Přejít na obsah

rhinos

Uživatel
  • Počet příspěvků

    1 233
  • Registrace

  • Vyhraných dnů

    1

Vše od uživatele rhinos

  1. A jak nenutis? Pises ze auto nepotrebuju samozrejme je to na jedno auto a to ktere jezdi mene. Ale i kdybych najel 100km za 10 let tak je to ma volba. Jen na okraj...Byl jsem na Lipne prijel tam typek ve WV ID2 a nabijel. Fajn,super ale ta nabijecka pokud jsem koukal spravne je tam jen jedna
  2. dekuji zes mi rekl co ja potrebuju nebo nepotrebuju. To je prave tvuj problem. Pokud ti najezd 15000 km v rodine se dvema auty prijde malo... Mimochodem kdyz uz pocitas ty naklady. Ja dost casto ve firme pocitam kooperacni naklady a dosel jsem k zaveru ze i muj volny cas ma svou hodnotu. Takze stravit i kdyby jen 15 minut na nabijecce je ztrata ,kterou zapocitavam do nakladu. Ja vim ze si zajdes treba do fastfoodu a to je dalsi ztrata. Normalne bys tam se spalovakem nesel a neutratil zbytecne penize Ja ti rozumim. Je to pro tebe fajn hracka a konicek. Ale je to proste jen pro urcity okruh lidi. Je to jako bys drevorubci nutil elektrickou pilu na baterky
  3. a je to tu zase...zdarma to nemas. Neco te stala ta technologie a tu ty tendencne nepocitas. Dobre tak bratru 2500 operak...? Jake auto za tuhle cenu dostanu?
  4. add mesicni naklady spalovaku...? Kolik to Radovanek asi ma? Ja si to ted spocital a za 7 let me manzelky P407SW stala v servisních nákladech mesicne 380 Kc... A i kdybych pocital vice servisne narocne BMW co jsem mel tak u nej to bylo 888 Kc. U nej bych teoreticky mohl jeste zapocitat vymenu oleje v automatu ,kterou jsem uz ale nedelal...tak bych byl na 1221... Jestlimi nekdo udela operak za tuhle cenu tak do toho jdu
  5. tak jedna vec je za kolik se auto prodava v inzeratu a druha za kolik se proda. Respektive i to jak dlouho se bude prodavat. Ale jo je to nepomer. Ja jsem v roce 2013 s odstupem asi 5 měsíců koupil dvě P407SW z roku 2006. Jednu za 100k a druhou teda draz po leasingu a z bazaru. U obou dobry technicky stav. Dnes kolik bych dal za P508 v podobnem stari?
  6. máš pravdu všechno řešitelné. Ale řekl bych že ty se přizpůsobuješ technologii místo aby se technologie přizpůsobovala tobě. Malotřídka je vzdálena 8km a ta naše 11km. Nemusím řešit stres při přechodu na druhý stupeň školy a nikdy bych to svým dětem neudělal. Příjde mi to trochu paskvil. Asi stejně jako 8mi leté Gymnázia. Ono parkovat v Plzni není zas tak těžké když máš v rámci práce vyhrazené parkoviště v centru města Ale cestování z centra ve špičce není nic moc... Ja ti v podstate i rozumim. Zijes ve sve socialni bubline a jsi nadsen ekotechnologiemi. Ale pro prumernou vetsinu (uz je tu zase ten prumer) jsou tyhle technologie stale malo pouzitelne. Jsou proste moc omezujici ve zpusobu uziti beznych veci na ktere jsou doted zvykli. Ja mam taky svoje "hracky" co me bavi. Ale kdyz chci jet nekam dal tak bud tam chci byt co nejrychleji...takze opravdu nechci nabijet co 200-300km. A nebo kdyz si to teda chci uzit tak idelane v aute s hnusnym neekologickym benzinovym motorem. Zatim to stale jde. Nastesti
