plotny neprehazovat, rozhodne ne v domacich podminkach, ani otevirat nedoporucuji. jedine, co se tak nejak da je udelat je prehozeni elektroniky, ovsem zalezi jestli je problem na ni, nebo uvnitr disku.
zkousel jsem kdysi, co udela disku kdyz bezi otevreny (5.25\", zdvojena vyska, osm ploten). Vadne sektory pribyvaly velice rychle... a od te doby se hlavicky priblizily jeste bliz povrchu, stopy k sobe a rychlost nahoru...
2Kurt: zvlastni... ja nikdy neprisel o vic dat nez cca za posledni tyden, jestli to nebude tim zalohovanim?
btw zvazuju, ze s prechodem na SATA koupim druhy disk a necham tam dat jednoduchy RAID0, nebo jak se dneska rika zrcadleni disku. preci jen pri tech cenach disku to je za babku...