Přejít na obsah

koblih69

Uživatel
  • Počet příspěvků

    22 390
  • Registrace

Vše od uživatele koblih69

  1. koblih69

    co nove 407ckari?

    Přesně tak, máme ho rádi, ono taky nemít rád takovej pěknej kousek jehněčího, by byl hřích
  2. koblih69

    Motorový olej a aditivum

    To bezpochyby ano, v předchozí firmě jsme i vyvíjeli stolní analyzátor oleje, pro podobné účely. Ono to má totiž ještě jeden rozměr - olej je často znečištěný jen mechanickými nečistotami, ale z chemického hlediska je stále v pořádku, takže často stačí olej vhodným způsobem přefiltrovat a je možné ho znovu použít....
    • 32
  3. koblih69

    Motorový olej a aditivum

    přiznám se, že jsem to u některých aut (většinou dražších) jen četl--že prostě mají schopnost rozlišit kvalitu motor. oleje a podle toho ,,nařídit výměnu\'\' tuto vlastnost dnes mají některé nákl. vozy, bagry (stavební stroje) na mém bývalém pracovišti jsme měli chemika, který na základě rozboru vzorku oleje určoval, zda olej vyměnit hned, nebo na něm najezdit dalších např. 5000 km (velká dopravní firma) Ozzy já to nikdy nezkoumal, ale myslím, že u osobáků se používá prostě jen jednoduchý výpočet - stačí kouknout přes diag a jsou tam uložené takové ty daje o tom kolik bylo najeto \"po městě\" \"po dálnici\" ... takže podle četnosti startování, délky tras, řežimu jízdy ... se odhaduje i míra degradace oleje. Víc bych v tom nehledal.
    • 32
  4. koblih69

    co nove 407ckari?

    Koukám, že ovečky přeferují polohu \"na pejsky\"
  5. koblih69

    P

    No až uvázneš v teplejším dni v nějaké zácpě tak hlavně dobře sleduj teploměr.
  6. koblih69

    P

    Myslím, že je to tak, že když to hledáš přes VIN tak to nenajdeš, pokud to hledáš podle typu tak to tam je s poznámkou \"pro severské země\" nebo tak nějak
  7. koblih69

    Lidskej vkus

    Jo to je přesně vono a ty zrcátka vypadají jako takové rozkošné naběračky. Vrčí za tebou, směje se a volá \"ještě polívčičku?\" :D:D
  8. koblih69

    P

    A na dieselech
  9. koblih69

    Lidskej vkus

    Hehe tohle potkat tak smíchy sjedu do škarpy...:D:D
  10. Na cestě tě to nenechá, max to padne do nouzáku a pojede dál. Samozřejmě, že pokud by se něco stalo tak nemusí jít jen o vstříky, ale je to možná nápověda.
  11. Vendi u tohohle auta doporučuju dlouhou zkušební jízdu s tím, že tomu dáš pořádně zabrat do nějkaého táhlého kopce. Bezva je třeba ten před Jihlavou ze směru od Žďáru. Pěkně zahřát směrem tam a nazpět plný plyn co to dá do toho kopce. Klidně na 4. U siemensu je problém s případnou repasí vstřiků a ty už tady budou asi mít to nejleší za sebou.
  12. Nechápu proč bys to dělal. Utrácet za řemen místo za opravu problému... kup na vrakáči nebo v inzerci kompresor a přehoď řemenici. Následně hoď kompresor bez řemenice na Aukro a máš to možná levněji než když koupíš řemen... případně můžeš přehodit jen ložisko. [upravil dne 13/10/12 20:29 od koblih69]
    • 12
  13. koblih69

    Mračítka - Peugeot 407

    hm to mi zase dneska příde 80 sz na téma mračítka
  14. koblih69

    206 1.4 - autobateria

    Neřeš nesmysly typu \"jeslti se mi bude stačit dobíjet\". Kup největší baterku co se ti tam vejde.
    • 41
  15. Zadřelo se ti ložisko v kompresoru nebo na řemenici?
    • 12
  16. koblih69

    co nove 407ckari?

    no to je vec nazoru,vraj to je kravina nema to stym nic spolocne HID určitě dej, odměna bude sladká a zasloužená
  17. koblih69

    Da sa vypnut ESP za jazdy?

    Jo je to to tlačítko hned vedle tlačítka \"EGR OFF\"
    • 25
  18. koblih69

    co nove 407ckari?

    Jejda
  19. Auto s tak málo najetými km je potřeba reklamovat a né hledat závady typu ucpaný FAP a podobně.
    • 57
  20. koblih69

    Da sa vypnut ESP za jazdy?

    A vypínat spotřebu nafty za jízdy bys nechtěl? [upravil dne 13/10/12 18:40 od koblih69]
    • 25
  21. koblih69

    Mračítka - Peugeot 407

    Z jedné formy už by to asi šlo, z druhé to vyzkouším zítra. Pokud to bude dobré tak to spustíme... zatím klid.
  22. koblih69

    závada FAPU

    Bez přesné informace o závadě je to jen plácání...
    • 18
  23. koblih69

    co nove 407ckari?

    Jojo to je pravda, nejsou povolené... Judes: ten pruh jsem dával taky sobě i Manželce, oba máme modrý auta, takže modrej. Vypadá to super a pomůže to. Taky jsem ho cca říznul na půl
  24. koblih69

    Mračítka - Peugeot 407

    Nojo kucí formy jsou hotové
  25. koblih69

    Okouknutí auta-České Budějovice

    No nemám úplně ideální zprávy u auta jsme strávil 20 minut a motor jsem neslyšel - majitel autobazaru měl otevřeno, ale nebyl na ploše a kancelář zavřená. Po chvíli někdo vjel do areálu s dodávkou, ale hned sednu do jiné a zase zmizel. Déle jsem už nečekal. Popis co napsal Thommy je myslím, velmi dobrý. Auto bylo na některých místech lakované i 3x. Každopádně jistě na všech méstec 2x. Patrně bylo boorané přes střechu. Spára mezi dveřmi spolujezdce a předním blatníkem je cca 1 cm... asi tam i teklo protože je vidět, že to bylo přelepené páskou. Kapota nesedí - vpravo u okna je zvedlá o cca 1,5 cm... puchejř pod hrdlem nádrže je jistě pod lakem díra skrz - průměr cca 5 cm. Kolem lemů a prahů to není přes plast moc vidět ale čekal bych tam taky hnilobu. Všechny plasty na lemech a prazích se odklánějí od kastle. Interié je přijatelný. Kůže nevypadala protrhaná a po obarvení odřenin by mohla být slušná. Brzdy budou potřebovat repasi. Vzadu i kotouče předek možná jen desky. Můj závěr - pokud jsi fanda, který to vyvaří, spasuje, nalakuje ... pak si to jako základ představit dovedu. Ale pouze za cenu, že motor bude ve slušném stavu, což jsem bohužel taky nemohl posoudit. Nicméně s ohledem na nekvalitu laku, stopy bo broušení.. bych se nedivil kdybys všude našel hromady kitu místo pořádné klempířiny a to může být problém.
    • 12
×
×
  • Vytvořit...