Těhdle témat je tu kopice, spíš doporučuju se od obecné roviny přenést do konkrétního auta. Tam potom lépe doporučovat na co se zaměřit a pod.
Osobně auto kupuju bez asistence servisu. Připadná rizika (nejistoty, problémy) řeším na místě slevou. Není li sleva možná pak nemám zájem. Do cizího servisu auto nepovezu, jedině tam kde znám techniky. Autorizák po monoha zkušenostech vůbec neuvažuju.
Diagnostika toho mnoho nepoví, protože 1. co bazarník udělá je že smaže chyby a historii záznamů a nevidíš skoro nic. Já sázím jen na sebe.
Obecně auto které má 10 let je vždy náchylné k počáteční investici, proto ho taky majitel většinou prodává. Historky neposlouchej - nejsou z 90-ti % pravdivé. Takže je potřeba si odložit ideálně 10-15 tis. na počáteční opravy ( výměna rozvodů, olej, filtry... + sem tam nějaký silentblok, výfuk... ) . Bez odložených peněz staré auto nekupuj.