Přejít na obsah

krtek 2

Uživatel
  • Počet příspěvků

    8 540
  • Registrace

  • Vyhraných dnů

    2

Vše od uživatele krtek 2

  1. krtek 2

    Co jste dnes udelali...

    a preco chces vypuzdrovat kolecka? viklaju sa ti? ked len preto tak je to ok tak to ma byt ,ak to vypuzdris budes zdivahat auto na nerovnom terene tak ti zdvihak bude stat na troch kolieskach inak mam ten isty doma
  2. krtek 2

    Chladiaca kvapalina

    jj ozzy ma predbehol motoru je to jedno modra alebo cervrena
    • 24
  3. krtek 2

    olej v chladiči

    nechajte to tak ak nechcete aby ta kyselina prezrala nieco dalsie a bude to este horsie
    • 6
  4. salda - na fotke spodna hadicka ok ta vrchna spoj priesvitnej hadicky a ciernej hadicky(so zelenym pruzkom) ten rozpojis a filtrik napojis na tu priesvitnu nie na ciernu s zelenym pruzkom a zvedies do tec 2000 asi to tak aj myslis ako pisem len sipka ukazuje opacne na tu ciernu hadicku so zelenym pruzkom
  5. on tam niekde ten prepad zo vstrekovacov bude napojeny do toho termostatu (odkial vedie jeho nova spiatocka do pet lahve) lebo prepad do nadrzi ma odpojeny takze asi to bude ok ja ti to pisal vseobecne ,ja mam rhz cerpadlo v nadrzi takze to mam trochu inak vsetky prepady(spiatocky musia ist na ten filtrik a do pet lahve) a nie do nadrze
  6. len daj pozor aby si spiatocku VT cerpadla a prepad vstrekovacov si zviedol naraz cez ten maly filtrik do pet lahve s tecc 2000 nie ze jedno pojde do pet lahve druhe do nadrze spiatocka do nadrze je odpojena
  7. rhy- ano obchadza hlavny naftovy filter hlavny filter je ucpany koli tomu aby mu nepadla nafta z filtra(potrubia) spet cez balonik(privod) do nadrze ked to vrati do povodneho stavu ,nemala by je tam nejaky spetny ventil ale poistil to a taktiez aby pri vybraciach mu tam z filtru neztekala nafta maly filtrik je nahrada za ten hlavny kedze je vyradeny, zachytava uvolnene necistoty na spiatocke
  8. este si mohol par veci svojpomocne vyskusat ale ok nech to opravia cim skor
    • 16
  9. krtek 2

    2.2i (116kw) nestartuje

    nie pokial su v nom zjazdene uhliky spinacia cievka startera sa ukostruje prave cez ne ,skus po nom pobuchat kladivom alebo klucom zalezi jaky pristup tam je a startuj ak to zabere treba nove uhliky tiez pozri poistky
    • 11
  10. krtek 2

    2.2i (116kw) nestartuje

    premeraj napetie baterky musi mat minimalne 12,3 volta ak napetie bude ok pokial ti nesvieti kontrolka imo tak pobuchaj niecim po starteri a skus tocit ci sa chyti
    • 11
  11. krtek 2

    El. Topeni

    ten pridavny vyhrev uz davali do starej 406 hdi ja to mam takze nic extra moderne to neni takze v neskorsich modeloch to bude urcite standart davaju to hlavne do dizelovych aut ktore same o sebe moc netopia spiraly spina RJ motora aspon umna podla nastavenej teploty topenia na displeji ,prietoku vzduchu kabinoveho ventilatora a teploty vody motora prpipadne sem napis vin kod auta pozrem ti ci ten pridavny vyhrev mas
    • 22
  12. krtek 2

    2,0 HDI nestartuje

    no ja to meral na svojom a ta kontrolka tam je na smiech ono to zhavi realne veselo dalej aj 1.5 mnuty pri ponechanom kluciku v druhej polohe a ked motor naskoci tak to dozhavuje fest dlho niekolko minut az pokym sa motor trochu neohreje tak si to zmeraj a uvidis co vyjde tebe zhhavenie mam ok ziadna porucha motor chyta ok takze to co ukazuje kontrolka neni realita nedalo mi to lebo sam uvaz zhavic za polsekundy sa ani nerozzhavi tak to meram a sok zzhavi to ostosest
    • 53
  13. krtek 2

    2,0 HDI nestartuje

    jak dlho ti svieti kontrolka zhavenia rano ked je chladno?
    • 53
  14. krtek 2

