Přejít na obsah

koblih69

Uživatel
  • Počet příspěvků

    22 390
  • Registrace

Vše od uživatele koblih69

  1. 45 stopý kontejner - 86.1 m³
  2. koblih69

    Kontrola vozu před koupí

    Ona ta hranice rozpočtu je dost limitující právě v tom jeslti se dá vůbec rozhlížet po tom co píše Olda. Protiúčty v autorizáku budou jistě nejlepší volba. Jistě né nejlevnější, ale pokud se jedná třeba o majitele, který zde nakoupil, servisoval a teď to v tom samém autosalonu nechává tak máš historii \"jako víno\" U levnějších aut já osobně preferuju aby byla výborná cena a pár základních věcí v pořádku a zbytek si doladím postupně sám jak potřebuju. Třeba vady typu \"klima je jenom ušlá\" mají někdy potenciál k opakovaným opravám s nejistým výsledkem takže tady se mít vždycky na pozoru a pokud je nějaká \"drobnost\" tak si vždycky raději vybavit tu nejdražší variantu a být příjmeně překvapený než přijnout zlehčení prodejce.
  3. koblih69

    Kontrola vozu před koupí

    Na 607 mám špatné vzpomínky - tolik oprav u nového auta jsem nezažil, C5 by mi vůbec nevadila, Mondeo proč ne, 406 ve slušném stavu je rozhodně dobrá investice. Motory C5 a 406 určitě HDI - RHZ, C5 je ošklivka, ale jinak je asi lepší volbou z rozumu než 406. Mazdu 6 v těhdle ročnících bude problém s korozí. Jaký máš tedy vlastně rozpočet?
  4. Já pořád nechápu proč někdo řeší dokola kufr u 407 SW. Já nevím jak je velkej, je mi to jedno, kupoval jsem SW kvůli tomu, že se mi líbí jeho prdelka :papa . Autem jezdím 95% sám, v kufru nic nemám, do Chorvastka pro 4 lidi jsem dojel se zataženou roletkou, v čem je problém?
  5. koblih69

    klimatizace

    A Ferry ví o čem mluví :D:D Kašli na to, je to drbačka s minimálním užitkem.
    • 8
  6. No druhý den se byl v nemocnici omluvit s rodiči... mno bylo to strojené, ale chápu - chce mít polehčující okolnost.
  7. koblih69

    cim mazat sroby od kolesa

    Můžu potvrdit - má totiž grafitovej důl :D:D PS: já mažu všechny šrouby a vždycky.
  8. koblih69

    Kontrola vozu před koupí

    Těhdle témat je tu kopice, spíš doporučuju se od obecné roviny přenést do konkrétního auta. Tam potom lépe doporučovat na co se zaměřit a pod. Osobně auto kupuju bez asistence servisu. Připadná rizika (nejistoty, problémy) řeším na místě slevou. Není li sleva možná pak nemám zájem. Do cizího servisu auto nepovezu, jedině tam kde znám techniky. Autorizák po monoha zkušenostech vůbec neuvažuju. Diagnostika toho mnoho nepoví, protože 1. co bazarník udělá je že smaže chyby a historii záznamů a nevidíš skoro nic. Já sázím jen na sebe. Obecně auto které má 10 let je vždy náchylné k počáteční investici, proto ho taky majitel většinou prodává. Historky neposlouchej - nejsou z 90-ti % pravdivé. Takže je potřeba si odložit ideálně 10-15 tis. na počáteční opravy ( výměna rozvodů, olej, filtry... + sem tam nějaký silentblok, výfuk... ) . Bez odložených peněz staré auto nekupuj.
  9. Kluk zdravotně v pohodě. Nicméně podle policajtů prý známá firma. No jeslti mu nějaký body chyběly tak po zaviněné nehodě se zraněním 2 lidí to asi bude mít dost nahnutý.
  10. To určitě, dopadlo to nebývale dobře ... Kdyby jenom sloupek Audi nevím, neviděl jsem. [upravil dne 1/4/13 22:37 od koblih69]
  11. Jojo štěstí v neštěstí, bohužel takovéhle totálka je průšvih. Auto bylo z Itálie, takže dokonale bez známky rzi, jezdilo perfekt, ale to pojišťovna jaksi neocení.... Ty dveře byly fakt hodně....
  12. Tak rodiče měli s sobotu havárku. Z vedlejší silnice je napálil 19cti letý chlapec. Skončili v poli, nic si napamatují, ale až na jedno zlomené žebro skončili jen s pohmožděnimami a odřeninami.
  13. koblih69

