-
Počet příspěvků
3 870 -
Registrace
-
Poslední návštěva
-
Vyhraných dnů
1
Typ obsahu
Profil
Články
Media Demo
Fórum
Galerie
Kalendář
Stahování
Vše od uživatele Lihous
-
Pro nas klasika PL Kudowa Zdroj CircleK Miles+ Adiesel 5,49zl/l (stale do -32°C)
-
Zustava pravdou ze nase naroky jsou zaznamenany v jinem vlakne kdy nam svevolne "chcipal" motor a po oprave se trosku prohnal kde se "tocil" pohled na notas a nejaka ta data .... Ale to sem uz opravdu nepatri. A jeste vic rekne tlak oleje ten sice mame v supliku od VDO ale bohuzel uz asi na toto auto namontovan nebude - neni proste cas.
-
Nema smysl to tady dal resit ale bavime se o bezne teplote kolem cca 100/110°C ale kdyz pred vymenou (tedy po cca 7/8tis km) udelam to co jsem popsal vyleti klidne teplota k 130/140°C ale pri nove naplni neni problem po 2-4km aby byla zase zpatky "dole".... Vysvetlovat degradaci oleje jako takoveho v zavislosti na provozovani je na dlouho a zase jen a jen pro toto vlakno. To co ovlivnuje jsou dalsi a dalsi veci stav kondice motoru samotneho zpusob jizdy .... ale pisu tady je to o uplne necem jinem ne o teplote oleje - ikdyz pripustim ze jsem s tim zacal JA! Dale je podstatny problem o jakem oleji se bavime - pisem ....
-
Treba tak ze kdyz jedu konstantni rychlosti a teplota nam leze jinam nez normalne a nebo tak ze predjedu jedno dve auticka a opet teplota ne a ne jit dolu ..... Piseme o predjizdeni ne o rozdilne rychlosti rekneme 5km..... Ale to je jen ma hloupa teorie vypozorovana po ujeti cca 200tis km .... Mozna se jen pletu a zbytecne vymenujeme olej driv nez by bylo potreba
-
Nam v sade z vrakace jako bonus lezi cca 8tis vycisteni sady vstriku cca 4tis cesty nepocitame a za Go cca 10tis ....? Plus jedno cerpadlo taky z vrakace cca 1800,- No netesi to ale zijeme ... ale predevsim jezdime. Nic mene to jsem opet tradicne odbocil od tema
-
Me se v praci stala asi posledni verze vytekla jen tepla voda. Tenkrat snad za 20ku automat nevracel protoze nemel co
-
U naseho mame budik teploty oleje a z te se da celkem rychle odvodit v jakem stavu je olej. Dale je kapkova metoda. A pak veobecne preference .... opet priklad podelalo se nam VT cerpadlo tak se udelalo Go a vycistili se vstriky preventivne = tak se nasledne prozmenu podelal jeden a schanela se dalsi sada vstriku na tech se udelala opet komplet GO auto muselo jezdit pak se "prohazeli" - a dnes uz vime ze kdyz se dela cerpadlo tak 100% i Go vstriku usetri se hromada casu. No a dnes si fakt uz "rozmyslim" zda naleju nejakou naftu od neovereneho zdroje ....? Ikdyz ani tady neni jistota ze maji ted zrovna dobrou nicmene jezdime jen tam roky a dokazovani je urcite lehci nez kdyz tankuju kdekoliv. A podobne je to ted treba i s olejem ....
