Přejít na obsah

koblih69

Uživatel
  • Počet příspěvků

    22 390
  • Registrace

Vše od uživatele koblih69

  1. koblih69

    Smrad z klimatizace

    No kdžy to nevíš ty tak my taky ne Každopádně pokud to není takové to \"plnění z flašky\" tak plnička napřed odsaje chladivo, pak ho vyčistí a pak napustí plnou dávku podle zadané hodnoty. Olej se u těch obyč plniček vstříkne nakonec. Pokud člověk kteýr to dělal nebyl podvodník a dělá to nějak pravidelně tak to jistě udělal správně.
  2. koblih69

    Smrad z klimatizace

    Klima by se měla doplňovat alespoň 1x za 2 roky. Jinými slovy pokud jsi to už neudělal tak už máš pár let prodlevu ... na druhou stranu auto z roku 2007 by nemělo mít za normálních okolností klimu ušlou. Už nebude mít takovou účinnost, ale prázdná by být neměla. Asi tam bude netěsnost.
  3. koblih69

    405 Mi16 vs. Kappa 2.4JTD (TCO)

    Zajímavý odkaz, dočetl jsem až do \"...Zaujalo ma nové Sandero...\" :D:D
    • 8
  4. koblih69

    405 Mi16 vs. Kappa 2.4JTD (TCO)

    Hehe, to teda fakt nevím co bych si z těhdle dvou vybral... vlastně vím.. nic.
    • 8
  5. koblih69

    tlmice

    To už je teď jedno, namontuj a věř, že budou dlouho sloužit
  6. Záleží kam je pošleš, jsou firmy, které označí za špatný i nový vstřikovač
    • 6
  7. Otestovat můžeš nechat třeba jeden vstřik
    • 6
  8. koblih69

    SPOTREBA

    :D:D:D:D ty si blbej :D:D:D:D
  9. koblih69

    SPOTREBA

    Marceli jak hrubě vypadá síto v nádrži asi víš, jak jemné jsou částečky aby prošly následně palivovým filtrem asi tušíš taky.... nevyjíždět nádrž na okraj rezervy (ať už kvůli rizuku zavzdušnění nebo vnesení nečistot) a mín. po 10 letech jí vyčistit radí i renomované diesel servisy. PS: když ke mně někdo dorazí s kolísajícím volnoběhem a já mu čistím DRV ultrazvukem tak min v polovině případů jsou to experti co vyjíždějí takhle nedoraz... odtud tedy moje zkušenosti. Váhu vzduchu vyčisti buď čističem na váhy vzduchu nebo isopropylalkoholem. U 406 ničím jiným jinak jí zničíš. [upravil dne 16/4/13 20:38 od koblih69]
  10. koblih69

    tlmice

    Plynové jsou \"rychlejší\" tedy větší jistota na rozbité silnici, rychlejší reakce tlumičů na nerovnosti = menší odskakování. Kapalinové jsou komfortnější. Co se týká výdrže tam je to dost sporné. Osobně mám rád komfort nicméně bezpečnost je přednější, takže plynokapalinové.
  11. koblih69

    SPOTREBA

    To teda jde a dost zásadně, protože aby mělo smysl něco počítat tak se musí správně vypočítávat spotřeba a to bohuže z úvahy \" do nádrže kdy bylo asi tak nevím kolik nalil přesně za 600 což je litrů taky nevím kolik.. \" Tankuj od plné do plné a jakmile vyjedeš cca tři nádrže má smysl se bavit o výpočtech. Mimochodem u HDI je takové to ježdění až do rezervy cesta do pekla. Nádrže už jsou za ta léta pěkně špinavé a zanesení vstřiků na sebe nenechá dlouho čekat. Pokud ti něco sviští tak hledej únik kolem hadic podtlaku (posilovač brzd, vední k EGR a pod.)
  12. koblih69

    SPOTREBA

    No někde tu je i vlákno \"tankuju vždycky za 100,- ... a teď na to najedu nějak málo\"
  13. koblih69

