Přejít na obsah

vix

Uživatel
  • Počet příspěvků

    4 839
  • Registrace

Vše od uživatele vix

  1. vix

    zlé štartovanie 406 Tdi

    předně, motor TDI dělá jiná firma (Peugeot to prostě není ) pokud motor kouří, šel bych po vstřikách, vůlích ventilů a žhavicích svíčkách - i motor z roku 99 může mít v klidu najeto 400.000 km (někdy i přes půl milionu kilometrů). VAG - to je asi jiná firma (spíš hledej závadu v mechanice, 1.9 TD byly víceméně ještě mechanické motory) Pokud se ztrácí tlak, může být v háji ta hadička, nebo něco z toho mechanického vstřikovacího čerpadla.
  2. vix

    Vyměnte 206 za 207

    Nesekli se? Nemá tam být z 205 na 207 ? Jen vzpomínám, jak 206 byla před 2 roky nej auto... a hle, dneska po ní ani pes neštěkne a navíc, je podle Peugeotu, je téměř bezcenná... .. já vím, říká se tomu marketing. Ale stejně ?
    • 6
  3. vix

    Mercedes Benz 190E 2.5 16 EVO II

    nevím, nechci radit, mám \"starej šuplík\" (sorry vectore). Ale z Mercedesa, což je velice kvalitní a pohodlná limuzína pro \"staré páprdy\" někdo udělá sporťáka. Sice tady existuje tunerská firma AMG ale... furt mi jde Mercedes a sport dohromady asi tak stejně, jako tříválcový čtyřtakt. Někde něco chybí a já furt na to nemůžu kápnout. Tím tě ale nechci od Mercedesa odrazovat...
    • 48
  4. on je to většinou motor TU4+něco a výkon je určen podle toho, má-li to nebo nemá katík + jaké to muselo tehdá splňovat emisní limity. Takže u 1.4i se setkáš s výkonem od cca 58 kW do 47 kW, prostě, záleží na typu motoru - jinak, tyhle motory by měly něco najet, ale nezapomeň, že jsou již historické kousky - některé mají již přes 15 let - na nájezdu a technickém stavu se to u nich musí projevit (o předchozí údržbě/neúdržbě ani nemluvě)
    • 7
  5. vix

    Návod na obsluhu

    až na to, že tohle nejsou manuály, ale prodejní prospekty ... jinak, na německým webu je jich více
    • 13
  6. vix

    Návod na obsluhu

    tyhlety informace najdeš v knize \" Jak na to \" - posledních 20 stran.
    • 13
  7. chci do Sedlčan - ale v létě byl úsek ČB - Tábor - Benešov rozkopán ... tak nevím, jak vypadá teď, na Prahu už moc nejezdím. Nejlepší cesta se jeví přes Milevsko
  8. vix

    kotouce na zadek GTi

    zoby : stejně bych tu tvoji senzační kcháru viděl rád na žívo
    • 22
  9. vix

    Zurčení vody u spolujezdce

    Janě, na hadici vedoucí do interiéru (v motorovém prostoru)je taková čepička, s kterou když pootočíš, tak začne vytékat chladicí kvapalina. Když prská nebo bublá, je zavdušněné topení. (mmch, je to jeden z nejvyšších bodu chladicí soustavy)
    • 6
  10. vix

    prosíííím - měrka oleje

    By mě zajímalo, kdo to auto flikoval !
  11. vix

    Návod na obsluhu

    nějaký návody na obsluhu mám, ale moc tam toho není - kromě super obrázků (většinou jsou německo / anglicko / francouzské) nebo (německo / španělsko / italské) Většinou jsou tam takové věci jako : kudy se tam leje benzín, kudy olej apod. Vážně ti nechvi brát iluze, ale více technických věcí ti řekne kniha \" Jak na to \", i když podle zasvěcenců v ní nic není
    • 13
  12. vix

    alternator

    kuchni ložiska a dej tam, český .. posledně, když jsem kupoval ložiska do jednoho dynama, tak v ložiskárně za ně chtěli cca 100,- Kč. Jinak, nevím, co měl Peugeot s Mitsubishi, ale altíky mitsubishi se objevovaly již ve starých 205. Co se týká diodového bloku, tak kamarád to řešil na Fiatu Uno diodou z nějaké staré telefonní ústředy - prostě dal tam diodu podobnou - a zatím mu to funkuje. Ale jak vždycky říkám : je to vaše auto, vaše peníze a vaše jistota dojetí. (P.S.: nejdražší je většinou z altíku vinutí - alespoň z hlediska ceny výroby - měď je prostě měď)
    • 25
  13. vix

    zadní sklo

    Takže, když vyměňovat, tak s celými dveřmi ???
    • 9
  14. Nevíte, jak je teď průjezdný úsek České Budějovice - Tábor ? Pak to budu brát na Sedlčany a R4
  15. vix

    průměr výfukové trubky 405 td

    No, já mám v autě lešenářskou trubku - a má zhruba stejnej průměr, jako ta roura. Až půjdeš okolo lešení, tak si to změř
    • 9
  16. vix