    mokrý vzduchový filter

    Bez krytu motoru nejezdi, velmi trpí odpružená řemenice a pod... Filtr poznáš v popisu podle tloušťky. Ten bez buničiny bude mít kolem 55-57 mm s ní o 10 mm více. V Kelly třeba Mann MF C33156/1 nebo FEBI FB 30998
    • 8
  14. koblih69

    alu kola

    Omlouvat se nemusíš, ale pokud něčemu nerozumím tak do toho nevrtám a montuju co patří nebo si namontovat nechám. Chodím sem už pěknejch pár let a dotazů na středící kroužky je tu řada ale ani jeden na to jak starý vyndat Jak to tady čtu tak až koupíš podložky tak tu bude další problém se s tředovou dírou a budeme řešit vystředění podložek. Mimochodem viděl jsi jak vypadá pořádná podložka? Že se samotná vyvažuje odvrtáním materiálu stejně jako třeba brzdový kotouč aby pak kola nevibrovaly? A za týden tady bude vlákno \" Kola vyvážená, rovná, pneu nové a kola vibrují, nevíte proč\"?
  15. koblih69

    Motorový olej

    Ježíš přoč tam někdo leje takový věci? Mají akci v Penny? 5L oleje vhodný to přeplňovaných dieselů, na smažení a do salátů? Co třeba detail, že FAP potřebuje Low Saps olej? Tohle tam patří: http://www.zbozi.cz/?q=Total%20ECS%205l&typ=nabidky&seradit=nejlevnejsi
    • 12
  16. koblih69

    alu kola

    Vis vubec jak se pouzivaji ty stredici krouzky? Asi ne jak bys tezko napsal, ze i nejde vyndat
  17. koblih69

    klepanie ventilov

    Bude to neco jineho... sundej remen prislusenstvi a poslechni to bez nej.
  18. koblih69

    mokrý vzduchový filter

    Mokrý filtr je u 406 naprosto béžný, u HDI diky tomu odchází váha, používej pouze filtry s vrstvou buničiny.
    • 8
  19. koblih69

    alu kola

    Jo jsou i tací
  20. koblih69

    alu kola

    To pochopíš
  21. koblih69

    klepanie ventilov

    A opravdu jsou to ventily?
  22. Naštěstí i když se dírka později vytáhne dá se velmi prakticky využít
    • 29
  23. koblih69

    alu kola

    Řekni mi jednu věc. Co člověka vede k tomu koupit kola s nesmyslným ET aby pak utrácel další peníze za podložky a další peníze za dlouhý šrouby, další za vymezovací kroužky... když je všude kopice vhodných kol se správný ET a za dobrou cenu?
  24. koblih69

    Přední brzdový desky

    Nevím co jsi udělal špatně, tkaže zkusím napsat co bych dělal kdybs za mnout teď přijel. 1. desky bych vyndal a zkontroloval jesli jsou ve třemnech volně, tedy musí se hýbat směrem ke koutoučí a od něj volně bez zadrhávání. Pokud to tak není tak pečlivě vyčistit dosedací plochy od rzi. Pokud to nepomohlo klidně obrousit ty kovové plotničky tak aby to volně šlo. 2. na kovových plotničkách mírně srazit všechny hrany a ostré rohy. 3. na třecí ploše destiček srazit hranu cca 2 mm a plochu samotnou přejet na smirkovém plátně (jen strhnout sklovitou vrstvu) 4. hrubým smirkovým plátnem strhnout sklovitou vrstvu na kotoučích (z obou stran) 5. pokud je pístek orezlý tak hranu kterou dosedá na destičku očistit. 6. Všechny dosedací plochy kov na kov potřít mědí To je vše. Samozřejmou podmínkou je, že nevázne samotný třmen nebo pístek. Pokud to uděláš takhle pečlivě, tak nevěřím, že by brzdy pískaly.
    • 26
  25. Pěkná blbost...
    • 26
×
×
  • Vytvořit...