Přejít na obsah

PAJA106

Uživatel
  • Počet příspěvků

    1 942
  • Registrace

  • Vyhraných dnů

    1

Vše od uživatele PAJA106

  1. PAJA106

    Mračítka na 306

    Co ten podpis?? Není trochu velký a přesto nic-neříkající?!
    • 9
  2. Využiji toto vlákno. Toto téma tu je poněkolikáté během relativně krátké doby, ale vždy 1.4 HDI. Týká se tato závada i 2.0 HDI??
    • 6
  3. PAJA106

    motor 1.1 - 1.4

    No jde o to, že když bys udělal swap motoru a bude to vypadat na pohled naprosto jinak a štítek nebude souhlasit s věci v TP, tak to bude dosti podezřelé a na STK bez známých neprůchozí.
    • 8
  4. PAJA106

    motor 1.1 - 1.4

    V tom, že už dost dlouho se nepoužívá štítek na motoru, ale číslo motoru vyražené přímo na bloku.
    • 8
  5. Jednak to jak uvádíš, tak už vychází nesmysl a jednak z hlediska tepelné bilance to nemůže vyjít, protože líh (ethanol) má výrazně menší výhřevnost oproti BA. A to že má vyšší OČ, tak to už ten rozdíl nedožene, navíc málokterá ŘJ má tak široký rozsah předstihu, že to stejně nepustí dál, aby se dal využít potenciál ethanolu.
  6. PAJA106

    Hmlovky / parkovačky

    Ještě technická, tím, že máš MUX, tak většinu těchto dodělávek(krabiček) nelze použít, BSI ukazuje chyby, aspoň tak to psal Pe.Tr s Přemou v servisu u dotazu ohledně triplingu.
    • 21
  7. PAJA106

    Brzdové trubky 106 1.0

    Tak já si je nechal dělat nedávno, ale bydlím v úplně jiné lokalitě.
  8. Pokud je to ještě aktuální, tak to máš na mailu. P.s.: Máš to dobře opsané, hlavně ten první příklad?
    • 7
  9. PAJA106

    zadřeni zadni napravy

    To už bude zřejmě opotřebení většího rozsahu, kdy je třeba vložkovat ramena a to na domácí podmínky není. Odvez to někam, kde to dělají
  10. PAJA106

    Peugeot 307SW pár závad

    Odpovím pouze na otázku 2-Teplota motoru. Dle kW předpokládám, že se jedná o 2.0 HDI a tam je takováto provozní teplota normální. Max. v koloně... ti to povyleze na 90, víc jsem zatím na svém HDI neviděl.
  11. PAJA106

    Lidskej nevkus

    Ten oranžový \"batmobil\" Více tahokovu=více HP:cool:
  12. PAJA106

    motor 1.1 - 1.4

    Obávám se, že toto nepůjde. Dle serviceboxu má 1.1 a 1.4 jiné číslo bloku motoru, tzn. jsou to různé bloky. Přestavět by měla jít 1.0 a 1.1, ty mají čísla bloků stejné. [upravil dne 24/11/12 11:50 od PAJA106]
    • 8
  13. PAJA106

    Zajímavé koupě 106

    K té zlaté
  14. Jedno to není, je to závisle dle motorizace. Když dáš vin, tak se určitě odpověď dovíš.
    • 9
  15. PAJA106

    Kryt na chladič

    2MilanF1: mohl bys dát prosím fotku, nebo aspoň popsat, jak jsi to řešil, zda ti zakrývá celou plochu chladiče, materiál...
    • 8
  16. PAJA106

    Kryt na chladič

    Tak smysl tohodle opatření je zabránit ochlazovaní již tak studeného motoru proudem ledového vzduchu a tím urychlit ohřev motoru a ušetřit něco málo na palivu. My to doma používáme pro všechna auta, protože převážně jezdí krátké trasy (do práce a zpět). Na delší trasy určitě nezakrývat celou plochu chladiče, jinak hrozí uvaření motoru.
    • 8
  17. Ano jsem, v sekci servis je o tom popsáno více, ale prostě převodovky PSA jsou náchylné na olej a je možné použít jen 2 značky (TOTAL a pak ještě asi to ESSO). Zřejmě nějaká aditiva, či co.
    • 8
  18. PAJA106

    buchot zadnej napravy

    To jsi četl někde nějaký blábol, to s tou výměnou. Pokud zadní náprava zlobí, provádí se repas, jsou na to přímo firmy, stačí dát do googlu repas nápravy peugeot a určitě najdeš něco poblíž tvého bydliště. V ČR je cena za tento úkon 5-8 tisíc Kč, dle složitosti opravy (vložkování ramene...)
    • 20
  19. PAJA106

    106 chip

    Pánové výše mají pravdu. Toto téma se tu většinou objeví s novým členem (neber si to osobně) pod různými názvy (Power box...). Je to doopravdy 1 odpor, který se připojí k snímači teploty chl. kapaliny a ŘJ si poté myslí, že je motor stále studený, takže dává bohatší směs (něco jako u starších aut jízda se zapnutým sytičem). To motoru a spotřebě samozřejmě neprospívá, o účinnosti tohoto \"zvyšování\" výkonu taktéž nelze nepochybovat. Jinak nevím jakou máš 106, ale tam není víceméně ani jeden motor vhodný pro chiptunning (atmosférické benzíny a mechanický diesel). [upravil dne 18/11/12 23:11 od PAJA106]
    • 11
  20. Jen technická poznámka. Sice se uvádí, že náplň je doživotní, ale doporučuje se měnit každých 100 000 km. Patří tam jedině Total BV 75W-80, nebo ESSO(nejsem si 100% jistý), ta samá viskozita. Náplň je 1,9 litru +-0,15. Takže 2 flašky jsou akorát.
    • 8
  21. Nahoře jsem ti to psal-ty akcelerační. A jinak originál peugeot cca 5-6 tisíc za komplet (aspoň tak to je na 206 HDI).
    • 16
  22. PAJA106

    Čím povolit defekt

    Já to dotahuju tím klíčem z auta. Jak u 106, tak u 206. V práci jsem si zkusil, jaká je síla po utažení momenťákem a od té doby to dělám jen tímhle. Zatím žijeme a kola jsme nepoztráceli.
    • 45
  23. PAJA106

    Mlhovky

    Já je bral odtud: http://www.nahradni-dily-zh.cz/zbozi/34330/Prave-mlhove-svetlo-predni-PEUGEOT-106-r-v-06-96-1 Nebo zkus např. inzerci tady na klubu...
    • 14
  24. PAJA106

    Mlhovky

    Však píšu, ten drát prostrč skruz gumovou průchodku, co je nad ukotvením pedálů.
    • 14
  25. PAJA106

    Mlhovky

    Když jsem dodělával mlhovky, je třeba: koupit novou páčku(nebo tlačítko na středový panel), vyřešit upevnění mlhovek k nárazníku (u nelakovaných nárazníků bez záslepek). Co se týče elektriky, tak relé mám u pojistek v mot. prostoru, od něj kabely k mlhovkám. Od páčky kabel pro přepínání relé vedený skrz průchodku mezi pedálama. Samozřejmě nezapomenout zapojit pojistku do okruhu.
    • 14
×
×
  • Vytvořit...