Přejít na obsah

vix

Uživatel
  • Počet příspěvků

    4 839
  • Registrace

Vše od uživatele vix

  1. vix

    Stavba 4x4

    Hezký. Kup si 4x4 sériovku - třeba 405 T16, či něco v ceně 150 tKč. Možná, že ještě ušetříš, než kdybys tohle přestavoval.
  2. vix

    Stabilizátor GTI

    pokud ten Garros má nápravu GTI, tak asi jo. Jinak GTI a non-GTI mají nezáměnné nápravy. U non-GTI verze by se stabilizátorem nemělo nic být, spíš odejde uložení v ramenech. A pokud máš GTI nápravu, tak bych koupil ty stabilizátory nový, přece jenom, je to pár stovek.
  3. vix

    rameno na 205

    spodní ramena mají u mě výdrž +/- 40 tkm
  4. vix

    Žádost o spolupráci

    škoda, že mám jen 205. Jak krásně by se tam vyjímala
  5. vix

    Sanie motora poradte

    Jako dát vložku na druhou stranu, než je airbox ? A jak chceš tu hadici vést za motorem ? Můžeš buď přes motor nebo pod motorem, okolo motoru to v GTI moc nejde. A každým kolenem a každým metrem ti narůstají tlakové ztráty. Takže co naženeš na vložce, ztratíš v kolenech Páska na výfuky je super, ale jako tepelný štít nefunguje. Jen lépe drží při vyšších teplotách. To už má vážně lepší vyhodit airbox a dát tam kit. Tam je alespoň trochu logicky vyřešen přívod vzduchu . Ale to jsme opět na začátku.
  6. vix

    Sanie motora poradte

    možná něco obdobného, čím borci z JZD (JRD) foukají seno do seníku. Sice by nepatrně narostla hmotnost a odpor vzduchu, a rozložení hmotností na nápravy by taky nebylo to pravé ořechové, ale třeba se ti to povede. Možná by se to dalo použít spíš jako tlačná vrtule (na způsob proudového motoru). Pak bys ale musel jezdit bez čelního skla a možná by bylo záhodno kvůli hmotnosti vyndat i motor. A tím budeš mít problém s Airboxem a filtrem vyřešen úplně
  7. vix

    Sanie motora poradte

    nad ten alternátor, co se při tom 1 kW potřebuje taky chladit ? Jen ho omotej, ty měděný vodiče v altíku se budou hůř chladit, tím se budou víc zahřívat až budeš kupovat novej alternátor. U diesela je to jedno, alternátor je v tom autě pomalu zbytečný, ale u GTI můžeš dojet celkem rychle. To už fakt má lepší kuchnout haubnu a přivádět vzduch rovnou, ale pak budeme jen o kousek dál, než na začátku.
  8. vix

    Sanie motora poradte

    Počty jsou jednoduché - na jeden cyklus ti do válců vteče 1,9 lt směsi vzduchu s palivem (ta je v poměru cca 1:14 nebo tak nějak) Při šolíchu 3000 ot/min a ti za minutu proteče toho vzduchu kolik ? A za hodinu ? A ještě jsi přesvědčen, že to ten PC-větráček "udejchá"
  9. vix

    Jak na to Peugeot 205

    vidíš, já si tisknu jen ty stránky, který potřebuju... pak z nich dělám vlaštovky f kamufláži přece si neušpiním origo knížku, ne ?
  10. vix

    ROZVODY VŠEOBECNĚ

    myslím, že u některých Oplů ventily nezasahovaly do prostoru pohybu pístu - pak se nemohly potkat. Jedná se o konstrukci spalovacího prostoru. Jinak, iDnes znovu objevil Ameriku. Článek akorát pro pobavení. Ale jo, je okurková sezona. ... škoda, že tam není nic o odkládacích pidiprostorech.
  11. vix

    Těsnění pod hlavou-Čast 2

    to je takovej bazmek na vejfuku - nevím k čemu tam je, ale většinou je prorezlej (jestli něbude mít nějaký vliv na proudění výfukových plynů, popř. zvuk... možná to bude mít i nějakou souvislost s EGR ventilem.) Výkon 47/51 poznáš podle tvaru ďour na svodech/sání - jeden je má kulatý, druhý hranatý. oddie to tu už několikrát popisoval (hledej)
  12. vix