  7. a jses si jisty ze v tom Dansku to nebyl mozkove vymyvaci pobyt? Tohle je presne to proc mnozi nejsou ani ochotni o zelenem cemkoliv diskutovat. Ty argumenty jsou uplne mimo. Zacneme tim tvym autobusem?Treba muj pripad... Tri deti a dve skolou povinne. Syn 5.trida a dcera 2.trida. Bydlim na vesnici 20km od Plzne a deti chodi do skoly na kraji Plzne vzdalene 15km. Prvni dva roky ten autobus jeste jakz takz jezdil. Pak prisla optimalizace a deti se autobusem nedostanou protoze jsme mimo trasu(mimochodem nejsem zas takovy prdelakov ale na hlavnim tahu spojky silnice 27 ,kterou zhusta vyuzivaji kamionaci mezi D5 a D7). Nicmene po optimalizaci mohou jit deti max 3km pesky ze zastavky. A to je v lepsim pripade...uz driv se obcas stalo ze bus neprijel. Ted tu vyhrala Ariva a to je jeste vyssi level nejezdeni. Takze jak to vypada ted? Rano vozim deti do skoly ja...bus by jel ale nemas jistotu ze dorazi...a odpoledne manzelka... Takze dve auta kazdy den v provozu. Ano prumerny obcan EU mozna najede denne max 60km ale zase jsme u toho prumeru.... Mimochodem...ta manzelka jezdi do prace take autem nejen proto aby vyzvedla deti ale stavi na okraji Plzne a do centra se tretim ditetem jede tramvaji. Ono je celkem jednoduchy byt proeko aktivni v dome uprostred aglomerace. Nebo v nejakem jejim satelitu ale uz je to zabavnejsi ve vzdalenejsi vesnici kde resis skutecny zivot a fungovani stredne rozvetvene rodiny Mimochodem porovnavat Dansko a extremne prumyslove zamerene Cesko...je jako rict ze muzeme mit stejne sjezdovky jako ve Svycarsku
  8. kdyz ti prodam rohlik za 2kč ktery vyrobim za 4kč tak jak to nazvat?
  9. ja jsem nikdy nerekl ze to je dotace od statu Neznam pozadi ale Skodovka si tim asi vylepsovala odpustky kvuli emisi u ostatnich automobilu?
  10. bla bla bla No proc chteji citigo...?Protoze je brutalne dotovany a cena je tam kde by u elektroauta mela byt... Ale co se tyce profitu tak tam je nula nebo spise jeste minus. A k tem emisim...to bys pak ale musel pocitat ze i jablka,rohliky,elektronika atd atd generuje pri svem dovozu emise. Stejne jako doprava jednotlivych dilu ekonesmylu na ctyrech kolech do montaze. Takze nula od nuly pojde a to srovnani pak dava smysl. Nikdy to nemas sanci spocitat naprosto korektne. Vsichni ale vime ze pouziti eauta na vetsi vzdalenost nedava minimalne v soucasne dobe smysl. Mozna Tuscovi nebo Grete kteri maji casu habakuk
  11. tak pokračujeme https://www.autoforum.cz/bleskovky/rychly-presun-elektromobilem-po-nemecke-dalnici-ukazuje-jak-daleko-maji-k-dnesnim-autum/
  12. tak opet zneuziju tema Je to teda uz delsi doba ale porad mi to vrta hlavou a nedava moc smysl. Pred necelyma dvema roky jsem kupoval komplet nove obuti Barum. Ted v kvetnu jsem delal STK. Dela mi to vzdy znamy v jednom servisu. Ja jen privezu a o nic nestaram. Tentokrat mi ale volal ze vepredu jsou total sjete gumy az na draty.... Jestli tam jen pro to stk muze hodit nejake nahradni gumy - platil jsem je a mam je tam... Kdyz koukam na zadni napravu tam ty gumy nejsou vubec sjety. Je mozny ze by spatna geometrie nebo neco na predni naprave mohlo zpusobit tenhle jev?
  13. jedna z FB Prodám možná i výměna peugeot 407 3.0 v6 benzín automat rv 04 stk ještě rok najeto 131 tisíc auto plně funkční jezdí bez problémů automat v pořádku tet po výměně svíček nová autobaterie velice hezká výbava závady svítí tam pár kontrolek kontrolka motoru asr esp brzd vadné čidlo na levém kole na jízdu nemá vliv kosmetické vady cena 23 tisíc pevná !
  14. rhinos

