loki: myslím, že nemá cenu se trápit tím, co je \"mrdka\", každý princip má svoje uživatele a záleží na tom, na co to člověk chce. A navíc ano, máš pravdu, že nafťáky jsou dražší, stejně tak ale jejich údržba a servis (kde je více potencionálních zdrojů problémů), takže je pak na každém, aby si to spočítal, zda se mu vyšší počáteční investice vyplatí na ušetřeném palivu.