Přejít na obsah

vix

Uživatel
  • Počet příspěvků

    4 839
  • Registrace

Vše od uživatele vix

  1. Nevím co chceš.. na jedné straně levné auto - a nechceš dávat peníze za servis, na druhé straně staré auto - které ten servis nutně potřebuje. Fór je ten, že kdybys koupil auto za 100 tKč, tak možná servis nepotřebuje, když koupíš auto za 30 tKč - tak ti těch 70 tKč na ten servis zbyde, ne ? Nemusíš jezdit do origo Peugeot servisu, ale do takového, kde autům rozumí. A když si později s tím servisem vybuduješ přátelsko-obchodní vztah, budete spokojeni všichni - ty, auto i servis. Jinak co popisuješ, může být cokoliv - vadná lambda, vadné svíčky, vadné kabely, vadný rozdělovač/ŘJ, netěsnosné pístní kroužky, netěsná těsnění apod. Pokud bude motor hin, je lepší sehnat jiný-lepší. Takhle od počítače se špatně radí - zkus \"svůj\" servis.
    • 6
  2. vix

    jak dlouho to vydrží?

    Jen si zahrávej ! Výměna ložiska vyjde na 1500,- Kč, to zase nejsou tak velké peníze.
  3. vix

    unikajici olej

    gufero na převodovce... na 205D cena okolo 250 Kč. Musíš vyndat poloosu, vydloubnout to gufero a nasadit nové. Takžem nejpve si povolíš náboj kola (nejlépe, když je auto na zemi) - je tam ta matka se zásekem (starou tam nevracej, kup si raději novou), sundáš kolo, povolíš(vyndáš) šroub dole na spodním rameni, vyhákneš rameno z těhlice. Vypustíš olej v převodovce. Vyšroubuješ tu matku v náboji a pak už by jsi měl vyndat poloosu. Pokud je to ta delší, musíš ještě povolit ty dva šrouby u ložiska na poloose. Máš-li poloosu venku, vydloubneš to gufero(simering) z převodovky a narazíš opatrně nové (nesmíš ho poškodit) Montáž je obrácený postup demontáže (nezapoměň pak na olej do převodovky), utahovací moment matky náboje by měl být okolo 250 Nm. Je to psané pro P205 XUD, nevím o kolik se TUčko v 306 liší. Je to peugeot, takže na každé straně bude jiné, dokonce by se mohly lišit i podle typů poloosy. Jinak je to tak práce na půl hodiny pro servis. Více najdeš v knize - Jak na to.
    • 7
  4. no, co e palivových modulů v Evropě týče, tak jsou tu asi 3 výrobci. Z toho dva hlavní se jmenují... hádejte jak ? Pumpa z 93 bude mít 2 dráty silné a 2 dráty slabé. Ty silné jsou k čerpadlu, ty slabé k plováku. Záleží na směru otáčení pumpy, tak ty silné nepřehoď. A co se týká VDO jako výrobce replik. Na to jsi přišel kde ? VDO je pouze výrobce (a že ne malej ).
  5. vix

    olej do 205 1.8 d ???

    M6A leju do traktora... hele, pokud koupíš jakejkoliv stáčenej minerál (15W-40), tak je to dobrej.. ty stáčený stojej okolo 30 Kč/lt a pro tenhle motor jsou moc dobrý. Přechod na 10W-40 doporučuju na vlastní nebezpečí... mmch: tyhle velkoobjemový atmosférický diesely snesou opravdu dost (dokážou jezdit i na vyjetej fritovací olej-ale coby palivo), díky svýmu objemu mají neskutečněj krouťák a já teprve po svezení v 1.4 TDI pochopil, v čem je jejich krása. Prostě pohoda.
  6. .. asi takhle, najdi si podobnou pumpu, a tu tam dej.. pojede to na ní určitě (klidně z Nissana, Toyoty, VW... prostě se musí točit). .. jinak, jakej myslíš, že je rozdíl mezi VDO a BOSCH ?
  7. vix

    olej do 205 1.8 d ???

