Přejít na obsah

Lihous

Člen klubu
  • Počet příspěvků

    3 870
  • Registrace

  • Poslední návštěva

  • Vyhraných dnů

    1

Vše od uživatele Lihous

  1. Lihous

    Za kolik tankujete?

    Pro nas klasika PL Kudowa Zdroj CircleK Miles+ Adiesel 5,49zl/l (stale do -32°C)
  2. Zustava pravdou ze nase naroky jsou zaznamenany v jinem vlakne kdy nam svevolne "chcipal" motor a po oprave se trosku prohnal kde se "tocil" pohled na notas a nejaka ta data .... Ale to sem uz opravdu nepatri. A jeste vic rekne tlak oleje ten sice mame v supliku od VDO ale bohuzel uz asi na toto auto namontovan nebude - neni proste cas.
  3. Nema smysl to tady dal resit ale bavime se o bezne teplote kolem cca 100/110°C ale kdyz pred vymenou (tedy po cca 7/8tis km) udelam to co jsem popsal vyleti klidne teplota k 130/140°C ale pri nove naplni neni problem po 2-4km aby byla zase zpatky "dole".... Vysvetlovat degradaci oleje jako takoveho v zavislosti na provozovani je na dlouho a zase jen a jen pro toto vlakno. To co ovlivnuje jsou dalsi a dalsi veci stav kondice motoru samotneho zpusob jizdy .... ale pisu tady je to o uplne necem jinem ne o teplote oleje - ikdyz pripustim ze jsem s tim zacal JA! Dale je podstatny problem o jakem oleji se bavime - pisem ....
  4. Treba tak ze kdyz jedu konstantni rychlosti a teplota nam leze jinam nez normalne a nebo tak ze predjedu jedno dve auticka a opet teplota ne a ne jit dolu ..... Piseme o predjizdeni ne o rozdilne rychlosti rekneme 5km..... Ale to je jen ma hloupa teorie vypozorovana po ujeti cca 200tis km .... Mozna se jen pletu a zbytecne vymenujeme olej driv nez by bylo potreba
  5. Nam v sade z vrakace jako bonus lezi cca 8tis vycisteni sady vstriku cca 4tis cesty nepocitame a za Go cca 10tis ....? Plus jedno cerpadlo taky z vrakace cca 1800,- No netesi to ale zijeme ... ale predevsim jezdime. Nic mene to jsem opet tradicne odbocil od tema
  6. Lihous

    Co jste dnes udelali...

    Me se v praci stala asi posledni verze vytekla jen tepla voda. Tenkrat snad za 20ku automat nevracel protoze nemel co
  7. U naseho mame budik teploty oleje a z te se da celkem rychle odvodit v jakem stavu je olej. Dale je kapkova metoda. A pak veobecne preference .... opet priklad podelalo se nam VT cerpadlo tak se udelalo Go a vycistili se vstriky preventivne = tak se nasledne prozmenu podelal jeden a schanela se dalsi sada vstriku na tech se udelala opet komplet GO auto muselo jezdit pak se "prohazeli" - a dnes uz vime ze kdyz se dela cerpadlo tak 100% i Go vstriku usetri se hromada casu. No a dnes si fakt uz "rozmyslim" zda naleju nejakou naftu od neovereneho zdroje ....? Ikdyz ani tady neni jistota ze maji ted zrovna dobrou nicmene jezdime jen tam roky a dokazovani je urcite lehci nez kdyz tankuju kdekoliv. A podobne je to ted treba i s olejem ....
  8. No vyhodit ... ?? Nase naplne je asi 4,5l tak taky neco zbude nekdy se doleje pokud s autem fakt litame jindy se proste vyhodi - nevim na jedne strane resit 5l nejakeho padelku a na druhe strane toto - ale to je muj nazor a jen jsem ho napsal. Mel jsem podobne "dilema" a resil jsem to jak resil navic kupuju stale v Ostrave jsou asi o 80/100 draz ale mame u nich slevu tak ze to nejak neresime = treba to mam od zacatku padelek a pak se divim ze nam vydrzi max 8tis ale nase naroky jsou trosku "jine" nez bezne .... Padelek a original to je vzdy tema na dlouho .... bohuzel. A polsky trh je opravdu jiny - ma opet soukroma zkusenost s Karchrem nase ceny na dobu pred cca 5lety takove ze se me vyplatilo zajet do Klodska pro jeden sampon a vosk. Na nase zastoupeni me bylo zdeleno ze my jsme pod Nemeckem a Polsko pod Rakouskem ...... A srovnavat Polsko s nama je nesrovnatelne - jen odbocim "MOBILNI DATA" Ale je pravda ze tu odlepovaci nalepku jsme meli vzdy.
  9. Moje zkusenost je ze jsem taky dostal "lepsi" olej nez jsem pozadoval pry je to jedno - bylo to na e-shopu napsal jsem jim ze s tim nesouhlasim ze to je neco jineho nez bylo v objednavce ze ze ze .... druhy den prisla odpoved - poslete to zpatky vratime vam penize i s postovnym - / i za odeslani / a byl klid. Jinak jak se pise urcite bych nedaval nejaky otevreny "slity" olej po roce - u nas ted menime co dva tri mesice a stejne to nedolejvame "predeslim" prostese se vzdy otevre novej ..... A toto pokud neni co dolejvat tak asi ano ale do rekneme 5tis a ven a to jeste bych nejak moc motor neprohanel .... Je to stejne jako kdyz dojde nekde ve svete taky se naleje to co je ted hned po ruce a po dojeti pryc taky hned ....
  10. Lihous