    2,0 HDI nestartuje

    aditiva davas?
    • 53
  15. krtek 2

    2,0 HDI nestartuje

    no diag ta neminie ak to tym nebude tiez to odkal jak pisal ozzy za chodu motora povol to kolecko na spode filtra pripadna voda vytecie prec ak tam je
    • 53
  16. krtek 2

    2,0 HDI nestartuje

    ked to nepomoze treba ist na dia a mohol by to byt aj ten DRV ventil ako tu uz pisali chlapci ale to uz asi bude na hlave servismanovej
    • 53
  17. krtek 2

    2,0 HDI nestartuje

    na filtre bacha su dva typy nech sa neobabres, vymen ten filter a precist regulator ci to pomoze ten cecik je ten regulator http://picino.rajce.idnes.cz/nastenka/#7.jpg
    • 53
  18. krtek 2

    2,0 HDI nestartuje

    rovno by som vymenil filter , blizi sa zima takze stejne nemas na co cakat ked vymenis filter rovno mozes ten regulator precistit zarucene po rokoch nedrzi taky tlak vo filtri jak za nova ide o to ci je este v norme alebo nie nesmie byt pod 0.8 baru lebo sa nafta nepretlaci cez spetny ventil na VT cerpadle ono sa to chova ze raz natocis raz nie alebo motor naskoci na polsekundy a chcipne ale vravim nemusi to byt isto tym ked ta skuska zabere tak vycisti ten reguator a hned daj new filter ked nie tak problem treba hladat inde
    • 53
  19. krtek 2

    2,0 HDI nestartuje

    scenar- rano ides do auta nechce natocit zavolas si kamarata ten sadne za volant ti stiahnes tu lavu hadicku na vrchu filtra(prepad) ostane ti tam natrubok na filtri ten ucpes kolko vladzes kamos zasne tocit motorom ak chyti a pobezi v pohode vypnut motor vytocit vicko na fitru na spode viccka je regulator nizkeho tlaku paliva ten drzi na zapadky vyberies ho, je v nom pruzinka a ventilek ten srobovakom rozbehas a vycistis wedeckom naftou to je jedno tak aby ked do neho budes fukat ustami ze ho nebudes moct prefuknut potom poskladat a malo by to byt ok pokial nevies o naftovom filtri nic (ako je tam dlho) isto by som necakal a vymenil ho
    • 53
  20. krtek 2

    2,0 HDI nestartuje

    no to je prave ta finta ak je sekly regulator tym pricpanim zvysis tlak do VT cerpadla ak je nizky ale to skusaj ked nebude chciet chytit samozrejme musite byt dvaja jeden toci druhy drzi bud pomoze alebo nepomoze najprv vylucit take prkotiny a potom riadny servis ,filter neni ucpany stary?
    • 53
  21. krtek 2

    2,0 HDI nestartuje

    skousel jsem tlak nafty nad tim filtrem a myslim ze byl dost visoky. nerozumiem ako to myslis mozes to detailnejsie vysvetlit?
    • 53
  22. ahoj, no ked vsade ukazuje odpor si dokazal ze su to dve trafka spojene do serie na primarnej strane takze je to zapalovanie z dvojitou cievkou vsetky piny su prepojene cez vinutie dvoch cievok
    • 67
  23. zhrnutie meral by som napajanie pocitaca kostry a +12 voltov\ meral protikonektor snimaca otaciek so zapojenym pocitacom zmeral cievku modul pripadne skusil cievku ako chces ty skusat na iskru a potom tu ledku na protikonektor modulu cievky potom uz skusit len iny pocitac s odblokovanym immo a tiez poistky skontroloval nespominal si ich
    • 67
  24. no ze civka je ok ale jako celok zapalovania nie staci ti nejaka led dioda na 12 voltov a napoj ju na piny 3 a 1 alebo 3 a 2 ak pocitac spina 0 tak bude blikat samozrejme musis dodrzat polaritu tej ledky pin 3 je + ale ono ti to nespina takze problem blikat nebude, neverim ze obe cievky v module su ko cievku mozes tiez premerat piny 1-3 nejaky odpor piny 2-3 ten isty odpor potom sekundar vyvody na kabely 1-4 nejaky odor vyvody na kabely 2-3 ten isty odpor
    • 67
  25. bude ale neni ti to nic platne pretoze iskra musi nastat v presnom okamziku ty by si to rucne neuriadil aby motor bezal a piesty boli zosynchronizovane s tvojou iskrou
    • 67
×
×
  • Vytvořit...