Přejít na obsah

PAJA106

Uživatel
  • Počet příspěvků

    1 942
  • Registrace

  • Vyhraných dnů

    1

Vše od uživatele PAJA106

  1. PAJA106

    výměna oleje

    Není zcela dobré spoléhat pouze na digitální ukazatel. Peugeot uvádí, že normální spotřeba olejem vlivem spalování oleje je 1l/1000 km. Tento údaj mi přijde skoro dost v porovnání s praxi. Např. na 106 to vycházelo, že jsem nemusel dolévat mezi výměnama (každých 10 tkm). Na 206 mám zatím málo najeto, ale po cca 3600 od výměny mám stále plný ukazatel a na měrce též stále max.
  2. PAJA106

    výměna oleje

    Já bych v té viskozitě 5w-30 problém neviděl, pakliže olej splňuje i výkonovou specifikaci. 5w-30 je dle tohoto zdroje http://www.peugeot.com.au/media/deliacms/media/3/305-df583b.pdf možno použit pro motory s FAP i bez. Já mám ve svém 2.0 HDI bez FAP též 5w-30 a bez problému. Uvidíš, kdyžtak ti zbyde olej do příští výměny, když ho dobře uskladníš, tak se ti nezkazí.
  3. PAJA106

    výměna oleje

    A dotaz je tedy na množství oleje? Tak kup 5l kanystr, vyjde to výhodněji. Nalij 4l a uvidíš. Buď budeš mezi ryskama, nebo ještě budeš dolévat. Ve výsledku buď budeš mezi ryskama (těch 0,25l co ti chybí do náplně dle VIN se dá přežit), nebo ti zbyde něco na dolévání. [upravil dne 2/1/13 21:19 od PAJA106]
  4. PAJA106

    Aktuálně o všem II.

    Obvykle jsou u deflektorů plíšky do V, které se strčí do spáry pro sklo.
  5. PAJA106

    206 SW s 1,4, 1,6 nebo 2,0 HDI

    Dle mého záleží na preferencích. Sám jsem řešil obdobný problém a vzhledem ke svým prioritám a zkušenostecm s 1,4 HDI. jsem šel do 2,0 HDI. Subjektivní pocity z obou motorů co se týče jízdy: 1,4: tišší, nižší spotřeba, \"projev jako 1,4 v benzínu\" 2,0: méně kultivovaná, vyšší spotřeba, \"projev jako vyšší objem bez turba\". Pokud hodláš jezdit p. Klobouka, tak 1,4 dostačuje (v pohodě jsme jeli ve 2 do Berlína konstatních 140, výkon \"chybí\" jen při akceleraci), pokud budeš přesedlávat s GTI viz popis, tak bych šel do 2,0. Co se týče 1,6 HDI, tak nemám zkušenost, ale z doslechu bych se jí spíše vyhnul, nebo pak dávat pozor na údržbu (přidřená turba, karbonizace...) Obdobně jako ty, jsem ho vyloučil hlavně kvůli ceně. Pokud ti to pomůže, tak zde je moje vlákno, kde jsem to řešil: EDIT: Co se týče spotřeby, tak dle spritmonit.de má 1,4 průměrnou 4,95 a 2,0 5,95. Já mám zatím na 2,0 od listopadu (tj 3500km) průměrnou 5,6. EDIT2: Pro vysvětlení těch projevů, tím jsem myslel, že oba motory mají plynulý nástup, žádný turboefekt jako u VW TDI motorů. [upravil dne 2/1/13 15:29 od PAJA106]
  6. Osobně si myslím, že západní evropan si auto z východní evropy nekoupí. Nicméně za pokus \"nic\" nedáš, šance na prodej ti to jedině zvýší, nicméně jak by pak probíhala komunikace s případným zájemcem??
    • 6
  7. Ahoj, chci se zeptat, zda Vám funguje u RD3 funkce mute po zmáčknutí + a - na ovládání pod volantem, jak píšou v návodu? Nebo se tahle funkce musí nějak aktivovat?? Díky EDIT: Tak pro MUTE je třeba obě tlačítka podržet, nikoliv zmáčknout. [upravil dne 5/1/13 19:28 od PAJA106] [upravil dne 5/1/13 19:28 od PAJA106]
    • 8
  8. PAJA106

    Lidskej vkus

    Jedinou výtku mám k těm F1 zrcátkám, jinak nádhera.
  9. PAJA106

    rada na nějaky rodiny auto

    2Martinsk: neřekl bych, že alhambra předohrab je zas tak slabá. Něco jsem s ní odtahal a vždy se to dalo v pohodě. Je pravda, že to bylo vždy za dobrého počasí, tak možná že s horšíma podmínkama by to člověk pocítil. Pak jsem tahal s Forestrem a pravdou je, že to sedělo jak přibité, což se rozhodně nedalo říct o superbuII, který se mi na dálnici nechutně roztancoval. Nicméně jako rodinné auto z těchto 3 zmiňovaných je nejvíce právě alhambra.
    • 39
  10. PAJA106

    výměna řemenice 406

    Souhlas, s pistolí to šlo. Nn, 66kW má též odpruženou řemenici.
    • 14
  11. PAJA106

