Motor EW se dával od roku 1999- facelift (model 2000).
EGR samozřejmě má, tím se dostal na emise euro 2.
Přifukování vzduchu (sekundární vstřikování vzduchu) se dávalo do vozů plnících euro 3.
U toho motoru je zajímavé že, kanál spojující výfuk se sánín je odlit přímo v hlavě, takže se s EGR počítalo již při jeho návrhu.
Motor 2.0i EW10, to v kroužku je EGR.
[upravil dne 5/10/10 od Fosil]