    Klidně, je to tvůj motor.. já leju Mogul 10W-40... a taky jezdí.. dokonce tyhle motory pro severské země mohly mít 10W-40, 15W-40 zkousnou úplně bez problémů.
  8. vix

    generálka motoru Mi16

    Jako generálka motoru (a tím nemyslím to, že vvyměníš olej a seřídíš vůli na ventilech), tak na tvůj motor obnáší tak 30-40 tKč. To, co píše barenst, je tak oprava motoru u 1.9 D No, záleží, co od toho auta chceš a jak dlouho si ho chceš nechat. Jestli s ním chceš jezdit a pak ho hodit do kontejneru, nebo z něj udělat leštěnku a jezdit s ním o víkendech jako Dodo. Je to sice 15 letej kousek, ale zase je to Mi16 - 4x4 .. a to mu nikdo neodpáře. Kam se na něj hrabou dnešní TDIčka a po tom, co se budou (pravděpodobně) muset snížit emise, i spousta tzv. RS aut ? To je to, Dodo má \"trapnou sériovku\", ale její kouzlo je někde jinde. Třeba v ekologii - když se na to šlápne, žere i trávu okolo silnice. Ty máš Mi16 4x4x. Počítej s cenou dílů podle toho, je to druhý nejšpičkovější model v řadě 405 (hned po Dodově ekokáře), ta cena za generálku tomu bude odpovídat. To jsem ti hezky (ne)poradil, že ?
  9. Já zkusím taky z Budějic přijuchat.. teda, jestli Křápola bude v kondici. Zatím jezdí
  10. vix

    Jakou má tak cenu moje autí.

    Ale zase si to vemte tak, že spousta lidí si vezme auto v akci na leasing, pak 5 let platí měsíčně to, co já sotva projedu na naftě, aby pak auto, za které dali celkem 350 tKč prodali za 150 tKč... ale je to každého volba. (na druhou stranu musíme brát v úvahu historickou hodnotu peněz )
  11. vix

    Světla

    jo, taky jsem měl v jednom světle R2 patici - naštěstí jsem to světlo decentně nabořil, tak jsem sehnal za 500,- Kč novou parabolu H4. Jinak, žárovky po 50 tkm svítějí jinak než nové P.S.: ty stará světla se dávaly do Pegin tak okolo roku 1983
  12. vix

    Startér

    Nejlepší by bylo sehnat nový \"starý\" z vrakáče za 1000,- Kč. Ale kde, že ? Startéry, altíky apod. se u těchhle historickejch kousků mění kus za kus (v ceně okolo 1000,- Kč). A pokud máš jeden z posledních funkčních monobloků na našem území, tak k tomu ti gratuluju. A myslím to \"ohne sranda\".
  13. vix

    Prasklé čelní sklo

    Fór s těma malusema je to v tom, že pojišťovna se takto svého bourajícího klienta zbaví. Prostě bouráš = prostě platíš. Jdi si jinam. Pojistítě tě tam, dobře pro tebe a dobře pro nás. Nepojistí tě? Nevadí, nejezdíš. Tak se rozhodni co chceš - jít pryč a riskovat, nebo nám platit?
  14. vix

    205 Mi-16 na prodej...

    V Žigulíku a ve staré Š105 se jeví LPG na houby proto, protože to trochu míň táhne (ale jen trochu) a je to o dost tišší - jsme v sekci tuning a tak asi tušíte kolik klokanů vám přidá \"bavlněná sportovní vložka\" - většina je jich jen ve hluku. Navíc střední výkon Š105 je něco okolo 18 kW, Žigulík je na tom o chlup líp - Š105 měla navíc krouťák 75 Nm, takže žádnej zázrak na benzín a na LPG už tuplem ne. Ferry má ve své 1.8 střední výkon cca 50 kW, krouťák přes 150 Nm. Prostě je mu jedno, jestli tam má o chlup míň nebo víc... ono mu to jede stejně A nezapoměňte, že výroba Š120 (typ 742) byla ukončena před cca 20 lety. V jakém stavu jsou ty motory dnes.. Celej fór, co se točí okolo LPG, je v daních - LPG se prostě daní mnohem méně, než benzín. Takže, když vezmu, že vyrobit 1 lt benzínu vyjde na cca 9-10 Kč (+ DPH, + spotřební daň, + marže prodejců) a LPG je na tom stejně, jen ty spotřební daně skoro nemá.... tak modří již vědí. To samé je/bylo s bionaftou (která byla dotovaná a již není) - taky to jelo stejně, žralo to stejně a mělo to vyšší cetanové číslo a tím to bylö tišší. Navíc to smrdělo po smažených řízkách (z tankování se stával gurmánský zážitek) Prostě všechno se točí okolo daní - Chtěl bych jenom vědět, co je pravdy na tom, že ČEZ musí vykupovat elektřinu z větrných a fotovolaických elektráren za 13,25 Kč/kWh ? Peugeot 106 - K tvé otázce, proč někdo do Passata rve plyn - Při nájezdu s Passatem 40 tkm za rok a spotřebě řekněme 8 lt/100 a ceně benzínu 30 Kč/lt (cena LPG je vždy skoro poloviční) .. ušetříš na 1 tkm 1200 Kč, na 40 tkm pak 48 tKč. Za pět let máš na nového \"starého\" Passata. Prostě za 5 let vyděláš skoro čtvrt milionu - a náklady na opravu a údržbu auta máš skoro stejné jako na plyn. Už chápeš ?!
  15. vix