-
No vyhodit ... ?? Nase naplne je asi 4,5l tak taky neco zbude nekdy se doleje pokud s autem fakt litame jindy se proste vyhodi - nevim na jedne strane resit 5l nejakeho padelku a na druhe strane toto - ale to je muj nazor a jen jsem ho napsal. Mel jsem podobne "dilema" a resil jsem to jak resil navic kupuju stale v Ostrave jsou asi o 80/100 draz ale mame u nich slevu tak ze to nejak neresime = treba to mam od zacatku padelek a pak se divim ze nam vydrzi max 8tis ale nase naroky jsou trosku "jine" nez bezne .... Padelek a original to je vzdy tema na dlouho .... bohuzel. A polsky trh je opravdu jiny - ma opet soukroma zkusenost s Karchrem nase ceny na dobu pred cca 5lety takove ze se me vyplatilo zajet do Klodska pro jeden sampon a vosk. Na nase zastoupeni me bylo zdeleno ze my jsme pod Nemeckem a Polsko pod Rakouskem ...... A srovnavat Polsko s nama je nesrovnatelne - jen odbocim "MOBILNI DATA" Ale je pravda ze tu odlepovaci nalepku jsme meli vzdy.
-
Moje zkusenost je ze jsem taky dostal "lepsi" olej nez jsem pozadoval pry je to jedno - bylo to na e-shopu napsal jsem jim ze s tim nesouhlasim ze to je neco jineho nez bylo v objednavce ze ze ze .... druhy den prisla odpoved - poslete to zpatky vratime vam penize i s postovnym - / i za odeslani / a byl klid. Jinak jak se pise urcite bych nedaval nejaky otevreny "slity" olej po roce - u nas ted menime co dva tri mesice a stejne to nedolejvame "predeslim" prostese se vzdy otevre novej ..... A toto pokud neni co dolejvat tak asi ano ale do rekneme 5tis a ven a to jeste bych nejak moc motor neprohanel .... Je to stejne jako kdyz dojde nekde ve svete taky se naleje to co je ted hned po ruce a po dojeti pryc taky hned ....
-
Ano normalni auto pro rodinne jezdeni :c)
-
A prevence je dobry alternator , starter , spoje .... a pak jako nam ze dne na den altik udela papa a vysledek po rozebrani komplet KO tak kupujeme jinej ;c)
-
Diky za karticku samolepku a celkove bez problemove prodlouzeni ....
-
Poděkovaní vedení za dárek pod stromeček.
Lihous odpověděl/a v tématu od Schreek v sekci Komunikace s vedením
Tez se pripojim pravda pozde ale ..... a dekuju za darecek .... -
Jak jsem sliboval a avizoval tak se dnes naplnilo a ted to plnim Byl jsem v praci no a jak kde a v jakem modelu byl prijem na "automaticke ladeni" nula nenaslo to nic!! V manualnim ladeni se dalo naladit 5D 12C a na nekterem modelu a miste VENKU i 12D .... Na hale uvnitr se me povedlo naladit 12C opakovane ale pri jizde po hale byl prijem NULA. Uvidime co bude dal ale toto je hodne spatne a smutne. Vcera pri cestovani jak jinak "nez jen tak" smer Horice a pak dale na Miletin Velichovky to byla taky spis ticha jizda signal proste NEBYL!! Od Jaromere na Nove Mesto uz ano .... stejne tak do Milovic u Horic z Hradce Kralove .... samotne Horice nic ale tam byl stin pokazde.
-
Ne dnes ale vcera v sobotu Polsko Circle K - Miles+ Adiesel do -32°C 5,44zl a normalni nafta Miles Diesel 5,07zl
-
Tak tady jsem neco malo "sesmolil" .... Snad to bude pro predstavu stacit a snad to pujde i nejak zobrazit. Pokud mam nekde nejakou chybu rad ji opravim. Zařízení pro příjem DAB.doc
-
Da se poridit celkem levne v dobrem stavu na vrakaci ale i tady si myslim ze jsou k prodeji. A v zime - no to je taky kapitola sama o sobe ale nam to zajede a zustane asi 10 / 15 cm tak ji ohnu nahoru na plato a neresim ....
