceni - montaz vs policie?

    Nikde žádný předpis neříká, že by k montáži měl být nějaký papír. Montáž čehokoli osvědčuje každé dva roky STK. Mají-li PČR podezření na porušení technických ustanovení, mají možnost vozidlo odeslat na STK okamžitě (blablabla... dle předpisu, zákona, atd...), nebo v případě méně nebezpečných porušení technických předpisů nechat vozidlo zkontrolovat později - asi nějaké předvolání, nebo tak něco udělat asi mohou. Ale to je tak vše. Chtít nějaký jiný papír, než je OTP a známka na RZ je holý nesmysl. Bylo by to zdvojování systému, což je nežádoucí.
×
×
  • Vytvořit...