    Co jste dnes udelali...

    Ano normalni auto pro rodinne jezdeni :c)
  11. A prevence je dobry alternator , starter , spoje .... a pak jako nam ze dne na den altik udela papa a vysledek po rozebrani komplet KO tak kupujeme jinej ;c)
  12. Diky za karticku samolepku a celkove bez problemove prodlouzeni ....
  13. Tez se pripojim pravda pozde ale ..... a dekuju za darecek ....
  14. Jak jsem sliboval a avizoval tak se dnes naplnilo a ted to plnim Byl jsem v praci no a jak kde a v jakem modelu byl prijem na "automaticke ladeni" nula nenaslo to nic!! V manualnim ladeni se dalo naladit 5D 12C a na nekterem modelu a miste VENKU i 12D .... Na hale uvnitr se me povedlo naladit 12C opakovane ale pri jizde po hale byl prijem NULA. Uvidime co bude dal ale toto je hodne spatne a smutne. Vcera pri cestovani jak jinak "nez jen tak" smer Horice a pak dale na Miletin Velichovky to byla taky spis ticha jizda signal proste NEBYL!! Od Jaromere na Nove Mesto uz ano .... stejne tak do Milovic u Horic z Hradce Kralove .... samotne Horice nic ale tam byl stin pokazde.
  15. Lihous

    Za kolik tankujete?

    Ne dnes ale vcera v sobotu Polsko Circle K - Miles+ Adiesel do -32°C 5,44zl a normalni nafta Miles Diesel 5,07zl
  16. Tak tady jsem neco malo "sesmolil" .... Snad to bude pro predstavu stacit a snad to pujde i nejak zobrazit. Pokud mam nekde nejakou chybu rad ji opravim. Zařízení pro příjem DAB.doc
  17. Lihous

