Přejít na obsah

Edison

Uživatel
  • Počet příspěvků

    6 219
  • Registrace

Vše od uživatele Edison

  1. To vím moc dobře. Moje potíž je v kombinaci můj čas, který nemám, správné počasí, to neovlivním, a někdo, kdo mi půjčí váhu, nevím o nikom ve správný čas za správného počasí. Vždy mi vyjdou max. dvě ze tří ovlivňujících faktorů. :-(
    • 23
  2. Jedna věc je zveřejnění čerpacích stanic se špatnými palivy, jiná je právo na informace. Každou věc ošetřuje zřejmě jiný zákon. Tedy zveřejnit možná ne, kdežto se zeptat ČOI na základě zákona o přístupu k informacím ano. Je to na hlavu. Jinak problém řetězce dodavatel - prodejce - spotřebitel je zřejmý.
    • 16
  3. Jo. A ještě k tomu potřebuju mít příhodný počasí.
    • 23
  4. To je sice pěkný, ale já to vidím tak, že ji asi mám fakt vadnou.
    • 23
  5. Já váhu velmi oparně čistil. V jiném vlákně svůj problém popisuji. Zatím jsem se k ničemu nedobral. U mě to asi dělá ta váha, ale nemám si ji kde půjčit. :-(
    • 23
  6. Edison

    Gumove logo na DO P406

    Stejný problém. Na stejném DO. Takže jsem se na laborování a kupúování čehokolivykašlal a vteřiňákem přilepil tlačítko do pouzdra. Namáhaný to tam nejni tak, aby to upadlo, tak je to OK. ;-)
    • 21
  7. Edison

    H7 - vesele praskají dál

    Možná jsou náchylnější, já ale tento porblém nepozoruji. Jsem i tak přesvědčen, že tyto prvky vždy procházej před schválením typu mj. životnostními testy, včetně vibračních zkoušek. Takže obecně bych v tom, že je to právě H7 problém nehledal. Já měl v pažoutu osram NB rok. Mám je ještě na stole a jsou skoro jak nové. Ty samý ovšem v meganu (taky H7) praskly po měsíci. Tam obecně žárovky praskaj celkem dost. I když musím říct, že za poslední rok se to nějak uklidnilo. Tak nevím.
    • 44
  8. Edison

    Digitální zrcadlovka či EVF

    Tamron i sigma určitě. Ale kvalitu... neznám.
    • 70
  9. Edison

    H7 - vesele praskají dál

    Jojo... Škodovky prodávaj na to správný odpor. UTFG.
    • 44
  10. Edison

    Problém se světly v aut. režimu

    Myslím, že to je normální. Ono je to v páčce řešený mechanicky a je zjištěno, aby když vypínáš světla (na páčce), tak aby se vypla dálková. Takový \"denní a noční režim\".
    • 10
  11. Edison

    Digitální zrcadlovka či EVF

    Tak tak... Stabilizace v objektivu má své nesporné výhody, ale i své nesporné nevýhody. Jde jen o to si to sám zvážit rozhodnout a vybrat.
    • 70
  12. Edison

    Digitální zrcadlovka či EVF

    Znám pár profi fotografů. I těch, co fotěj přírodu. Je zvláštní, říkaj oni, že i přes nesrovnatelně lepší pevná skla, která samozžejmě mají a používají, tak na expedice používaj právě ty \"nejhorší\" ultrazoomy. Na můj užaslý pohled logicky odpověděl: Ono je rozdíl tahat na zádech brašnu s miliardou vybavení, z čehož skla jsou největší zátěží, a jeden foťák s UZ. Taky když s tím někde klepnou, tak je to tak netrápí. Jinak já osobně používám vcelku tři základní skla: 24, 30 a 90mm (x1,5) světelnost kolem dvou. UZ mám taky, ale asitak rok nebyl z brašny venku. Pak mám ještě 10-20, ale to se hodí jen tak na specialitky. Ještě by se mi líbilo tak něco kolem 300. Když zoom, tak by se mi líbilo tak něco 20-70/2,5... ale na nic takovýho jsem v přijatelný ceně nenarazil.
    • 70
  13. Edison

    H7 - vesele praskají dál

    Jako rozumnou hodnotu vidím tak na volnoběh od 13,2, až po 14,2 při 1500(?), Při vyšších už by to stoupat nemělo. Jak je řečeno, záleží od zapnutých spotřebičů. Nad 14,4 při jakýchkoli otáčkách už bych to viděl jako možný problém. Nevím co říká předpis, ale tak co mi dává selskej rozum, tak bych to viděl tak nějak... A stejně na desetince to fakt neshoří.
    • 44
  14. Edison

    svetla 406

    No.. a u megana denní svícení funguje takto: Sedneš, nastartuješ. Rozsvítíš světla páčkou. Chcípneš, světla zůstanou svítit. Otevřeš dveře, světla zhasnou. Zamkneš. Příště odemkneš, sedneš, nastartuješ, světla se rozsvítěj. Pokud chceš mít chcíplo, tak jen vypneš na páčce a zase zapneš. Světla se rozsvítěj. Pak nezhasnou s otevřením dveří. Denní se prostě aktivuje tak, že vypneš páčku, nastartuješ, zapneš páčku. Deaktivuje se tak, že zapneš páčku při vyplém motoru. S vyplou páčkou nikdy nesvítěj. Já to u svého auta mám úplně jinak. Ale to je na příště. ;-)
    • 6
  15. Edison

