Přejít na obsah

Edison

Uživatel
  • Počet příspěvků

    6 219
  • Registrace

Vše od uživatele Edison

  1. Edison

    Samolepka CZ

    Takový držák byl jednu dobu k sehnání (možná ještě někde je). Nebyl delší, ten modrý proužek překrýval část RZ a to jen tu v které části je na nových RZ-kách ten modrý proužek originál. Tyto držáky jsou běžně k dostání. Jenže nejsou schváleny k použití s SPZ, jen s RZ. A to z důvodu částečného zakrytí prvního písmene. Já jsemzáměrně psal o proužku na vnější straně, aby k tomuto nedochálelo a bylo to možno použít se strarší SPZ. Ve švédsku jsem něco podobného viděl. Jenže jejich značky jsou poněkud kratší...
    • 23
  2. Edison

    Samolepka CZ

    Nezaměňuj EU a Schengen. ;-) Krom toho s proužkem nedělaj problém ani státy, které nejsou ani v EU, ani v Schengenu. btw... všiměte si např. RSM. Dokonce nám tam ani neplatí povinné ručení!!! Já si toho všiml až když jsem se vrátil.
    • 23
  3. Edison

    Samolepka CZ

    Jezdím do Švajcu už nějaký ten pátek a clkem dost často. Ještě se mi ale nestalo, že by mě někdo s proužkem opruzoval. Ani na hranicích, ani poldi ať už při běžné kontrole, nebo když jsem náhodou něco opoměl. Krom toho, nejsem sami, kdo tam z EU jezdí. Málokterý frantík, dojčlanďák, talián... má jak oválek, tak kolečko. [upravil dne 30/6/09 Ferry]
    • 23
  4. Edison

    Pozdní nástup turba

    Mmmmm.... Piny jsem tu někde zahlédl, takže to mohu krátce prubnout. Poťák plynu jsem vadný měl. Je to diferenciální potenciometr, kde mi jedna půlka nechodila a diagnostika to hned poznala. Takže ten nový mám taky. Aha... voda na váze by snad mohla počkodit nějterou komponentu tak, že by to takhle zlobilo. Ale já o vodě v sání nemám tušení. Kudy by se tam dostala? Filtr mám novej, sportovní vložka. A máš to taky tak závislé na teplotě vzduchu, jako já?
  5. Edison

    Pozdní nástup turba

    Je to tu někde, ale mě to teda fakt nepomohlo. Návodu netřeba, spíše těžké opatrnosti.
  6. Edison

    Pozdní nástup turba

    Já se k tomu zatím nedostal. Jednodušší mi přijde zkusit vyměnit váhu vzduchu. Tak sháním někoho, kdo by byl ochoten na pár dní nějakou z regálu zapůjčit.
  7. Edison

    Samolepka CZ

    ... a schválený font... ;-)
    • 23
  8. Edison

    Váha vzduchu

    • 7
  9. Edison

    Váha vzduchu

    To mám už za sebou... Bez výsledku.
    • 7
  10. Rozložil se na prvočinitele... :-/
    • 11
  11. Neměl by někdo z Prahy na zapůjčení? Na pár dní... z důvodu zkoušky, jestli ten můj problém nedělá právě tohle. Diagnostika prý nic divného neukazuje. Motor RHZ.
    • 7
  12. Edison