    blbci za volantem

    Pokud zrovna nejdeš po přechodu, Medvěde. Ale ano, Škoda Oktavia, ač nebyla konstruována jako nejrychlejší sedan světa, se nejrychlejším sedanem světa stala. A že se ty lidi chovají jako prasata, za to oni nemůžou. Za to můžou ty měkčený plasty, který uvolňují ty sajrajty. Škoda, že Škoda do aut nedává plynové masky ... Jinak, přemýšlím, k čemu by se dala využít tyč na volant.. je půlmetrová, s protiskluzovou úpravou na držadle a cca 300g kovovým zamykacím mechanismem na konci.
  16. vix

    nářadí EXTOL PREMIUM

    Ferry: A WD40 ti nic neříká ? Doopravdy záleží, co chcete. Pokud jednou za čas něco povolím a chci si s tím hrát - proč ne?, pokud máte rádi hardcore a chcete uskakovat před rozpadlým kotoučem z flexy - proč ne ? Já se snažím mít nářadí kvalitní, ale jak se říká : vocaď-pocaď.
  17. vix

    Manual.

    Manuál - jako uživatelská příručka je jedna pro všechny typy vozů (1.1i, 1.4i, diesel, GTi, CTi, automat apod.). Většinou tam nic není, jenom spousta hezkej obrázků a informace, co se kam leje (jako nafta a vodička do ostřikovačů), jak auto správně táhnout apod...
    • 6
  18. vix

    Výmena oleja

    Touhle výměnou nic nezkazíš (ale asi ani nezlepšíš). Další pověrou je sypání dubovejch pilin do diferáku. Tak bacha na to !
  19. vix

    olej v manuální převodovce

    kasitaxi - co jsi nalil do převodovky za olej ?
    • 9
  20. vix

    olej v manuální převodovce

    nebo můžou být v háji řadicí tyče - ty bych zkusil namazat, a olej v převodovce vyměnil (vazelína + olej .. cca 500 Kč). Ale je to docela síla, dávat na diesela převodovku z benzína - už proto, že jsou úplně jinak odstupňované, dokonce 4000 ot/min u dieselu je jiných, než 7000 u benzínu.
    • 9
  21. vix

    tlaky

    Mrkni do diskuze a koukni na rozdíl mezi tlak na válci a kompresní poměr.
    • 6
  22. ... za 30 litrů přejedu celou republiku
  23. Od Košic kousek. Já myslel, že od Žiliny
  24. Letos bych se už měl konečně na Šebetově ukázat, že ?
  25. vix

    klepot-řemenice?

    Fakt to myslíš s těmi XU motory vážně ? Já mám třeba XUD7 (což je dieselová jedna-sedmička) a tam žádná guma na řemenici není. A řekl bych, že 1.9 GTI jsou taky gumy prostý. Jinaá auta se bez ní dneska už neobejdou - dělá rambajz a to se nenosí. A proč žádat soustružníka, když se dá koupit nová, nebo dát starou ??? A najdi dneska dobrého soustružníka ???
×
×
  • Vytvořit...