Dovolím si jemně oponovat. Momentálně se prověřuje zákonnost měření úsekovými radary (třeba v Praze na Jižní spojce), kde se shromažďují RZ a fotky všech aut do úseku vjíždějících a z něho vyjíždějících, následně jsou vybírána ta vozidla, která údajně překročila rychlost. Problém ale je podle právníka v tom, že pokud nespáchám přestupek, nemůže si mě ani detail mého auta jen tak fotit - uvidíme, jak se tento precedentní problém nakonec vyřeší (osobně s přeju, aby poměrové radary byly staženy, ale asi zústane jen u mého přání a spíš se najde nějaká \"třetí\" cesta).
No... oponuješ, ovšem ke zcela jiné zálžitosti, z jiného zákona. :-)