    Spojka

    Hehe 1000 Eček... to bych byl taky smutnej Pokud spojka neklouže, nevydává zvuky při vypínání motoru a pod. tak bych je poslal do háje. Ono se totiž bez demontáže předovky moc nedá usuzovat v jakém je setrvačník stavu. Trochu bych měl podezření, že z tebe dělají blbce Spojku bys měl pořídit s montáží cca za polovinu
  14. koblih69

    tlmice

    Velmi kolísavá kvalita - i já jsem je měl na autě 150 tis. Ale taky jsem jsem vyměnil a vysypaly se za 15 a pak znovu za 10... už si nepamatuju přesně ty km. Jindy jeden vytekl za 5000 km jeden tlumič... O gumám tu už byla řeč, ale ložiska horního uložení mají vůli už z výroby, chybí jim prachovky, jsou nedbale nastříkané.... Já prostě nemá čas ani peníze na to kupovat věci o kterých mám pochybnosti. Pokud by ty tlumiče byly levnější tak možná, ale ony jsou často dražší než třeba KYB a tam je kvalita naprosto nerovnatelná. Takže za mě Monroe už nikdy více, co jsem zažil stačilo, až budou stál polovic možná je znovu opatrně zkusím.
  15. koblih69

    Podpěry pod auto

    podobné mám z Lidlu, mě pár stál 199,- a myslím, že se není čeho bát. [upravil dne 16/4/13 19:07 od koblih69]
  16. koblih69

    stará 406 šup od baráku pryč!

    Chceš přivodit Oddiemu infartkt :D:D:D
  17. Přema?
    • 8
  18. koblih69

    Cukání motoru

    Pokud se ti to neděje často tak to může být znak, že auto regeneruje FAP ( každých cca 300-600 km ) s tím mnoho nenaděláš.
    • 8
  19. koblih69

    Alu kola Peugeot 307 ET?

    Třeba tu: http://www.autodily-cardo.cz/pohon-kol/sroub-kola-febi-fb-29208-peugeot-citroen/
  20. Pointa mi taky ušla, ale pobovailo mě: \" ... Auto neni vubec zhnile !! je bez koroze !! \" ... akorát všechy lemy jsou rezavý jako prase
  21. Nejspíš čidlo teploty - směs je bohatá, tím že šlápněš na plyn jí ochudíš.
  22. koblih69

    Kvalita pneu

    Možná bychom mohli zkusit rekord. Na mém Fiátku 500 měly gumy min 10 let už když jsem ho před 15-ti lety kupoval
  23. koblih69

    Prosím o radu před koupí

    Dočkej času, jistě se ti info dostane
  24. Ten hliník se vyžere kolem úchytů a upadne to. Nejsnažší je větší podložka nebo tam nanýtovak kolem kolečko z tenkého alu plechu. Ten se dá případně i vyklepat do požadovaného tvaru
  25. koblih69

    umytie motora áno? alebo nie?

    No tak povídej srando ....Nic? Tak budu povídat já - voda - H2O jako taková vodivá není. Obsahuje velmi malé množství iontů které by mohly vést el. proud. Jinými slovy třeba destilovaná voda je dokonale nevodivá (úměrně její čistotě). Hodně tvrdá voda je do určité míry vodivější. Proto taky píšu že slaná voda která by vznikla smícháním běžné vody se solí od silnice která tam všude je. V praxi, při napětích a proudech v autě lze považovat čistou vodu jako nevodivou, slanou jako mírně vodivou. Nicméně u VN části je s ohledem na velikost napetí situace jiná a voda i ( a na určité vzdálenosti i vzduch a pod ) jsou dostatečně vodivé na přeskok. Já jsem se v řadě aplikací setkal s vodou jako médiem, ve kterém byly přistroje pod napětím ponořené. Samozřejmě tady neřešíme otázku koroze (oxidace) a pod. to je jiná pohádka [upravil dne 16/4/13 09:48 od koblih69]
×
×
  • Vytvořit...