    Samolepka CZ

    Bych jim omlátil o hlavu mezinárodní smlouvy...
    • 23
  13. Doutnavka pracuje právě jako stabilizátor napětí, případně jako přepěťové jiskřiště. Kondenátor slouží jako filtrace k zamezení vniknutí krátkých VF složek rušení, např. při vzdáleném atmosferickém výboji, nebo od točivých strojů. Jinak k ochraně před úderem blesku: Je to poměrně velmi složitá záležitost. Předem upozorňuji, že tyto přepěťovky neslouží k ochraně před přímým úderem blesku do vedení, ani před blízským atmosferickým výbojem. Komplexní ochrana před účinky atmosferických výbojů má tři úrovně: 1. Ochrana vedení před blízkým úderem blesku do vedení. Bývá realizována ochranným jiskřištěm, které umí spálit krátké, ale velmi vysoké energie. Nebývá potřeba jej měnit a umísťují se na přívod do domu, pokud možno k hodinám. Rozvoďáci to ale nemaj mopc rádi, protože se o to pak musej i starat. Jedná se o ochranu kategorie B. 2. Ochrana proti účinkům vzdálených atmosferických výbojů. To má ten charakter, že hlavně naindukované přepětí na vedení trvá nepoměrně déle. Ochrana je řešena většinou varistory. Není neobvyklé, že při správném zásahu odejdou. I z toho důvodu bývají konstruovány jako výměnné patrony a spodky pro ně mohou mít signalizační zařízení. Umísťují se co nejblíže k domu, většinou v hlavním rozvaděči. Jedná se o ohranu kategorie C. Existují výrobci, kteří vyrábějí ochrany B+C v jednom pouzdře. 3. Ochrana před zbytkovým přepětím a rušení. To je např. ten pes, nebo existují speciální instalační zásuvky, nebo moduly. Ty se umísťují co nejblíže ke spotřebiči. Zařízení už jen stabilizuje napětí a omezuje rušení, např. právě od stykačů a rozbíhajících se točivých strojů. To je ochrana kategorie D. Pro jejich použití platí určité zásady, zejména co se týče délek vedení a jejich počtu a rozmístění. Jinak pro účinnou funkci ochrany elektronických zařízení je potřeba komplexních řešení minimálně B+C+D. A jsem nezmiňoval, to by mělo být realizováno rozvodnými závody na hlavních vedeních. Ještě dodám, že pro naprostou funkčnost je nutné, aby odpovídající opatření byla realizována i na sdělovacích, datových i VF vedeních, včetně anténních. Příslušná opatření by měla být realizována rovněž na přívodech plynu, vody, apod. Žádná z ochran nesmí způsobit zkrat žádném ze stavů, ani při aktivaci. V případech poškození veškerá zařízení musejí být napájena i nadále, nemusejí být však již chráněna. Proto je vhodná ta signalizace. A bďte si jisti, že nějaký vypínač při plízském blesku nemusí znamenat, že se za něj nic nedostane. Klidně si to tam skočí. Statika je pěkná mrcha. Malinké energie, ovšem velmi vysoká napětí skáčo řádově na centimetry a nechráněná elektronická zařízení jsou schopna spolehlivě odsmahnout. [upravil dne 29.6.2009 Edison]
    • 26
  14. Edison

    Samolepka CZ

    Taky by i pro starší SPZ mohli vyrábět držák, který by byl modrým pruhem vybaven. A to na vnější stranu. Důsledek je ovšem zřejmý: Takový držák by byl o ten pruh delší, takže by byla auta, kam by se to namontovat bez deformace nedalo.
    • 23
  15. Edison

    osoba mě blízká

    Jakoby ty značky nemohli rozmístit už teď, bez změny zákona. Prostě se zase zabejvaj blbostma, místo jiných důležitějších věcí.
    • 11
  16. Mohlo by to fungovat připojením třeba na dojezd oken. Schema nemám, tenhle systém neznám, ale kdybych to měl detailně před očima, tak bych se tím velmi vážně zabýval. Sám si chci dodělat dojezdy (ideu mám na papíře, realitu musím prozkoumat. Podobně chci udělat imitaci automatickýho naklápění světlometů a pár dalších jednoduchých vychytávek).
    • 28
  17. No... a co to zapojit na DO? Aby se so sklopilo při zamčení? ;-)
    • 28
  18. Edison

    modul centralnej elektriky

    A ten druhý pžíspěvek rovnou smaž.
  19. Edison

    nepřesný tachometr

    A ještě do toho vstupuje rychlost, protože pneu se při vyšší rychlosti vlivem odstředivých sil poněkud deformuje a zvětšuje svůj průměr.
    • 31
  20. Edison

    Rychlost internetu od UPC

    Fusione, evidentně nevhodně nastavený router. Já mám za jejich modemem taky router s WiFi a chodí vše v poho, trvale, spolehlivě a smluvenou rychlostí.
    • 45
  21. Edison

    Pozdní nástup turba

    Nojo, ale nevím, jestli by tohle tak souviselo s tou teplotou nasávaného vzduchu.
  22. Edison

    Pozdní nástup turba

    Tak mám nový poznatek ke svému problému. Když dojde k tomu, že se mi to nechce rozhoupat (2-3 tis. ot. - popsáno výše), tak když naprázdno (se spojkou) protočím motor, tak se to pak chová normálně. Třeba někoho něco bližšího napadne, co?
  23. Edison

    H7 - vesele praskají dál

    Vilo, promiň, ale jsi kapku mimo. Snaíme se tu poradit se standartními žárokami. O ničem jiném tu řeč v podstatě není. Je tu jasně napsáno, že k praskní žárovek docházet může, jsou tu naznačeny možné příčiny. Zkrátka to chce o věci taky kapku něco vědět.
    • 44
  24. Edison

    zajimavy mercedes

    Bych to dělal postupně. Začal bych levym přednim. :-DDD
    • 23
  25. Edison

    Nafta versus bionafta

    Důležité je tam to slovíčko \"snad\" ;-) Já bych to do svýho teda nenalil. Ono už teď i v \"normální\" naftě máme nějaký malý podíl bio, jestli se nepletu. :-(
    • 15
×
×
  • Vytvořit...