Marumi je DHG, což je specialní uprava pro digi snimače, u toho Hoya filtru je zase HRT což by mělo mít vyšší propustnost světla při použití.
Zaleží jak moc koukáš na cenu, ja bych šel do Marumi, bude kvalitnější a nebude degradovat objektivy, ale na druhou stranu asi ani s tou Hoyou chybu neuděláš
Jinak slušný ceny jsou na eBay http://www.ebay.com/itm/Hoya-67mm-Slim-CPL-CIR-PL-Polarizing-Polarizer-Digital-Filter-Genuine-67-mm-/370717427369?pt=Camera_Filters&hash=item56507b06a9
http://www.ebay.com/itm/67mm-marumi-dhg-cpl-polariser-for-canon-nikon-sony-pentax-olympus-fuji-lens-/181358332501?pt=Camera_Filters&hash=item2a39cc8a55
[upravil dne 16/4/14 22:53 od Radek Hurvajz]