    Jak na to Peugeot 205

    pokud ji chceš v papírové podobě, zkus antikvariáty. Cena se pohybuje okolo 200,- Kč, a knížky by měly být, lidi se 205 už zbavujou.
  13. šířku pneumatiky máš v mm šířku ráfku 5,50 máš v palcích, čiže 5,5 * 2,54 - no a podle toho jak moc je velkej rozdíl, tak ta guma bude nebo nebude držet a bude nebo nebude vypouklá či splasklá. A protože stejně nějsi přesvědčenej, tak zajeď raději do toho servisu, kde ti ty gumy budou přezouvat. Oni ti řeknou co a jak, protože oni to budou dělat. A malá douška : to, že tady nikdo na tvůj příspěvěk do jedné hodiny nereaguje, je normální. On totiž nemusí reagovat vůbec. Vše je na jeho libosti. Víš, říká se tomu demokracie. Takže si pro příště laskavě odpusť podobné excesy.
    • 9
  14. Jednou ten monoblok dáš do muzea ... věř mi
    • 7
  15. vix

    Motor cuká a chcípá...

    váha vzduchu = škrtící klapka.. mrkni do toho vlákna s Kujonem, co jsem psal. 1) "váha vzduchu" - funguje na principu ochlazení rozžhavené "drátkové" mřížky proudícím vzduchem (pokles odporu) ... "zváží" přesné množství vzduchu vstupujícího do motoru - téměř přesná metoda) 2) čidlo polohy škrtící klapky (množství směsi - a tím i vzduchu v motoru - "nepřímá" metoda) .. to je tvůj Piškot
  16. myslím, že nenadává, myslím, že už je s tím smířenej, že o ty prachy přišel. Když se z toho poučí, přehodnotí možná svůj postoj ke splátkám a různým společnostem. ... to nic ale nemění na tom, že se napálil. A ostatně, napálenejch lidí chodí po světě dost. Ale jen málokdo to dokáže přiznat.
  17. Timken jsou Slováci, jestli se nepletu, dodávají všude možně. SKF je klasika. .. já mám SNR. Zrovna na kladkách bych nešetřil. (asi jsem ti nepomohl, ale to vím)
    • 9
  18. vix

    crash 206by207

    Nechci malovat čerta na zeď : ale nedání přednosti má větší váhu než rychlost. Něco v tom smyslu : Kdo nabourá zezadu je vinen. :(
  19. vix

    Motor cuká a chcípá...

    chce to zkoušet.. já to auto neviděl a takhle se špatně radí. Tady na foru spíš dostaneš informace, co by to MOHLO být. Takže pak třeba u mechanika nemusíš vypadat jako idiot. Kujon106 to dělal tak, že si ty díly půjčil od kamaráda a vyzkoušel je. Co uděláš ty, je jen na tobě. P.S.: Veškeré moje rady jsou bez záruky - ale to je snad samozřejmé (prostě, radím jenom kvůli slávě)
  20. vix

    zhoda prevodoviek 1,9td ZX a 405????

    ZX, BX .. prostě Citroen ... ty motory (a převodovky) stejně dělá pro PSA jedna fabrika. A občas podobnej motor najdeš i ve Fiatu .. a pak se v tom vyznej, že ?
  21. vix

    zhoda prevodoviek 1,9td ZX a 405????

    no, hlavně si dej bacha na kombinaci D a TD - to fakt nejede (anebo jede, ale hodně komicky). A v té 405 může být už převodovka z čehokoli, stejně jako v tom BX-ku
  22. vix

    zhoda prevodoviek 1,9td ZX a 405????

    pokud je to TD za TD ... tak by to mohlo být vcelku šumák.
  23. vix

    Motor cuká a chcípá...

    jo, je to buď ten potenciometr (váha vzduchu), nebo tohle (teplý/studený vzduch při startu)... oboje nové stojí pálku. .. a karbíka snad nemáš.
  24. vix

    Motor cuká a chcípá...

    podle mě to bude dělat asi spíš ta váha vzduchu... ten kouiř může být taky tím (máš špatný poměr směsi) nebo máš prorezlej výfuk a lambda zkresluje (jestli máš kat)...
  25. vix

    Motor cuká a chcípá...

    v Šebetově jsem se bavil s Kujónem. měl možná něco podobného. Já jsem línej to číst, říkal něco o přepouštěcím ventilu vzduchu. Tak na to kdyžtak mrkněte (jak do svýho auta - jestli ho vůbec máte, tak na příspěvek)
    • 29
×
×
  • Vytvořit...