Přejít na obsah

P607Olda

Uživatel
  • Počet příspěvků

    16 247
  • Registrace

  • Vyhraných dnů

    6

Vše od uživatele P607Olda

  1. ET v TP máš, je otázka, jestli tam máš 15-ky. A jestli považuješ Debica za dobré a Barum za horší, tak už není co radit, dej si tam co vylosuješ.
  2. Protože mu plošina pohybuje ve vodorovném směru a ne svisle. Mimochodem, vůle v tyčce stabilizátoru není na jízdu nebezpečná, takže postoj STK se tak dá vysvětlit. V budoucnu budou mít testování tlumičů, což bude už zpřísnění, ale asi správné. Tam by to odhalil. PS: na STK je vhodné jít s brzdami, ty se na zvedáku odhalit nedají. S vůlemi na podvozku ne, ty se dají odhalit v dílně. [upravil dne 15.8.2012 10:15 od P607Olda]
  3. P607Olda

    lepidlo na palubní desce

    Záleží, jestli to byla samolepka, Chemoprén (tekutá guma), anebo sekunďák. Postup si můžeš zkoušet někde na dolním okraji palubky. [upravil dne 14.8.2012 20:38 od P607Olda]
    • 8
  4. P607Olda

    lepidlo na palubní desce

    Zkus líh, benzín. Sekunďák se smývá něčím jednoduchým, snad mýdlovou vodou (dlouho)??? Jde to tak, že namočíš hadřík a necháš ho tam přiložený, aby to bylo ve vlhku.
    • 8
  5. P607Olda

    Koupa

    Stočené jsou všechny, zanech naděje. Toto má tak 500 t. Takže ho klidně kup, ale pak se nediv.
  6. jj
  7. Vůle v obou nápravách, hlavně vodorovné tyčky vzadu a pak správně seřídit sbíhavost vzadu. Už jsem tady toho napsal na román, buď tak laskav a hledej.
    • 9
  8. Pod rezervou spadený šroub atd. To musíš najít sám.
  9. Jáma = příkop anebo obrubníky
  10. Musíš tam někoho posadit, aby ti pomohl najít, odkud zvuk jde. Já jsem teď řešil na své 5008 zvuk, který se mi (sedíc za volantem) zdál od zadního skla. Pomocník určil, že je to pod z. prostřední sedačkou. Bylo by potřebné, abys to dokázal vyvolat i na stojícím autě - kýváním, vakláním, kopáním do pneu.
  11. Taky si myslím, že je to na 3 válce, po přidání plynu se to chytne. Zkus diagnostiku, možná bude závada zapsaná v paměti.
  12. Díky za odpověď, tak to nechám zkontrolovat až příležitostně.
  13. P607Olda

    zadna naprava

    Podle toho, jestli sjíždí gumy a jestli tě to štve.
  14. Prosím o radu. Servisák najel zadním kolem na kámen, prorazil bok pneu a zdeformoval disk - hodně. Teď zvažuji, jestli je ohnutá i náprava, anebo to vydrželo. V pondělí ráno je málo času, musejí vyjet pracovat - tak jestli je mám honit do servisu, anebo to vydrží. Jakého typu je náprava na Patrneru r.v. 08, plecháč? Jsou to ramena, jako na prvních typech (systém Peugeot 405 atd.), anebo už přešli na tuhou nápravu, jako např. 307, 1007, 5008? Je to ten typ jako na fotce. Děkuji předem za odpověď. [upravil dne 12.8.2012 12:54 od P607Olda]
  15. P607Olda

