Přejít na obsah

koblih69

Uživatel
  • Počet příspěvků

    22 390
  • Registrace

Vše od uživatele koblih69

  1. koblih69

    rozdíl mezi olejem HX6 a HX7

    K čemu to potřebuje vědět?
  2. koblih69

    Renovace Alu disků

    120 na hliník?
  3. koblih69

    vzduchovy filter

    A tys snad čekal, že to pojede líp?
  4. V pondělí jedu s OII Ostravu na otočku ( 800 km ) budu na tebe celou dobu myslet :papa [upravil dne 8/4/13 20:23 od koblih69]
  5. koblih69

    rozdíl mezi olejem HX6 a HX7

    1. odkaz je jen tak z netu, druhý odkaz je ověřený a spolehlivý prodejce není třeba o něm pochybovat. Jinak ta cena není vůbec mimo, známý má Total na servisu a dává ho při výměně za 95 - 105 podle xichtu [upravil dne 5/4/13 14:10 od koblih69]
  6. koblih69

    rozdíl mezi olejem HX6 a HX7

    To je fakt dám raději odkaz na prověřeného dodavatele: http://www.eshop-car.cz/cz-detail-495010-total-quartz-7000-10w-40-5-l.html
  7. No vidíš, hezčí auto, lepčí motor .... cena bude taky určitě lepší než oktávka. [upravil dne 5/4/13 12:31 od koblih69]
  8. koblih69

    rozdíl mezi olejem HX6 a HX7

    Shell, OMV ... bezproblémů. Total obvykle kvůli ceně. Nicméně do tvého motoru je to opravdu (pokud je kvalitní) jedno. Mám výhrady k Castrolu z doby kdy jsem se pohyboval kolem závodních úprav moto. Od té doby mi nesmí do domu, ale u aut to je spíš předsudek.
  9. koblih69

    Renovace Alu disků

    Se 180 si akorát naděláš další práci. Při takových opravách ( přebroušení původního laku ) doporučuju zrnitost 300-400.
  10. koblih69

    Oprava/odstranění FAP

    Často se pohybuju kolem velkých zakázek na odsíření a odprášení elektráren a pod. V poměru k tomuhle je to co vypouští nafťák směšný. Nicméně když stojím v zácpě a předemnou smraďoch tak jsem rád za každej kkatalyzátor a FAP. Tím spíš, že to co CR produkuje jsou tak malé částečky, které působí daleko větší problém než starý TD, nebo ta zmíněná Tatrovka... A vůbec nechápu proč se to tak hrotí, mám 200 tis. najeto, především krátké tratě, FAP původní, regeneruje podle včerejší diag. každých 470 km. Až odejde koupím jiný, cena do 7000 mě nezabije. Nejsem žádný ekoterorista, jen nemám rád bastlení. Je to stejná paranoia jako se tu objevuje s EGR a podobně - na 406 jsem bez čistění najel 210 tis. na Vectře za 250 tis. 1x čištěný... ale tady je móda ho hned odpojit Nebo obdoba s dvouhmotovým setrvačníkem - každý šetří a pak se zjistí, že za jednohmotu dali o 1/2 víc než já za dvouhmotu ... to je k smíchu... Se Starline zkušenost nemám, pouze zprostředkovanou - po 20 tis. na 307 RHR se zdá vše OK, ale kolik to vydrží je těžko říct. [upravil dne 5/4/13 09:54 od koblih69]
  11. koblih69

    Spojka

    Ano jsou firmy, které to dělají, ale smysl to žádný nemá.
  12. koblih69

    filtr?

    Pokud ti zamrzá odvětrání klikovky tak jedinou přijatelnou volbou svedení pod auto. Nicméně v tvém případě asi tenhle problém nemáš, jen tě zaujala ptákovina na obrázku. Tak prostě nevymýšlej kraviny
  13. to jsem přehlíd, tak to by odpovídalo...
  14. Ona ta v odkazu má taky přes 200...
  15. koblih69

    filtr?

    Tohle tam dá akorát dement kterej se pak diví, že cejtí motor v kabině
  16. Kolik to má mít najeto?
  17. Jak jsem psal už dřív, Oktávka není špatné auto jen za ty peníze nabízí prostě velmi málo. Dneska už bohužel raději vezmu v práci klíče od Korejce ... s tím Joudou co opraví nesouhlasím to je dlouholetý zažitý nesmysl stejně jako cena ND. Samozřejmě je pravdou, že Oktávka se malému servisu dostane do ruky asi častěji než jiné značky ale to je tak všechno. Já žádný servisák nejsem a většinu oprav si dělám sám a je mi jedno jeslti je to Peugeot, Fiat nebo Škodovka... Ano, možná se na to dají někde nakrást ND, ale to už jaksi od konce bolševika tak nějak neberu v úvahu Volba je to tvoje, já už mám s OI TDI svoje odžito a takovou chybu už bych prostě neudělal... [upravil dne 4/4/13 22:54 od koblih69]
  18. koblih69

    rozdíl mezi olejem HX6 a HX7

    Můžeš dás s čistým svědomím jakýkoliv olej (myšleno jakýkoliv slušný)
  19. Na tom autě není pro \"Joudu z horní dolní\" nic lépe opravitelného než třeba na té tvojí bývalé 307
  20. koblih69

    rozdíl mezi olejem HX6 a HX7

    Patriku já ti taky nechtěl poradit, který je lepší, ale který je vhodný a levný. Lej si tam co chceš, jsou to tvoje vyhozený peníze
  21. To je pravda, údržba podvozku bude minimální - max přední ložiska + nemůžu se ubránit, ale poměrně rychlé opotřebení (vyreznutí) zadních kotoučů než je u aut běžné. Pak čidla ABS a to je tek vše. Nicméně je to daň, že zatáčku 90° projedeš o 10 km/hod pomaleji abys to neutrhnul.
  22. No tak motor - když pominutu že je to olejnička, vstřiky trpí jako u HDI a rachtá jako traktor tak hlavně nepříjemný průběh krouťáku - ano nástup je fantastický, ale v minimálním rozsahu otáček - takže předjíždění je fakt nepříjemý. Ten průběh se vůbec nedá s RHR porovnat. Další věc je komfort toho auta, sedačkami počínaje a místem kolem konče. O podvozku ani nemluvě. V trochu zatáčkovitém terénu je dneska OI opravdu úplně mimo realitu. No a co si budeme povídat - vzhled, který kromě čelních čirých lamp je z roku 95 už dneska taky není zrovna in... za mě to není krok zpět ale skok zpět. Olej už zmínil Vítek, důsledkem toho oleje je né dost pevný + jeho připékání, díky kterému právě odchází turba. Takže nejen že je drahý, ale chce to měnit max po 15 tis. ale spíš po 10ti... [upravil dne 4/4/13 22:13 od koblih69]
  23. Po 307 RHR tohle? No to budeš překvapenej
  24. Přesně tak, pokud se bude kroutit tak je to podezřelý. Ono někdy odstranit zvyky třeba drážkového řemene dá docela zabrat a může to stát celkem dost peněz (Řemenice, kladky, alternátorová volnoběžka, řemen...).
    • 6
  25. O I od cca 2000 ... jinak ještě jedna poznámka - když ten motor víc točíš žere neskutečný množství oleje...
×
×
  • Vytvořit...