    Zadní plato break

    Da se poridit celkem levne v dobrem stavu na vrakaci ale i tady si myslim ze jsou k prodeji. A v zime - no to je taky kapitola sama o sobe ale nam to zajede a zustane asi 10 / 15 cm tak ji ohnu nahoru na plato a neresim ....
  18. Proc DVA zesilovace - nevim mam je a tak cas od casu s nima experimentuju ale jen kdyz je cas - coz je posledni dobou hodne malo. Na nalepovaci anteny je to spatne ale zajimave v D to funguje ??? Magnetka pokud je vzadu pred antenou je to sice "hezci" ale prijem je spatny - ono vubec cela P406 je cela nejaka divna oproti P405 kde byla jen pasivni antena ve predu byl prijem FM o dost lepsi. Navic nam dela neplechu zadni kamera ted je vypnuta - proc netusim odruseni uzemeni nic nepomohlo asi ji "vyhodime" a koupime neco jineho. No a tady jsou videa z ladeni v Pardubicich a Hk kvalita je jen informativni A tim vlastne je odpoved na co prijimame .... :c) 5.1.19 HK Honbach~1.avi 5.1.19 Pce Letiste B MOL~1.avi
  19. Ano klidne muzeme doplnit i s fotkama ale zitra - dnes to uz nestihnu. Co muzu pridat ted nejake video.
  20. Dnes jak jsem avizoval jinde byla cesta Dobruska Trebechovice p.Orebem Hk Pce Hermanuv Mestec a zpet A odpoledne Dobruska Bohdasin Nove Mesto n. Metuji Nachod Kudowa Zdroj a zpet a malo kde to vypadavalo a Regina DAB se dala poslouchat bez problemu. Navic Nachod byl bez problemu par vypadku bylo v lokalite Beloves pred OC jinak slo prijimat v pohode. Sestava magnetka na srese / nad zsadnim strop.svetlem / 2x zesilovac coz neni idealni reseni. V Pardubicich u letiste na benzince MOL radio naladilo prez 40 stanic / vic MUX / ale v HK u Honbachu uz jen bezmala 30 stanic.
  21. Lihous

    Co jste dnes udelali...

    Kdyz se plynovej kotel zepta - "cojsi pro me udelal v lete ? odpovim mu nic jako kazdy rok" Ano dnes od zhruba 4,00 byl pokus o "presvedceni" ventilatoru aby nam jeste alespon par dnu foukal - ee rozhodl se ze proste ee. Myslim ze to bylo pred rokem kdy jsem resil podobnou vec.Nu cas sel letel .... a ja si dnes zajel pro jine nove pro jistotu s regulaci do nejakeho velkoskladu u Hermanova Mestce a me prekvapeni bylo ze byla i ochota dnes neco prodat navic skald mel inventuru. Je po vymene a snad zase budeme alespon dalsich 10roku topit.
  22. Lihous

    Co jste dnes udelali...

    Na krokovani jsem mel nejake externi hodne asi nepresne zarizeni ale denne me to ukazalo od 12 do 16km s tim ze na parkoviste to mame cca jednu cestu prez kilometr :C( Kazdy den kdyz odpocitam nejakou nepresnost rekneme 1/4 jsem taky na zajimavem cislu.
  23. Lihous

    Co jste dnes udelali...

    Jelikoz me pro velkou zmenu "chytli" zada - nedelal jsem krasne velke nic.
  24. Tak to mas fakt "stesti" ---- Vse co se kupovalo funguje ale je fakt ze to mame jako Hobby .... Ale bez problemu.
  25. Vcera odpoledne zkouska s magnetkou na strese jel jsem na Solnici Rychnov a dal pak Javornici ..... Pokud mam srovnavat tak na kanale 12C byl prijem stabilnejsi 5D vypadaval casteji ale v reci cisel .... V case pridam video z mist nad RK ale prijde me to jak jsem uz napsal bud Cerna Hora nejede plnym vykonem a nebo jsme v nejakem stinu ale prepinani MUX byla "sila i kvalita" signalu v podstate totozna. Pravdepodobnost kvalitni anteny a citliveho prijimace bude PODMINKOU - ja jen s povzdechem pisu zase PROC to funguje i na ty nalepovaci anteny u sousedu v D a u nas v CZ ne .....?? Ikdyz bych asi lhal posledni cestaz Lipska po dalnici byla az na par km ticha celkem dobre "osetrena" ... ( zacatek rijna ) ..... mysleno pred prahu Po praze celkem Ok ale dal vice mene ticho. Tak video neni - verit patlacimu zarizeni neni dobre - "pad aplikace" = na pohled Ok ale v realu vse KO - mam rad tyto spolehlive veci
×
×
  • Vytvořit...