ad koureni :
nevim, podle me je jenom na tobe, jestli budes nebo nebudes kourit. Je to tvoje volba. Nikdo ti ji nebere. Chces-li na zakladce machrovat, machruj si... je to tvoje vec. Zakon, ktery by narizoval, jestli musis nebo nemusis kourit, vicemene neni. Na druhou stranu je v urcitych objektech koureni zakazano, ale to je ochrana pro ty, kdo nekouri... (prece jenom, mineni lidi a tolerance k druhym je u nas jina, nez na zapad od nas)
Ad rychlost na silnicich: tady je situace jina... existuji tady zakony, ktere bohuzel plati ! Jezdit rychle a bezpecne? Mozna tak po dalnicich. Na jednickach tohle nechapu. Jednicky jsou v takovem stavu, ze obcas ma clovek strach tam jet rychle (horizonty, ostre zatacky) a pokud usek nezna, jede logicky pomaleji...
A v okamziku, kdy jeden jede rekneme normalne (preberte si sami) a druhy chce jet rychle a bezpecne, nastava otazka, jak a kde predjet. A na nasich jednickach moc takovych mist neni...
Ad alkohol: az ten, kdo prijde o papiry kvuli chlastu bude v hospode drzet hubu, pak se mozna situace na nasich silnicich dostane jiny rozmer.