Přejít na obsah

Edison

Uživatel
  • Počet příspěvků

    6 219
  • Registrace

Vše od uživatele Edison

  1. Edison

    Smerovky

    Papírově je to zkrátka nelegální. Technicky nevím, v čem by mohl být problém, ale ono by se jistě něco našlo.
  2. A tak asi by to šlo, což o to.. Udělat se dá všechno... :-)
  3. Edison

    Smerovky

    Byl. Vozidlo je nakonec, jako typ, schváleno jako celek. Vcelku je ještě možno domontovávat věci, které jsou určeny pro daný typ vozidla, aby byla zachována celková homologaze typu. Otázkou pak samozřejmě zůstává, jestli originální křídlo \"namontuje\" nějaká trupka kanagomem a to pak uletí. Opravdu pak nevím, jak by se na to pohlíželo. Ono je to podobné u obyčejné elektriky. Když si osoba bez elektrotechnického vzdělání namontuje zásuvku a někoho to bimsne, nic se mu nestane. Leč když totéž udělá osoba s elektrotechnickým vzděláním, tak ho zavřou... Je to postavený na kebuli.
  4. Novej model při zamčení jednou dlouze, při odemčení bliká jak splašený... Vcelku logický, to je přeci výstraha, že auto není zajištěno.
  5. Edison

    Smerovky

    Taky to nebyl nijak cílený útok.. jen konstatování faktů a apektů takových úprav... Rozhodně nic ve zlym.. jen podnět k tomu se více zamýšlet, než cokoli na autě změním... Taky mám na autě věci, které by tam papírově být neměly... Ale přesně vím, co to všechno obnáší...
  6. Edison

    Smerovky

    Jestli menší, to nevím... Ale to, že mu bliká něco jinýho, nežý má, bývá blbá kostra a ne přebíjení... ;-) Jinak s Tebou taky naprosto souhlasím... Ono je to nejvíce o lidech... A ti se na svých miláčcích dovedou fakt děsně podepsat a dokonce tím dát najevo, jak kašlou na ostatní kolem sebe... Toto je toho zářným příkladem: \"Me se to líbí a vy ostatní se třeba pose*te\". A když náhodou to na autě není vidět, co si o lidech kolem sebe myslí, tak se tak aspoň chovaj... Dnes si tak jedu po městě, v rychlejším levém pruhu, jeden vpravo téměř za mnou se mi začal tlačit na mou zadní pravou stranu auta a ještě na mě cosi pokřikoval... Nechápu, co tím myslel. Jinak neboj.. já mám nalítáno taky celkem dost po celé Evropě... Tak vím, jak se chovaj šoféři jinde...
  7. Edison

    Smerovky

    Kdybychom si auta stavěli jak se nám líbí a neexistovaly by, nebo nedodržovaly-li by se nějaké zásady, to by to asi vypadalo... :-) Od toho tu NORMY máme... Už samo to slovo NORMA mluví samo za sebe... Zákon, předpis... to jsou taky NORMY... A s tím souvisejí mraky věcí, včetně papírování... Kdybychom byli schopni se domluvit jako společnost, tak by to být nemuselo, ale domluvit se schopni nejsme... Dyk nejsme ani schopni nějaký předpis dodržet... vždy se najde někdo, kdo je bude porušovat tak říkajíc \"prostě proto\", nebo protože ON SI MYSLÍ, ŽE TEN PŘEDIS JE BLBEJ... a z mnoha dalších důvodů... Achjo.. kam jsme se to dostali... Myslím celou společnost...
  8. Edison

