Podívej se na leštičku jaké má držadlo a jakou má váhu. Pokud vezmeš molitanový kotouč a vezmeš do ruky leštičku tak se vahou ani nehne. Když vezmeš flexu tak si sedne. Flexa je prostě na řezání, na jiný pohyb, to pohodlné držadlo leštičky umožnuje dosáhnout daleko (kapota, střecha) a přitom se jen tak z lehýnka dotýkat laku. Ono totiž pokud přitlačíš, máš tam hrubší pastu a ty nebudeš jen lehce nad lakem tak ti ujede a bude průšvih. Pokud není tlak minimální dělají se hologramy...
... já nemám patent na rozum, třeba budeš spokojený s rozbrušovačkou. Když jsem zjistil jak je jednoduché projet lakem na čistý plech nebo plnič tak jsem si řekl nikdy více. Všechno jde - můžeš stříkat auto elektrickou pistolí místo kompresorem nebo lakovat válečkem. Možná že to bude vypadat i dobře, ale těžko ti to nekdo seriózně doporučí.
Klidně to vyzkoušej