    nefunguje elektrika

    Ta baterka 13,2V nepodrží. Myslím, že se bude pohybovat tak kolem 12V. Jinak vady článků mohou být v podstatě tři: 1. Zkratovaný. To by mělo za důsledek nižší napětí, při startování tak nízké, že to nenastartuje. 2. Přerušený. To bys na svorkáchneměl vůbec nic. 3. Nízká kapacita (např. v důsledku odpadlého materiálu z elektrod). To bys naprázdno nepoznal, možná o něco hůře by to startovalo. A ještě jeden: Velký vnitřní odpor. Bývá to v důsledku např. vadných vnitřních propojení uvnitř baterie. Projevy asitak jako ta první, jen naprázdno bys to nepoznal vůbec.
    • 11
  16. Edison

    nefunguje elektrika

    První bych se mrknul na napětí baterie. Pak svorky na ní a hlavní kabely od ní, plusový i mínusový. Jediná pojistka tam není a že by popraskaly všechny hlavní se mi nezdá.
    • 11
  17. Edison

    Panel na radio

    Já ho koupil v tuning krámě v Brně. Ale jistě toho na netu budou mraky.
    • 6
  18. Edison

    H7 - vesele praskají dál

    13,3V při jakých otáčkách?
    • 44
  19. Edison

    H7 - vesele praskají dál

    Ježiš... na co transil?? Tím se ošetřují elektronická zařízení proti krátkodobému přepětí. Když nějaké takové zařízení, tak negativní varistor. Ten Ti ovšem neumím nadefinovat. Transil pracuje tak, že se při přepětí velmi rychle prakticky zkratuje a tím sníží napětí, ovšem v celé instalaci. Při vyšších energiích shoří pojistka, při ještě vyšších shoří i ten transil. Varistor vcelku linárně v závislosti na napětí na sobě zvyšuje/snižuje svůj odpor a tím stabilizuje napětí v síti. Ovšem pokud bude dostatečně tvrdé, tak buchne taky. Ještě lze uvažovat o zenerce, která se přímo jako stabilizátor používá. Je ovšem nutný před ní dát odpor, aby na ní bylo odpovídajícím způsobem \"měkké\" napětí, pak musí být rezistor i sama zenerka taky správně dimenzována. Jestli Ti hořej žárovky, bude problém s regulátorem. A jestli chceš jistotu, tak dej do serie s každou žárovkou v propustnym směru diodu. Napěťově vceku jedno jakou, proudově tak 10A. Srazíš tak 0,8V. Nezapomeň, že na ní bude ztráta kolem 5W, což může být dost tepla.
    • 44
  20. Edison

    svetla 406

    Nebo si denní udělej sám..Není to zase až tak složitý... ;-)
    • 6
  21. Edison

    dorabane xenony a riadiaca jednotka

    Já vím, že nemívají kostřící šroubek... Pokusně bych to chytil pod šroubek deklíku, nebo v případě slimmu pod hlavu šroubu, kterým to je pak přidělaný v autě.
    • 14
  22. Edison

    dorabane xenony a riadiaca jednotka

    4300K jsou už dost studený. Snad se mi povede ty 3000K sehnat. Dělaj se, ale málo. Jinak proč by to mělo dělat chyby na jinch systémech... Snad jedině přikostřit pouzdra ballastů, případně najít pro ně jiné místo.
    • 14
  23. Edison

    dorabane xenony a riadiaca jednotka

    Já tam origo mlhy mám. Uvažuji spíše o tom to elegantně implementovat do stávajících. Už mám čočkový bixenony v hlavních, tak by se mi to líbilo i v mlhách.
    • 14
  24. Edison

    dorabane xenony a riadiaca jednotka

    Do nmlhovek xeny klidně. Ale sehnat co nejteplejší. Já jsem potkal teplotu 3kK. Snad je dostanu. A možná dokonce vyměním svítidla. Asitak něco takového: http://www.stodvacet.cz/?p=productsMore&iProduct=124&sName=SVETLA-PRIDAVNA-MLHOVA-PROJEKTOROVA--CHROM-12V-E . Jen se popídím po homologovaných. :-)
    • 14
  25. Edison

    Blinkry v zrcátkách

    Teď nevím, který E to mělo. Ale koukal jsem i na ražbu na těch blinkrech, a bylo to tam. Jak E s číslem v kroužku, tak i to sáhodlouhý numero s číslem protokolu. Prostě kompletní. Jinak proč zavařovat díru v blatníku? Normálně bych to nechal funkční. A protáhnout drůt by se musel každopádně, i kdyby to nebyla nálepka... Takže zase to tak strašně nevidím. Jen kdyby to nestálo takovej majlant a nebyla to fakt jen nálepka s drůtem.
    • 15
×
×
  • Vytvořit...