    Smerovky

    Říkám, že jsou stanovené nějaké úhly, které z hlavy neznám. Jak jistě víš, i ta oktávka má ten zadek tak říkajíc mírně vyboulený, což je patrné na té první fotce. Taky je tam patrné tvarování vnitřní paraboly, která evidentně zajišťuje to, aby to světlo i v s rozptýleným charakterem směřovalo kamsi do boku. Jistě když někdo bude chtít si ten obrázek, kam to má svítit najde. Já tu o tom píšu proto, že to světlo, o kterém se tu bavíme tak taky bylo navrženo a schváleno a pak přijde nějaká truBka, která ho z 80% zastíní... By mě zajímalo, proč si to nedá na hlavní světlomety... Nebude to proto, že by nic neviděl??? A na ostatní kašle, tak dozadu to narve!!!
  9. Ahoj, nevíte někdo o nějaké v Praze? Něco, jako byl Selfix? Potřebuju si něco udělat na autě a nemám kde. Potřebuju to i na zvedák...
  10. Edison

    Smerovky

    Ono někdy konstrukcí jen toho krycího plastu, který je jen vystouplý nad povrch může být zajištěno to, že je vidět pod dostatečnými úhly... Světlomet tedy nemusí nutně zasahovat do bočních linií vozu. Ty míry neznám a předpis nemám... Ale vím, že jsem na to v těchto předpisech narazil.
  11. To je přesně důvod, proč mi LED nesměj na auto... :-)
  12. Edison

    Světlomet a objímka žárovky

    ... což bych viděl jako efektivnější, než navařovat, nalepovat a podobně nějaký... tfuj... Za chvíli bys to opravoval asi znova...
  13. Edison

    Smerovky

    Moment.. Boční máš vcelku vpředu. Za barákem to neuvidíš, kdyby ses zbláznil.. Směrovky MUSEJÍ být viditelné skutečně přímo v rozích vozidel. Někde v předpisech EHK bys našel přímo náčrtky a míry úhlů, v jakých musejí být viditelné, včetlě toků světel do stanovených směrů. Představ si situaci, kdy couvající vozidlo zpoza zábrany (byť třeba \"dobře\" umístěné dopravní značky) vystrčí zadek... Už v prvních centimetrech musí být vidět případně aktivní bilkající směrové světlo. Obrysová světla mají mít podobné vlastnosti. Proto to jsou OBRYSOVÁ světla, že...
  14. Edison

    Světlomet a objímka žárovky

    Tak světlo ven jsou tři šrouby. Pak už se na celou objímkuy krásně dostaneš.. Ale fakt nevím, co na to a jak navařit... Ten materiál se jeví asi jako \"plastická keramika\" abych tak řekl. Jak říkám, je to tutově odolný na teplo.
  15. Edison

    Světlomet a objímka žárovky

    Koukni do Udělej si sám na montáž xenonových čočkovýho světlometu.. Tam to je taky. Jen pořád nevím, proč na tohle lézt do světla... [upravil dne 4.8.2011 od Edison]
  16. Edison

    Světlomet a objímka žárovky

    Ale ty výstupky jsou zvenčí, proč na to lézt dovnitř? Navařit se to tutově nedá - je to taková křehoučká hmota, tutově odolná teplu. Jestli to je poškozený, ty zámky na patici, tak je to na výměnu.
  17. Edison

    Smerovky

    Ono to bude stát asi celkem dost. Ještě k těmle konkrétním \"úpravám\" nejrůznějších světel... A právě na blinkrech bych za toto majitele přímo odstřelil... Dyk to bude blbě vidět nejen zezadu, ale hlavně z boku, což (nejen) blinkry MUSEJÍ být vidět, to snad uznáte.
  18. Tak... Dnes jsem upravil automatické denní svícení. Přidal jsem tlačítko na jeho sekvenční vypnutí a automatické znovuzapnutí. To ale není tak podstatné. Hlavně mám udělanou imitaci automatického seřízení sklonu světlometů. Chodí to fakt skvěle. Myslím, že bez laboratorních testů se nedá poznat, že to je imitace. :-) Podrobnosti na dotaz. Rovněž mám připravenou elektriku na ostřikovače světlometů. Zítra namontuji čerpadlo, trysky, hadičky... :-) [upravil dne 4.8.2011 od Edison]
  19. Edison