    jaky mobil?

    ja bych ty xiaomi nezatracoval V rodině jich máme hafo. Ale řešil jsem teď něco podobného manželce. Měla už hodně rozfláknutej a už to fotilo spíše v mlze Původně jsem myslel na Xiaomi Redmi Note 8T ale nakonec to vyhrál Samsung A50 a myslím že OK
  15. ctvrtinu v ramci segmentu. To je otazka kolik to je. Tech 208 zas tolik nejezdi Me se teda ty 208 libi jako skoro vsechny ty nove modely...kdyby to bylo jeste v pravem 2.0i proste poradny atmosfericky motor tak je to jasna volba Jinak ty AMG atd to je proste otazka socialniho statusu. Na druhou stranu znam majitele jedne rodinne svycarske strojirenske firmy. Neni to zadana garazovka. Obraty a zisk obrovsky a ma Skodovku... Na druhou stranu znama dela uz roky v Nemecku v restauraci. Je sikovna a dela tam uz strasne dlouho. Sveho casu mela problem protoze mela lepsi auto nez majitel(mergl). Takze nemohla parkovat u podniku
  16. tak ono srovnavat kolo/ekolo a auto/eauto je jako porovnavat pomeranc s citronem U ekola je prinos jasny. Ulehci ti to slapani. Dost casto si to opatri nekdo na delsi vylety nez by zvladl s klasickym kolem. Co ti prinese eauto? Ujedes mene na jednu nadrz a musis se strachovat kde na tom vylete nabijes Zrovna ted jsem kupoval manzelce bazarove kolo od jedne pani. Rikala ze si poridili ekola. Pry uz jsou na to stari...no pani byla docela sik tak max 45...tak nevim. A to ze to vidis vic a vic je psychologie. Vzdy to tak je kdyz si neceho vsimas vice. Treba kdyz jsme cekali prvniho potomka tak jsem najednou vsude videl kocarky. Ted kdyz jsem si porizoval mazdu tak ji vidim na kazdem rohu No a ze e208 ted neni muze mit mnoho duvodu ,ktere nemaji nic spolecneho s poptavkou. Treba podceneni mnozstvi objednavek klidne i umyslne. Technologické problémy s dodávkou nějakých specifických dílů. Spíš by asi bylo zajímavé vědět absoulutní čísla objednávek. To ze by si ted nekdo hromadne objednaval eauta si teda nemyslim. A to ze nekdo ma mesicni rozpocet 250k jeste neznamena ,ze to streli do eauta. Rekl bych ze tak jak tak resis ekonomiku provozu,navratnosti,efektivity. No a pokud to resit opravdu nemusis tak ja bych si teda koupit uplne neco jineho na ctyrech kolech
  17. ono je to trosku na truc Kdyz ono se nam serviruje ze nabijeni je vlastne strasne jednoduche a dostupne na kazdem rohu tak to pak jednomu neda aby si nerypl Bylo by dobre si rict ty pro a proti ,ale realne. Za me cena je dost mimo. Ale priznam se ze si nikdy nekupuju auto nove. Nabijeni jsem tu zminil...ja bych mohl ,ale mam dost pochybnosti o vseobecne dostupnosti nabijecek. Ja to tu uz psal...me by se to dokonce i libilo pro odvoz deti do skoly a kratke cesty do a z mesta. Ale opet mi to nedava smysl aby "druhe" auto bylo drazsi nez to "hlavni" auto. No a nakonec ten dojezd...ja vim uz se to tu resilo xkrat. Jo 300km by melo stacit...na druhou stranu kdyz to neni problem tak proc je ve spalovacich tak "zbytecne" velka nadrz.Nestacilo by taky na 200-300km?
  18. na druhou stranu ta jejich dalnice vypada jako DALNICE
  19. a vzdyt je to tak jednoduche. Proste kazde eauto bude mit ve vybave slapaci dynamo a kazdy si ho nabije sam kdy chce a kde chce
  20. Tak bych to zase lehce ozivil Manzelka nechce letos k mori...no uvidime ja se rozhodnu podle situace v Lete a kdyz naockuju deti tak je jasne jak to dopadne Ale prvni dovcu bych jel na Slovensko.Navrhoval jsem to uz driv ale klapne to asi az ted. Ma nekdo tip na ubytovani? Preferoval bych Nizke Tatry klidne i neco vic zapadleho. Jedeme dve rodiny takze dohromady skoro materska skolka
    • 19
  21. no ona vetsina lidi jezdi v dehtu...ale kdyz uz mam atmosferu tak si docela rad poslechnu zvuk motoru nad 4000 otacek Ja vim ze v tech novych to mnohdy jde z repraku...
  22. a za dva tydny zase jinak. Ja bych to ted nehrotil. Tak v Chorvatsku se nejvic potkavam s nemcourama a polakama to snad tak hrozny nebude
  23. rhinos

    Nový Peugeot 508 už jezdí

    No jo obchodak co za mnou jezdi do firmy presedl z insignie do supa a taky si na podvozek stezuje.
  24. rhinos

    Folie na skla

    a hodil bys mi do sz nastrel ceny na P407SW a pripadne i Mazdu 3(2006) Hatchbag? Vždy i s okny u ridice? :-)
  25. rhinos

    Folie na skla

    mozna by nas to zajimalo vic tak je skoda to resit v SZ. Co ja tak ted hledam tak ten rozptyl je dost brutalni.
    • 45
×
×
  • Vytvořit...