Přejít na obsah

Benžík

Uživatel
  • Počet příspěvků

    3 479
  • Registrace

Vše od uživatele Benžík

  1. Benžík

    12V zásuvka v kastlíku

    Mam to v 406, zasuvka se vypne nebo nevypne podle toho kam das pojistku zasuvky a pripojil jsem zacvakavacima svorkama rovnou na dratky od puvodni zasuvky.
    • 6
  2. Benžík

    12V zásuvka v kastlíku

    Zasuvku v kastliku mam. Obcas se to hodi, treba kdyz chces nabit mobil a auto je zaparkovany - mobil neni videt, tak ho nikdo nebude kradst. Pripojil jsem to k puvodni zasuvce ve stredovym panelu. Pozar od toho nevznikne, samozrejme do toho nesmis strkat ten el. zapalovac co je v puvodni zasuvce. Pripojil jsem to dratama 2,5 mm, pojistku jsem nechal puvodni, myslim ze 10A.
    • 6
  3. Kamos mel ve sklepe taky luxusni fritak. I se ztuhlym olejem a hranolkama.
  4. Benžík

    ako jazdiť s 1,6 HDI???

    Cemu rikate obcas provetrat? Par minut (2 az 3) jet po dalnici maximalni rychlosti? To delam tak jednou za mesic nebo za dva. Delsi kus to nedelam, nechci menit hlavu a platit pokuty, i tak to udela skoro 10km. Koukam, ze jsem v 307, mam trochu starsi druh motoru, ale jinak mu presne odpovida to, co se tu pise. [upravil dne 5/8/10 Benžík]
  5. Benžík

    Čo to môže byť ??

    Vadny silentblok bys citil spis pri pridani nebo ubrani plynu. Taky to muze byt nektery ze silentbloku u motoru nahore u rozvodu. Ten nejmensi, co tam je, jsem mel spatnej.
  6. Vodni pumpa. Neni to nutny, ale je to vhodny.
  7. Benžík

    indiglo budiky

    Tak to sorry, moje blbost.
  8. Benžík

    indiglo budiky

    Neni to jenom indigo a ne indiglo? Nekdy davno, kdyz to bylo in, jsem mel indigo hodinky....urcite to nebylo indiglo.
  9. Benžík

    drazkovy remen

    Remen jsem dostal zpet. Stacilo velkym sroubovakem tlacit remen ke strane kam je potreba a otocit motorem (na rovine zarazena 5, vypnutej klicek a tlacit auto dopredu). Kousek drazky (asi 10cm), ktera byla pres o okraj remenic, chybi. Bylo to schovany za remenici kliky, tak to nebylo videt. Posunuty to bylo na remenici servopumpy, kliky a altiku. Na kompresoru klimy ne. No, tech par stovek kilaku to musi vydrzet. A uz to piska mnohem min.
  10. Benžík

    Smolne leto v Peugeot-clubu ?

    Pridam se, pred tydnem jsem prejel obrubnik a odrel jsem si rantl kola.
  11. Benžík

    Vůle řadící páky

    Ty vibrace na 5 ma na svedomi nejspis vule v poloose. Tu volnou radicku zpusobuji vule v cepech tahel (pokud tam nejsou lana jako u 406).
  12. Benžík

    blikání dobíjení

    V 309 jsem mel spatnej jeden uhlik, regulator sel vyndat z aliku primo v aute a vymenil jsem oba uhliky, dal jsem tam do vysavace, uplne stejne velky jako original. Jen bylo blby vydloubavat zalejvaci hmotu zespoda na regulatoru - jinak bych se nedostal na misto kde byli priletovany uhliky. U 406 musi ven alternator.
  13. LPG pred sesti lety v Lublani v prepoctu za 9,5€, v ty dobe jeste meli ty jejich Tolrajevi nebo jak se to jmenovalo a 1€ bylo za 27,50Kc.
  14. Benžík

    drazkovy remen

    Tak diky, snad vydrzi. Zatim vypada celkem ok, az na jedno misto, tak je videt nit z vnitrku remenu.
  15. Benžík

    drazkovy remen

    Ta klima by me netrapila, bez serva se taky da dojet, jenom to dobijeni by bylo blby.
  16. Benžík

    drazkovy remen

    Ze praskne neno samo o sobe tak hrozny, horsi je, pokud se dostane do rozvodaku. Muze se to stat?
  17. Benžík

    drazkovy remen

    Takze to asi bude muset vydrzet az budu doma, doufam, ze to vydrzi tech 250km.
  18. Benžík

    voda v kufri pod rezervou

    Jeden z tech cepu mi v kufru chybi i s okem a drzakem oka a voda mi tam netece.
  19. ToTe lituju. Nikomu se nic nestalo a tentokrat to zaplati pojistovna, tak to neni tak zly.
  20. Benžík

    drazkovy remen

    Poradite prosim? Drazkovy remen se mo posunul o drazku bliz k motoru. Ta excentricka kladka vypada ze je to ta primo rovne dolu pod servopumpou. Jak se povoluje? Pujde dosponuvat zpatky rukou? Abych se na ni dostal, musim box ridici jednotky, nebo jeste neco jinyho? Co k tomu povoleni, utazeni a napnuti potrebuju? Jsem na dovoleny a nechce se mi v tom moc hrabat, ale vypada to, ze budu muset. Dneska rano remen zacal trochu piskat, tak jsem na nej koukal a je posunutej. Po chvilce piskat prestane. Dik za rady.
  21. Benžík

    kupa 406 anglicak

    Tak to sorry za ten tempomat, nejak blbe jsem si to precetl.
    • 8
  22. Benžík

    olejová přepážky ve vaně

    Jetli někdo chce plechovou vanu na pokusy, tak jsem našel ve sklepě vanu z 309 1,9 benzín 80kW typ DDZ. Přepážku nemá.
    • 37
  23. Benžík

    Ukrdnutá ŠPZ

    Oboustranná páska jde hodně dobře odřezat nití.
    • 25
  24. Benžík

    Výběr auta

    Po autoskole jsem jezdil s tatovo skodou 120, coz bylo peklo , nejelo to, plavalo, vsechno v tom boucha a klepe se, studeny to neudrzelo volnobeh, blbe to brzdilo, rucka vubec, super zazitek, kdyz jedes poprvy sam autem a v zatacce se samy otevrou oboje pravy dvere, bylo to ve strasnym stavu, v lepsim stavu by se s tim i dalo jezdit. Po asi jedom roce jsem si koupil 205 1,8D a byl jsem maximalne spokojenej. Az do ty doby, kdy jsem zjistil, ze je zabavnejsi jezdit rychle, tak jsem 205 prodal a koupil si 309 xs 1,9 benzin. Jinak ten diesel byl uplne v pohode, trysky, jak se tu pise, byli KO, vymena dvou stala i s praci a vyzkousenim vsech ctyr 500Kc. U obycejnyho dieselu neni ve srovnani s benzinem nic by se melo nejak prodrazit, oprava cerpadla neni nic drahyho. Pokud budes jezdit hlavne ve meste a na kratky vzdalenosti, tak se Ti diesel nebude libit, ze je o neco linejsi a dyl se ohriva a se spotrebou taky nemusis byt spokojenej. [upravil dne 30/7/10 Benžík]
    • 54
  25. Benžík

    kupa 406 anglicak

    Mel bych zajem o tempomat, pokud to koupis. U anglicaka jsou packy pod volantem (sterace, blinkry, svetla, tempomat) stejne jako u levostraneho rizeni?
    • 8
×
×
  • Vytvořit...