    Smerovky

    Jde spíš o to, proč poldům ten flastr usnadňovat a ještě na sebe upozorňovat. Není nevyhnutelné, aby tuning doplňky byly zakázané. V tomto případě jsou diametrálně změněny geometrické parametry toku světelného kužele, které jsou definovány v příslušných předpisech EHK. Tam je mj. stanoveno, který druh světla jak, kolik a jakými směry má svítit. To bude takovýmito úpravami zaručeně změněno. Nemluvě o tom, že veškerá světla jsou nějak homologována a zastíměním jejich částí se všechno změní a tím to ztratí platnost homologace jednoduše proto, že světlo (nebo jakýkoli jiný komponent) je změněn, či upraven.
  20. Já taky ne... Až na nepatrné detaily to mám přesně podle předpisu... :-) Teď jsem dokonce dodělal automatické sklápění světel, sofistikované vypínání denního svícení a jdu dodělat sofistikované ostřiky... :-)
  21. No... podíval bych se, co nám o tom říká předpis: Osvětlení vozidel § 32 (1) Motorové vozidlo musí mít za jízdy rozsvícena obrysová světla a potkávací světla nebo světla pro denní svícení, pokud je jimi vybaveno podle zvláštního právního předpisu Co nám z toho vyplývá: 1. Nelze svítit pouze potkávacími nebo jinými světly, kromě světly pro denní svícení, bez toho, aniž by svítilo jiné stanovené osvětlení. Tento produkt podle toho, co prodejce uvádí toto ustanovení předpisu porušuje. 2. Ve vazbě na další předpisy, kde jsou stanoveny jasně parametry jednotlivých druhů světel nelze ani uvažovat o snižování svítivosti pro využití pro denní svícení. To, že existují vozy, kde je to takto realizováno ještě nemění české předpisy, nemluvě o tom, že od výrobce je takto vozidlo homologováno jako cedlek, včetně tohoto způsobu denního svícení. Zkrátka, české předpisy tento způsob neumožňují, pokud to není vyrobeno od výrobce na vozidle (v podstatě by nebylo legální ani to dokoupit u výrobce a dodělat, protože pak by to vozidlo neodpovídalo původnímu schvalovacímu protokolu, odlišovalo by se od schváleného typu a výbavy).
  22. Ne, imo ve škodivkách byl skutečný plnohodnotný imo... přívěsek s čipem se přikládal k takovému slotu.
    • 14
  23. Já tak někdy přemýšlím, jestli taková jednání neklasifikovat jako pokus o vraždu.
  24. V PL tímto způsobem jezdí poměrně normálně. Takový virtuální třetí pruh sdílený v obou směrech. A upřímě... mě se to líbí. Pochopitelně podmínkou je respektování tohoto \"systému\". Nikdo nikoho nemusí omezovat a může to fungovat. nakonec i u nás je několik úseků reálně s takto namalovanými pruhy. Ale zde jde spíše o jízdu v protisměru na silnicích se seměry oddělenými zeleným pásem. Zde k omylům dost často dochází, jak jsem zjistil, proto, jak jsou zkonstruována rozvětvení začátků těchto silnic. Na I/13 od Mostu na Chomutov jsou taková místa dvě. A kruhák v Chomutově na Jirkov... to je kapitola sama pro sebe... Vždy, když tam jedu si říkám, jestli to nestřihnu rovně (levou stranou kruháku). A vím stopro, že se to mnoha šoférům i povedlo.
    • 11
  25. No nevím. Tvrzení podpořené svědky, že já jsem dááávno odbočoval a ten za mnou to do mě normálně napálil... Ono je totiž taky důležitý, a to nezanedbatelně, pořadí jízdních úkonů v čase. Jinak zákon nestanoví, které ustanovení je důležitější a které méně. Na to by musela existovat nejspíš nějaká judikatura soudu. Takže si myslím, že dobrý právník, by v případě soudu poměrně snadno prokázal, co bylo prvotní příčinou DN a co bylo bezprostřední příčinou DN. A soudní znalec byu ještě zřejmě našel oka´mžik, kdy se dalo DN zabránit a kdy už ne. A taky kdo.
×
×
  • Vytvořit...