-
Proc DVA zesilovace - nevim mam je a tak cas od casu s nima experimentuju ale jen kdyz je cas - coz je posledni dobou hodne malo. Na nalepovaci anteny je to spatne ale zajimave v D to funguje ??? Magnetka pokud je vzadu pred antenou je to sice "hezci" ale prijem je spatny - ono vubec cela P406 je cela nejaka divna oproti P405 kde byla jen pasivni antena ve predu byl prijem FM o dost lepsi. Navic nam dela neplechu zadni kamera ted je vypnuta - proc netusim odruseni uzemeni nic nepomohlo asi ji "vyhodime" a koupime neco jineho. No a tady jsou videa z ladeni v Pardubicich a Hk kvalita je jen informativni A tim vlastne je odpoved na co prijimame .... :c) 5.1.19 HK Honbach~1.avi 5.1.19 Pce Letiste B MOL~1.avi
-
Ano klidne muzeme doplnit i s fotkama ale zitra - dnes to uz nestihnu. Co muzu pridat ted nejake video.
-
Dnes jak jsem avizoval jinde byla cesta Dobruska Trebechovice p.Orebem Hk Pce Hermanuv Mestec a zpet A odpoledne Dobruska Bohdasin Nove Mesto n. Metuji Nachod Kudowa Zdroj a zpet a malo kde to vypadavalo a Regina DAB se dala poslouchat bez problemu. Navic Nachod byl bez problemu par vypadku bylo v lokalite Beloves pred OC jinak slo prijimat v pohode. Sestava magnetka na srese / nad zsadnim strop.svetlem / 2x zesilovac coz neni idealni reseni. V Pardubicich u letiste na benzince MOL radio naladilo prez 40 stanic / vic MUX / ale v HK u Honbachu uz jen bezmala 30 stanic.
-
Kdyz se plynovej kotel zepta - "cojsi pro me udelal v lete ? odpovim mu nic jako kazdy rok" Ano dnes od zhruba 4,00 byl pokus o "presvedceni" ventilatoru aby nam jeste alespon par dnu foukal - ee rozhodl se ze proste ee. Myslim ze to bylo pred rokem kdy jsem resil podobnou vec.Nu cas sel letel .... a ja si dnes zajel pro jine nove pro jistotu s regulaci do nejakeho velkoskladu u Hermanova Mestce a me prekvapeni bylo ze byla i ochota dnes neco prodat navic skald mel inventuru. Je po vymene a snad zase budeme alespon dalsich 10roku topit.
-
Na krokovani jsem mel nejake externi hodne asi nepresne zarizeni ale denne me to ukazalo od 12 do 16km s tim ze na parkoviste to mame cca jednu cestu prez kilometr :C( Kazdy den kdyz odpocitam nejakou nepresnost rekneme 1/4 jsem taky na zajimavem cislu.
-
Jelikoz me pro velkou zmenu "chytli" zada - nedelal jsem krasne velke nic.
-
Tak to mas fakt "stesti" ---- Vse co se kupovalo funguje ale je fakt ze to mame jako Hobby .... Ale bez problemu.
-
Vcera odpoledne zkouska s magnetkou na strese jel jsem na Solnici Rychnov a dal pak Javornici ..... Pokud mam srovnavat tak na kanale 12C byl prijem stabilnejsi 5D vypadaval casteji ale v reci cisel .... V case pridam video z mist nad RK ale prijde me to jak jsem uz napsal bud Cerna Hora nejede plnym vykonem a nebo jsme v nejakem stinu ale prepinani MUX byla "sila i kvalita" signalu v podstate totozna. Pravdepodobnost kvalitni anteny a citliveho prijimace bude PODMINKOU - ja jen s povzdechem pisu zase PROC to funguje i na ty nalepovaci anteny u sousedu v D a u nas v CZ ne .....?? Ikdyz bych asi lhal posledni cestaz Lipska po dalnici byla az na par km ticha celkem dobre "osetrena" ... ( zacatek rijna ) ..... mysleno pred prahu Po praze celkem Ok ale dal vice mene ticho. Tak video neni - verit patlacimu zarizeni neni dobre - "pad aplikace" = na pohled Ok ale v realu vse KO - mam rad tyto spolehlive veci