    206 SW Quiksilver ECO

    Tak máme po Vánocích a auto byl zřejmě velice hodné. Dostalo loketní opěrku, \"auto-link\"(virtuální changer na mp3), příčníky, sadu filtrů, mot. olej, přípravky na čištění, podložku pod levou nohu. ... Jinak jsou už srovnané ouragany, takže po Novém roce se pomalu pustím do renovace laku. Fotky dodám časem.
    • 80
  12. PAJA106

    Palivové čerpadlo na 106

    A není to trochu zbytečné?? Resp. zlobí ti nějak auto a má to takové projevy, aby to poukazovalo zrovna na pal. čerpadlo?
    • 8
  13. PAJA106

    Spotreba

    Nevím, zda tě to potěší, ale ten palubní PC stejně dost kecá, takže si raději jakous takoust přesnou spotřebu dopočítávám, zatím mám rozptyů +-0,5litru na 100 km.
    • 7
  14. Ok, děkuji. Tak se holt zásobím několik menšími kartami. K těm flac ti bohužel neporadím.
    • 8
  15. V návodu je psáno až 99 složek a v každé složce až 999 pisniček. Hlavně větší chci kvůli kvalitě, většinu mp3 mám v 320kbps bitrate. Jinak po zformátování už to kartu vezme, stávájící problém je, že vezme pouze cd 1-9, další už ne. Někdo nějaký tip?? EDIT: Tak jsem prostudoval návod, a je v něm kouzelná věta:\"Většina autorádií umožňuje rozlišit 6 až 10 složek\". Má tedy někdo ověřené, že RD3 umí pouze CD 1-9?? [upravil dne 27/12/12 12:07 od PAJA106]
    • 8
  16. Tak dnešní poznatek je: 8GB karta kingston class 4 funguje. Zkusím ještě znova zformátovat tu svoji 16GB a přinejhorším se budu muset omezit na 8GB:( A nebo máte někdo osvědčenou značku, kterou ten převaděč zkousne??
    • 8
  17. Ano, FAT 32 a struktura jak je psáno, pouze CDxy složky.
    • 8
  18. Ahoj, chci se zeptat na Vaše zkušenosti s auto-linkem od stualarmu ( http://stualarm.cz/produkt/55xcpg010-adapter-pro-ovladani-usb-zarizeni-oem-radiem-peugeot-citroen/aux-vstup/ ), jestli Vám bere 16 GB karty?? Mně ne. Na netu a v návodu je psáno že ano, na krabičce je 8 GB. Že funguje jsem si jistý (vyzkoušeno na 32 MB MMC kartě a 3.5 mm jack). Díky EDIT: Kartu už načte, ale načte pouze prvních 10 CD. Někdo nějaký tip? [upravil dne 27/12/12 11:59 od PAJA106]
    • 8
  19. PAJA106

    s16 slabá jiskra

    Tak dle SB 9182 Kč za tu lištu:blicismajlik
    • 14
  20. Já vidím problém v tom, že většina servisu u nás je zvykla na škodovky (v boleslavi překvapivé, že ) a ty mají mnohem vyšší utahovací moment(tuším 120Nm) a závit M12x1,5. Když tam přijede člověk s něčím jiným (např. Peugeot), který má jemný závit M12x1,25 a utahovací momenty 85Nm (3díra) a 94Nm(4díra), tak je jasné, že to ten materiál při několikátem utažení nepřežije. Ještě dodám, že zkušenost je taková, že plecháče dotahují pistolí, liťáky občas i momentovým klíčem. A pak tam člověk na tom může s tím origo klíčem skákat jak magor, až ho ohne. [upravil dne 24/12/12 15:52 od PAJA106]
    • 19
  21. Domácí výroba z autoplachty, motor se nepřehřívá ani ve městě, ani na dálnici. Ohřátí bych řekl, že je rychlejší. V horách proti sněhu k nedocenění.
  22. Taky jsem měnil bubny kvůli závitu a bylo to tím, že v servise dotaženo na prasáka pistolí.
    • 19
  23. PAJA106

    Co si myslíte o tomto omezování?

    2 Láďa: možná ne u nás, ale např. ve Francii jsou na dálnici velmi nepříjemná stoupání, přímo hlavní tah na Paříž. S 1.0 jsem to musel rozprdět na 120, abych nahoře měl sotva 80.
    • 39
  24. PAJA106

    Co si myslíte o tomto omezování?

    Něco obdobného jsem zažil se 106, ve městě dobrý, mimo to ušlo, ale dálnice bylo hotové utrpení, díky 50 poníkům. Prostě buď 80 za kamionama, nebo smůla. Ono i předjíždění na vedlejších bylo mnohdy zážitek, jednak než se člověk rozjel a než to rozjel, tak se rozhodl někdo za mnou předjet mně, takže zase nic. Věc druhá je samotný princip omezování, který mi přijde zvrácený.
    • 39
  25. PAJA106

    EGR off a antipolution fault

    Co se týče EGRu, tak po Novém roce se mám stavit u pp205 a uvidí se, zda to půjde vyřešit, má 206 už si jeho zaslepení umí pohlídat, takže bude zřejmě třeba upravit SW v ECU.
×
×
  • Vytvořit...