Nebo to postavit podélně levou stranou co nejblíže ke stěněaspoň 10m dlouhé, např. v podzemních garážích OC. Sklon bývá u těchto aut stanoven na 1%, ale to se koukneš. Na plastu světla, nebo na horní části masky pod haupnou to bývá napsáno. Pak na vzdálenosti 5m bude rozdíl výšek 5cm. U této metody není třeba přesně znát výšku světelné osy světlometu. Pak to lze udělat ještě jednou náhradní metodou a to je změnou vzdálenosti od seřizovací stěny např. o oněch 5m. Změna výšky hranice světlo/stín by se při sklonu 1% měla změnit právě o oněch 5cm. Body si lze označit třeba lepící páskou na stěně, ale stačí i obyčejný metr. Já tady v Pze vím dokonce o jedněch takových garážích, kde jsou sloupy os debe právě oněch 5m, takže stačí postavit auto a obejít dva sloupy s metrem. :-) Seřídím levou stranu a pak podle ní i pravou.
[upravil dne 18.12.2011 21:16 od Edison]