Přejít na obsah

P607Olda

Uživatel
  • Počet příspěvků

    16 247
  • Registrace

  • Vyhraných dnů

    6

Vše od uživatele P607Olda

  1. P607Olda

    sbihavost na 607

    Jasný projev, silentbloky ramene. Ostatní věci jsi vyměňoval zbytečně. Tomu, kdo to dělal, to taky řekni, ať z tebe netahá peníze. Až to bude hotovo, tak zkontrolovat sbíhavost... Ale při tom, jak blbě většinou dělají geometrii, že to vlastně rozštelují. Nechej zkontrolovat jenom sbíhavost přední nápravy, případně ať štelují jenom tu stranu, která byla vyměňovaná. [upravil dne 9.6.2011 14:50 P607Olda]
    • 7
  2. P607Olda

    Je nutná geometrie?

    Geo zadní nápravy udělat. Nejprve si naštuduj to množství příspěvků, co jsou tady na téma Zadní náprava 406-ky.
    • 21
  3. P607Olda

    Klimatizace

    Já tipuju moc chladiva. Vysleduj to sám: když je motor zahřátý a horko, vypneš motor počkáš chvilku (celý okruh se nahřeje od motoru) a po nastartování klima nesepne. Až chvilku jedeš a celý okruh se schladí jízdou např. na 35 stupňů, tak klima sepne. V tom případě by mělo stačit odpustit, ale raději bych s tím zajel tam, kde ti to dělali.
    • 39
  4. P607Olda

    POMOC - přechodka na rádio?

    Jdi do obchodu, přechodka existuje tam- i zpět, stojí asi 40 Kč.
    • 9
  5. P607Olda

    Koupě 206CC

    Já už jsem starý kus, takže rada: zaměř se na prodávajícího, jaký dojem udělá. Dovozci to stáčejí a potřebují vydělat. V Českých Budějovicích máme taky špatnou zkušenost s autorizovaným servisem. Přijeli tam naši (ředitel a obchodník) ze Šumperka, 607-mu vzali z bazaru do značkového servisu na prohlídku a \"vše v pořádku\". Později jsme se dozvěděli, že auto bylo bourané, ale servis byl zřejmě domluvený s bazarem na zatajení. Takže před koupí dej sem prolustrovat VIN a celkově zjisti o autě co nejvíc, hlavně od koho to kupuješ - případně to napiš sem, pro vyjádření ostatních.
    • 18
  6. P607Olda

    novacik - klima

    ručný režim: keď nastavíš rýchlosť ventilátora + alebo - tak nebude regulovať automaticky, ale bude držať nastavené otáčky. [upravil dne 7.6.2011 22:33 P607Olda]
    • 33
  7. P607Olda

    novacik - klima

    Vytečenie kvapaliny: asi nespína ventilátor pred chladičom (sahara). Može byť zlé čidlo, motorček, a možno relé. Napíš rok výroby, alebo najlepšie VIN. [upravil dne 7.6.2011 22:17 P607Olda]
    • 33
  8. P607Olda

    novacik - klima

    Na to som používal buchnutie pasťou zľava do panelu... Asi studené spoje alebo závada konektorov. A v ručnom režime ventilátor ide? Možu byť aj opotrebované uhlíky vo ventilátore.
    • 33
  9. P607Olda

    ostrekovač 306

    A ty náhradní (vymyslím si z Nissanu Micra, r.v.95:D ) se Ti chce shánět? Dej tam ty, co tam patří. A s prominutím neku.vi to auto.
    • 10
  10. P607Olda

    Brzdová kvapalina ...

    Radšej si pri tom postoj, takých \"výmien\", kedy sa nič nemenilo, som už zažil... Paradoxom je, že nebezpečenstvo varu je vo valčekoch na kolesách, ale tam to nikto nemeria. A tam nevniká vlhkosť zo vzduchu. Vlhkosť vniká do nádobky, tam ju na STK aj merajú, ale na var vo valčekoch táto vlhkosť nemá vplyv. Dalo by sa to okabátiť - odsať a vymeniť len kvapalinu v nádobke... No, dosť slov. Nechaj to vymeniť v celom systéme, ale poriadne.
    • 7
  11. P607Olda

    5008 - zkušenosti

    Kolega má 4007, což je jenom o chlup vyšší, než 5008. Koega měří asi 205, a když nakládá lyže, tak se vyzuje a stoupne na sedadlo.
  12. P607Olda

    Prodej auta na splátky

    Jiná otázka, je, zde je tvoje auto prodejné za určitou sumu. Dej inzerát, např. na Bazos, nebo annonci, nebo hyperinzerci, ale na takový server, kde se dá rychle editovat inzerát a rychle ho stáhnout. Začni na 30 t. a jeď dolů, např. 2 t. za týden. V určité chvíli se zvedne vlna ohlasů - tam (anebo kousek níž) je reálná cena. Pak si rychle rozmysli, zda za takovou cenu prodáš, nebo si ho necháš. Všeobecně - auta se dnes prodávají velmi levně, je jich přebytek.
    • 24
  13. P607Olda