    zimne pneu

    ty články jsou príma : loni to vyhráli úplně jiný značky, i když v testu jsou rok co rok stejné pneumatiky. Trochu mi to připomíná ten vtip : Vejde soudce do soudní síně a prohlásí: \" Rád bycvh nechal zaprotokolavat, že obžaloba mi nabídla 400.000 korun a obhajoba 300.000 korun. Tímto vracím 100.000 obžalobě, aby proces mohl být spravedlivý\" No a co říkám na zimní pneumatiky: každej má svojí značku, kterou z nějakého principu preferuje. Třeba že má renomé, třeba že je levná, že jde koupit v OBI (tam mají prej všechno) nebo ji vyrobili v Rumunsku (byť v licenci). A tady se jí snaží vnutit jaku tu nej. No, a já na svýho \"starýho šuplíka\" dám zase nějaké dovozové z východu - za ty prachy? No, neberte to ?
    • 32
  17. .. že bych provětral svýho šuplíka a přijel se podívat ? A kde vůbec je ta Praha ??
  18. vix

    Náplň chladiče

    nemrzka je věčná - téměř věčná - prostě nemrzkou bude furt (klidně po celou životnost auta). Akorát se z ní vysosávaj inhibitory koroze, takže pak ty hliníkový motory reznou , tak se musí kvůli tomu měnit častěji ...
    • 10
  19. vix

    Popsali mi kapotu

    S těma puklicema se to má tak - ty je dáš na auto, oni ti zmizí. Pak se někde prodávají za poloviční cenu. Ty je koupíš (samozřejmě bez dokladu). , máš radost, jak jsi ušetřil. Máš je na autě 14 dní a zase je jdeš kupovat a zase máš radost, jak jsi ušetřil... Puklice na autě nemám. A že se vám ztrácej čepičky z ventilků ? Furt lepší, než celý kola
    • 51
  20. vix

    Přední náprava

    rameno vyměnit jakž takž jde (já to nedělal, ale troufl bych si na to). Tlumič s pružinou taky vyndáš. To horní uložení by šlo taky vyměnit. Nejhorší budou asi tlemiče, na ty je třeba stahovák. No, a když už to budeš mít takhle rozhozený, tak bych vyměnil čepy řízen, všechno správně sesadil a jel na geometrii. Ramena - á 1200,- Tlumiče - á 1800,- Horní uložení - á 600,- čepy řízení (strana) 700,- geometrie laser 1000,- ceny jsou veskrze orientační
    • 6
  21. vix

    Přední náprava

    já mám tohle uložení načatý - no spíš už je po smrti. Když brzdíš lehce, tak je to OK, ale v pátek v noci jsem stavěl před srnkama a měl jsem pocit, že jedu po retardérech Je to nahoře pod těma miskama - přístup k tomu jako k penězům. Ale tuhle se chlubil kolega v práci, co má dvoulitrovou Vwctru, že mu tam za 100.- Kč vstříkli olej a že je to v poho. Tak to třeba zkus - třeba se to na chvíli zlepší. Ale výměna tě asi nemine. Jinak, oddieho fotky vymláceného horního uložení jsou na tomhle webu již dlouho pověstné... čep nápravy-ramena se žvejká v zatáčkách... ale to je spíš jako kdyby auto klouzalo. Takovej dost nepříjemnej pocit
    • 6
  22. vix

    Přední náprava

    A v jakým stavu máš uložení tlumičů ? Tlumiče mohou být OK, ale tohle uložení (nahoře je ložisko v kterém se otáčí tlumič - klasický McPherson) je většinou po smrti. Většinou to dělá třeba když brzdíš, občas se to projevuje po výměně kol. Jakoby se něco žvejklo. A jak se to žvejkne, tak občas na zatočení potřebuješ větší sílu - pak to přeskočí a občas menší. Životnost tohohle uložení tipuju na 70 tkm.
    • 6
  23. vix

    osvetlenie

    ne, podobný problém jsem neměl. Zkusil bych přepětí - třeba diodový blok dává větší napětí, než by měl ? Jaké napětí máš na výstupu z aletrnátoru ??
  24. vix

    Pojistka vs. alkohol

    Hhonza : Proč být hned tak morbidní ?! Ono by stačilo, aby tak lehce škrábnul nějakýho S-kovýho Mercedesa nebo podobné auto v ceně okolo 2 mio. Ono, splácet pak tu opravu ze svého, po celý život ... Ale vážně nevím co je lepší volba - jestli ten Mercedes nebo ten strom ? Dunnde: Když musím ráno autem, tak nepařím (anebo jsem na Birellu, Cole - je ti stejně z toho stejně špatně), popř. jedu busem, pěšky apod. !!!
    • 86
  25. vix

    Jak se chovají prodejci autobazaru

    oddie, Vvitty: Máte pravdu. Cena je většinou určující. Ostatně, proč kupovat solidní auto, kyžd je o 30 tisíc dražší, ale zase nemá kleklou nápravu, vymlácený poloosy a vyndanej katalyzátor? A k čemu proboha na ty auta dávaj airbagy ? Sice mám starou popelnici, ale nemám čas tyhle věci řešit. A platit jak náhradní díly, tak k nim ještě ztracený čas, o nervech a neklidných nocích raději ani nemluvím. No jo, ale o peníze jde především vždy až v první řadě. Mmch : svého bazarníka již mám
    • 48
×
×
  • Vytvořit...