V Žigulíku a ve staré Š105 se jeví LPG na houby proto, protože to trochu míň táhne (ale jen trochu) a je to o dost tišší - jsme v sekci tuning a tak asi tušíte kolik klokanů vám přidá \"bavlněná sportovní vložka\" - většina je jich jen ve hluku.
Navíc střední výkon Š105 je něco okolo 18 kW, Žigulík je na tom o chlup líp - Š105 měla navíc krouťák 75 Nm, takže žádnej zázrak na benzín a na LPG už tuplem ne. Ferry má ve své 1.8 střední výkon cca 50 kW, krouťák přes 150 Nm. Prostě je mu jedno, jestli tam má o chlup míň nebo víc... ono mu to jede stejně
A nezapoměňte, že výroba Š120 (typ 742) byla ukončena před cca 20 lety. V jakém stavu jsou ty motory dnes..
Celej fór, co se točí okolo LPG, je v daních - LPG se prostě daní mnohem méně, než benzín. Takže, když vezmu, že vyrobit 1 lt benzínu vyjde na cca 9-10 Kč (+ DPH, + spotřební daň, + marže prodejců) a LPG je na tom stejně, jen ty spotřební daně skoro nemá.... tak modří již vědí.
To samé je/bylo s bionaftou (která byla dotovaná a již není) - taky to jelo stejně, žralo to stejně a mělo to vyšší cetanové číslo a tím to bylö tišší. Navíc to smrdělo po smažených řízkách (z tankování se stával gurmánský zážitek)
Prostě všechno se točí okolo daní - Chtěl bych jenom vědět, co je pravdy na tom, že ČEZ musí vykupovat elektřinu z větrných a fotovolaických elektráren za 13,25 Kč/kWh ?
Peugeot 106 - K tvé otázce, proč někdo do Passata rve plyn - Při nájezdu s Passatem 40 tkm za rok a spotřebě řekněme 8 lt/100 a ceně benzínu 30 Kč/lt (cena LPG je vždy skoro poloviční) .. ušetříš na 1 tkm 1200 Kč, na 40 tkm pak 48 tKč. Za pět let máš na nového \"starého\" Passata. Prostě za 5 let vyděláš skoro čtvrt milionu - a náklady na opravu a údržbu auta máš skoro stejné jako na plyn. Už chápeš ?!