    Prodej auta na splátky

    Ne, na splátky v žádném případě. Nebudeš mít ani auto, ani peníze, a budeš mít spoustu starostí. Pokud kupec není schopen dát dohromady 30 t., tak ať si koupí levnější auto. [upravil dne 7.6.2011 12:45 P607Olda]
    • 24
  14. P607Olda

    Odzkouseni changeru

    CD vypalujte na najpomalejší rychlost.
    • 9
  15. P607Olda

    5008 - zkušenosti

    Jestli máš hagusy, tak pasuje jiný typ, já nemám hagusy a mám ty \"pevné body\". Ty \"nižší\" a \"vyšší\" patky jsou zřejmě kvůli zatahovací střeše, která je víc vypouklá. Pro hagusy např. http://www.omnipuls.cz/index.php?node=25&trig=3&special=&wizz[1]=50&wizz[2]=5239&wizp= Akorát délku uvádějí 119 cm - já mám raději ty 135 cm, protože se na kraj líp nakládá. Na nakládání vozím sebou jednoduchou stoličku. [upravil dne 7.6.2011 08:44 P607Olda]
  16. P607Olda

    5008 - zkušenosti

    Koupil jsem Thule, černý, za 3900, šířka 135 cm. Chtěl jsem za každou cenu rovné tyče a co nejširší. Peugeoťácký je oblý a úzký. http://www.omnipuls.cz/index.php?node=25&leaf=341&wi... [upravil dne 5.6.2011 21:35 P607Olda]
  17. 0,17 není tak moc, hlavně, že máš syna. Na předvolání tam jdi, vysvětli všechno po pravdě, a dobře to dopadne. Jestli jsou borci, tak ti odpustí, jestli ne, tak něco zaplatíš a body ti za rok umažou. Gratuluju k synovi!!!!!
    • 38
  18. Vstupnému se nedivím. Patří to mezi atrakce, které se navštěvují jednou - dvakrát v životě, případně se zahraniční návštěvou. Aspoň tam nebude tlačenice. V záp. Evropě se platí 8 Eur všude.
    • 7
  19. P607Olda

    čím zlepiť plast?

    Dej tam tyčku, např. 4 nebo 5 nebo 6 mm přes celou šířku, na konce navleč hadičky pro dosažení potřebného průměru. PS: dosavadní díly provrtej a tyčku prostrč přes celé. [upravil dne 2.6.2011 20:32 P607Olda] [upravil dne 2.6.2011 20:57 P607Olda]
    • 12
  20. P607Olda

    5008 - zkušenosti

    Moc jsem chtěl sedmimístné, ale zatím jsem ho využil jednou a jen na cestu do restaurace. Je fakt, že když máš ještě 7 kabátů a nějaké deštníky, tak je není kam dát, a ta zadní místa jsou opravdu dost nouzová. Spíš by se hodilo to místo pod podlahou, na stálé vybavení - vercajk, deka, voda, bunda atd.
  21. Podívej se do TP, co má povolené. Na naší 206 jsou např. povolené 5,5x14 ET 34. Dodržte, co je v TP, jinak jsou to jenom problémy, jak úřední, tak i fyzické (škrká o blatník). Můj osobní názor - neinvestovat do zkrašlování, ale do brzd, podvozku, motoru atd. Anebo schovávat si peníze na další auto.
    • 18
  22. P607Olda

    Čištění klimatizace

    Když jsme koupili 1007, smrděla klima i po dvojím vyčištění. Pak jsme zjistili, že odpadní hadička vede \"do kopce\", prostě je špatně nasazená. Takže doporučuji zkontrolovat odtok - u 406 vede asi přímo dolů, ale může být ucpaný. Loužička pod autem bývá? Mám klimu na různých autech už mnoho let - když je v pořádku, tak nesmrdí, ani když se nečistí - do roku 2000 ty spreje nebyly a smrad taky ne, když tak nepatrný.
    • 22
  23. Oceňujeme důvěru v nás vloženou (klub jasnovidců...) Hláška bude znamenat zřejmě špatný kontakt, možná i tzv \"převaděč\" na volantu. Diagnostika by měla zahlásit, který airbag to je, pak se dá soustředit na ten konkretní. Bez diagnostiky můžeš zkoušet prostříkávat konektory, ale nic kloudného asi nezjistíš. Lupání - zřejmě horní uložení tlumičů je potřeba vyměnit. Otevři kapotu, dej ruku na misku a toč volantem, s nastartovaným motorem. Mění se obě strany naráz. Klepání na nerovnostech - tyčky stabilizátoru anebo jiné vůle na nápravě. Vibrace - vyvážit kola. Bývají problémy s alu koly - hledej v sekci 307
    • 12
  24. P607Olda

    Xtdt a hdi

    Čaba, neblázni... Vymeň auto, a rovno si rozmysli, čo má mať - autoklima, kombi... [upravil dne 31.5.2011 20:33 P607Olda]
    • 6
  25. P607Olda

    Stierače

    Neviem, či na 607, nezisťoval som, ale na 406 (zahnuté ramienka) kúpiš prechodku za 59 CZK a potom už len kupuješ tie nové, asi za 350 CZK.
×
×
  • Vytvořit...