Přejít na obsah

PAJA106

Uživatel
  • Počet příspěvků

    1 942
  • Registrace

  • Vyhraných dnů

    1

Vše od uživatele PAJA106

  1. PAJA106

    motor

    sání.
    • 6
  2. PAJA106

    Teplota vody

    Bez urážky, ale spoléhat pouze na účtenku v dnešní době je trochu hazard.
    • 22
  3. Morette se mě osobně líbí na hranatějších vozech, viz 106 s1 205. Na nový bych to taky nedal a upřímně ani čirá optika se mi na nové 106 moc nezamlouvá.
  4. PAJA106

    Teplota vody

    No, ono ani nemusíš prohlížet termostat(byť tim určitě nic nezkazíš) ale nevím jak to přesně je u tvého auta, ale moderní auta už mají teploměr \"oblbnutý\" ŘJ, aby ukazoval rozumnou hodnotu, pakliže je vše +- ok. Jinak řečeno už to ztrácí svojí informační hodnotu. Pěkný článek: http://www.autoweb.cz/d-fens-soumrak-teplomeru/
    • 22
  5. PAJA106

    prevodovka 306 1.6bendzin break

    Upřímně řečeno, repas nemá smysl, za 2000 koupíš další a neřešíš. Zkus projet inzerci-rozprodej bouraček a nebo zavolat na peugeot vrakoviště, případně i citroeny, pač používají společné poháněcí ústrojí.
  6. PAJA106

    Teplota vody

    To se mi nechce věřit, že by to mělo teploměr oleje a teploměr vody ne. Co jsem našel, tak měly tyto uspořádání: http://www.lockwoodinternational.co.uk/images/206_early_binnacle_in_pod.jpg http://www.bba-reman.com/catalogue/Image.aspx?DetailedProduct=955&ColumnName=Picture1 http://media.paultan.org/206bestari/206_bestari_20.jpg Teplota vody tam vždy je, ale olej jen někdy. Jinak co se týče teploty oleje, tak záleží kde je umístěné čidlo. Já ho dával do olejové vany místo špuntu a při normální jízdě, mám cca 85°C a nejvíc jsem měl asi 105.
    • 22
  7. PAJA106

    Bubny

    A víš o tom, že v případě zadních bubnů bys musel měnit všechno?? Jednodušší je vyměnit rovnou celou nápravu.
    • 13
  8. PAJA106

    auto - bazar - ždár nad sázavou

    Ta 406 z toho federal cars, to je nějaký divný, aby se 406 s 110 000 prodávala za 50. V čem bude asi háček?
    • 58
  9. Myslím, že i těch 50 je skoro dost. Kdysi jsem počítal jen ty na P-clubu a bylo jich myslim 11, ale údajně pouze 2 pojizdné (v té době jedna z nich i 106ťákova). Takže skutečně pojizdných je jako šafránu. Já včera narazil na silnici na jeden krásný kousek 1.3 a minulý týden 205 GTI a 205 CTI
    • 21
  10. PAJA106

    Topení a motor 306

    Můj návrh vysvětlení je takový, že aspoň TU motory nemají čidlo přímo ve chl. kapalině, ale v bloku a ten než se ohřeje, tak to chvíli trvá oproti radiátoru topení, který je slabý plech a tudíž se prohřeje rychleji.
  11. T-1000 hadr:D (pro neznalé záporná postava z filmu Terminátor 2;))
  12. PAJA106

    nosic

    Mám 3dv a sice teda mám otvírací okna, ale minimálně u originální peugeot \"zahrádky\" ty okna nemají vliv, jelikož se to zahákne do škvíry mezi oknem a kastlí.
    • 10
  13. Dnes jsem vykouknul z okna a vidím spoustu zmalovaných polonahých štětek. Tak si říkám, že by měly dnes děvky průvod? Ale ne, pak jsem si uvědomil, že je první školní den...
  14. PAJA106

    mechanici

    Toto téma by možná bylo vhodnější v sekci Servis;)
  15. Pro nedočkavce tady je docela zajímavé téma: Doporučuju otevřít link dole: http://www.tecpel.cz/zbozi/3827/Univerzalni-palubni-pocitac.htm Cena se totiž různí. Tak by se někdo mohl obětovat a vyzkoušet a pak dát ostatním vědět.
    • 44
  16. Záleží jak který, těhlech cvakátek je hromada, např. ty dovnitř na výplně jsem kupoval cca 0,5Kč za kus a venkovní na lišty stály asi 7,5 za kus.
    • 8
  17. PAJA106

    106 odhlučnění

    2Simitarek: Já se pokušel odhlučnit svojí 106, dával jsem tepelně zvukovou izolaci pod kapotu a do kufru(fotky najdeš v sekci aktuálně o všem). Vzadu bych řekl asi i trochu pomohlo, ten předek nic moc, tam by chtělo zaizolovat hlavně dělící příčku mezi motorou částí a prostorem pro cestující, pač to je v podstatě jen plech a zevnitř trochu podlahového koberce a přístrojovka. Jenže za motorem je dost blbý přístup a ven ho kvůli tomu dávat nebudu. P.s.: v popisu máš u té 106 chybu v popisu, ta měla 1,4 8V, 1,4 16V byl 65kW v 206, do 106 se nikdy nedával.
    • 27
  18. PAJA106

    převodovka

    Přesně tak. Ale s tím časem to nemusí být tak jednoznačné. Auto má sice menší sílu(bavíme se tu o celkem malých rozdílech), ale pro určité rychlosti to znamená že si třeba ušetříš jedno řazení, takže vlivem menší akcelerace ztratíš třeba 0,5s, ale díky neřazení ušetříš třeba 0,8s. Je to spíš modelový příklad, že odpověď není tak jednoznačná. Jinak to VTR se liší od 1,4 pouze nataženou 2, že je schopný dát 100 na dvojku a nemusí se přeřazovat na 3.
    • 37
  19. PAJA106

    převodovka

    2 MyP106: pakliže tam dáš z VTR, ztratíš něco málo na síle a tudíž akceleraci, ale získáš větší maximální rychlost a při stejné rychlosti ti motor bude točit méně než se současnou.
    • 37
  20. PAJA106

    mypovo trable se stošestkou

    Takže jako jezdí kilem na 3 válce?? To motoru zrovna nesvědčí. Ale příčin může být více, buď to je zapalovací soustava, nebo palivová.
    • 12
  21. Chuck Norris porazil Karla Gota v Českém Slavíkovi.
  22. PAJA106

    převodovka

    Když se podíváš na druhý příspěvěk zvrchu(mimo jiné taky můj), tak tam jsou převody všech převodovek, co se dávali do 106 a Saxo a zjistíš z toho, že máš nejdelší převodovku, tzn. že nic \"lepšího\" už neseženeš.
    • 37
  23. PAJA106

    odvzdušnění brzd

    Já jsem dělal před cca 2 týdny přetěsnění na 106 a ona mi stejně vytekla všechna kapalina z toho okruhu a i do druhého se dostal vzduch, takže jsem rovnou měnil. Navíc je stejně doporučený interval 2 roky. U106 jsou okruhy křížem, tzn. LZ a PP a LP a PZ. Problém bude, pakliže máš abs, tam se to mám pocit musí dělat přes diagnostiku.
  24. Vzhledem k motoru KFX se dá předpokládat, že by tam měla jít ze 106,206 a 306, kde se tento motor také objevoval.
  25. Bych se o ty poklice i bál:( Pěkná práce:super
    • 14
×
×
  • Vytvořit...