Přejít na obsah

Edison

Uživatel
  • Počet příspěvků

    6 219
  • Registrace

Vše od uživatele Edison

  1. Edison

    Výběr startovacích kabelů

    Tak si to hoďtě do kalkulačky. Měrný odpor (tabulky - hledat to se mi fakt nechce), délka někde kolem 4-5m, proud kolem 200A, a teď si spočítejte úbytky na různých průřezech. Třeba porovníní 2,5; 16; 35 mm^2. úbytek by neměl být větší než tak 1V, aby to fakt fungovalo. A nezapomenout, že vodič se procházejícím proudem zahřívá, zvyšuje svůj odpor a tím na něm roste i úbytek napětí. Zobecnit by se to dalo asi takhle: Jaký je průřez kabelu od baterky ke starteru? Délka startovacích bude tak 6x(?) větší. Z toho si snad každý dovede odvodit, jaký by startovací měly mít průřez (teoreticky). Pak zbývá si jen ujasnit, jaký je ještě pohybově (mechanicky) použitelný. Silikon je sice měkoučký, je ale velmi náchylný na poškození. Není potřeba nějak silná VN izolace, takže bych použil nějaký ten lepší \"igeliťák\". Osobně někde nad 25 mm^2. Nalisovat odpovídající oka a řádně přišroubovat k dobrým kleštím s dostatečným stiskem (pružinou).
  2. Jak jsem viděl titulek, tak jsem chtěl napsat, že \"hlavně krátce\". :-D
  3. Edison

    Dovoz auta z Německa?

    Napiš to už do názvu příspěvku.
  4. Jinak... ta CE4: Už jsem ji odložil. Ne, že by nefungovala... HIT je supr, funguje do dna, je do toho skvěle vidět... ale... ta kondenzace je v tom fakt hustá. Sice si nenatáhnu, ale když se to otočí, tak to z toho odkápne. Jinak kondenzát stéká do závitu. To dělá taky vyšší spotřebu.
  5. Tak gratuluji... Vítej mezi nás... :-)
  6. Tak... dlouho jsme tu nic nenapsali... Zkouším nový cartáč. CE4. Je super, že to dělaj barevný, je to celoprůhledný, k plnění není potřeba žádná specialita... jen kapací lahvička. Skvělý přehled o tom, co v tom je (ať už podle barvy liquidu, nebo podle barvy cartu. Princip stejný, jako Wéčko, jen knoty jsou dole. Vzniklý kondenzát má pak mnohem delší dráhu k náústku, což vidím taky jako pokrok. Co se mi moc nezdá je kraťoučký knot, který neprochází celým cartem, ale je jen u dna. Jsem tedy zvědav, jak bude fungovat s měnším množstvím liquidu. A zde link: http://lepsicigareta.cz/cartomizery-clearomizery-c12/clearomizer-ce4-cerny-i540/
  7. A-V receiver, domácí server, který lze použít k mnohem více věcem, než jen jako multimedia server (od routování, firewall, fileserver, gate pro nejrůznější aplikace... Průměrná TV dnes tak jako tak přehrává i z připojenýho HDD, fajly ze sítě/internetu... Přehrávat pak z NTB připojenýho přes WiFi, telefonů, smatrfonů... už není problém.
  8. Edison

    Jedna stranka na facebooku

    Kurnik.. jsi mi nadělal chutě.. Koňská svíčková... to je žrádlo!!!
  9. Edison

    Přemův kufr ukázal své útroby

    To je jen malý, nepatrný až mizivý upgrade...
    • 6
  10. Edison

    Jedna stranka na facebooku

    Tohle nevypadá jako příspěvek zjišťující nějaký názor... ;-)
  11. Edison

    Jedna stranka na facebooku

    Oni, ještě poznámka s otázkou: Myslíš, že toto téma patří zrovna na forum o primárně o autech? Mě přijde, žes sem nepřišel zjišťovat názory, ale prostě si pobrečet. Nemyslíš, že by \"účelnější\" bylo ozvat se na tý FB stránce? Promiň, ale tady se to snadno strhne na flame... A to asi nikdo nechceme.
  12. Edison

    Jedna stranka na facebooku

    Oddie: Tos trefil.
  13. Edison

    Jedna stranka na facebooku

    A prase není kráva. Dokonce ani kuře... atd. Kdo by to byl řekl.
  14. Já vim, Šalda je hodnej kluk... ;-)
  15. Tyjo.. nevim, nevim... Občas na to poliši šáhnou, jak to drží... Měl bych z toho strach...
  16. Edison

    vyhřívání zrcátek

    Koblihu, si to snad raději UDĚLÁM sám!! nebo zajdu do nějakýho \"servisu\"... :-DDD Já na chlapy fak nejsu... :-DDD
  17. Edison

    vyhřívání zrcátek

    Koblihu, Ty se chováš, jako bys tomu rozuměl... :-DDD Spíš... kdyby se někomu chtělo mi to vyndat... Tedaaaa... ne beze mě... Až u toho budu!!!
  18. Edison

    vyhřívání zrcátek

    Zase tak drahý to nejni... A nějaký bastly... :-/ To raděj koupim nový... Ale nejdřív na to kouknu, jestli to bude ono...
  19. Jooo... jasný, Šaldo.. Místo výměny okna vyměnit rovnou karoserii... :-) Nebo dokonce auto??? :-DDD
  20. Edison

    vyhřívání zrcátek

    Taky mi to asi netopí. :-( Tak děkuji všem za nápady... :-))
  21. Není lepší použít něco méně agresivního? Proč si dávat pozor, když nemusím, žáno...
  22. Tak aceton asi rozhodně ne... Někam to kápne a hnus je na světě...
  23. Edison

    Motá se mi hlava, co s tím??

    Radek tak aspoň ví, že mu už fak táhne na nějaký ten rok a jednak že se tu snažíme, aby tu s námi ještě nějaký ten pátek vydržel. Máme ho všici rádi, žejo... :-D
  24. Co by se od Tebe, Šaldo, dalo čekat jinýho, než výměna dálniční známky bejzbolkou, žejo... :-DDD
  25. Ano, použij hledání. Je tu toho celkem dosti.
×
×
  • Vytvořit...