    A teď babo raď - auto pro bráchu

    306 píšou EKO zaplacen
  16. P607Olda

    A teď babo raď - auto pro bráchu

    Ať si vybere brácha, po čem mu srdce touží. Protože pak bude kritizovat to či ono, tak ať nejsi ty ten vinník, který vybral auto. Favorit - jede krásně, tady ten motor táhne hezky. Ale (!!!) - bude tam EKO poplatek, brzy zrezaví a jezdí dost pomalu (je to divné, asi je jinak zpřevodovaný, ale jet přes 90 je docela námaha). 306 - má i klimu, asi je mimo provoz. Podstatné je taky, jestli není po bouračce a v jakém stavu je zadní náprava. Měli jsme Favorita i Felicii a obě jsme museli prodat pro totální žalostné zrezivění - už se na to nedalo koukat.
  17. P607Olda

    zadna naprava

    :D:D Když jsou hodnoty OK, je to OK. Klasický - o tom nelze mluvit, klasicky se nastavuje jedna strana jedním prvkem (excentrem). Tady se každá strana nastavuje dvěma prvky a ty prvky mají navzájem různý účinek při nízké poloze a při vysoké. U středu auta tzv. páka a u venku auta tzv. excentr - názvy jsou zvoleny různé, aby byl popis přehledný, ale oba prvky mají funkci excentru. Takže pokud je to rozštelované, tak jedině předepsaný složitý postup. Ještě znovu připomínám, že cílem a důvodem celé té složitosti je to, že u 607 je náprava konstruována tak, že sbíhavost se mění při propérování auta. Elektronici si vzpomenou, jak se nastavoval dvoubodový souběh u superhetu - je to totéž. [upravil dne 12.8.2012 08:36 od P607Olda]
  18. P607Olda

    Pin kod autorádio

    Tak se zeptej \"v podsvětí\", kdo odblokovává radia. Obvyklá cena kolem 400.- Anebo volej do Peugeotu, tam ho taky zjistí - za předpokladu, že nemáš vyměněné radio za jiné.
  19. P607Olda

    Pin kod autorádio

    Prolistuj celý návod a servisní knížku, bývá to tam vepsáno tužkou. [upravil dne 11.8.2012 17:32 od P607Olda]
  20. P607Olda

    Lakování Olomoucko

    Nezlob se, ale trochu naivní dotaz. Asi bych mohl být tvým tátou (55), tak poradím jako táta: a) nech to tak, cena laku by zdvojnásobila cenu auta:D b) zkus Libinu, pana Smékala, 583 233 471, že by se na to podíval a udělal jednotlivé potřebné díly (jeden díl je asi za 3000) c) pomoc při práci je nereálná. Kdo je profík, udělá to dobře, ale nenechá si pomáhat, kdo je amatér, neudělá to tak dobře. (Takového hledej dál, ale s \"nešpičkovými\" mám špatné zkušenosti - pak budeš litovat nad nekvalitně provedeným lakem - a peníze vydáš - reklamovat nemá cenu, protože on to líp neumí) d) dojezdi to jak to je a peníze si nechej na nutné opravy a pak na koupi jiného auta PS: Možná máš podobného \"Smékala\" u vás ve vesnici, já radím toho koho znám a lakuje dobře. PPS: zázraky se nedějí, buď to bude dobře a za větší peníze, anebo blbě a lacino - garantuji ti že blbě a lacino budeš litovat - radši to nedělej vůbec. [upravil dne 11.8.2012 16:59 od P607Olda]
  21. P607Olda

    Nejde nastartovat

    jj, cenu tipuji tak do 500. Ale zkus přidělat ten starý, pokud není vzhledově poškozený.
  22. Proto seriozní servis uvádí vysokou cenu. Předem se neví, co se může podělat a nemá zájem se potom dohadovat se zákazníkem, když na tom stráví moc času. Raději bude dělat jednoduché bezrizikové úkony.
  23. P607Olda

    Nejde nastartovat

    Krytka - nešlo by to opravit? Zezadu přilepit nějaké uchycení, anebo ji prostě přilepit na místo a v případě potřeby utrhnout? Obvolaj vrakáče, anebo ji objednej novou v Peugeotu. Naštěstí nemusíš řešit barvu.
  24. Taky jsem obrušoval - ta zesílená část tam vysloveně překáží.
×
×
  • Vytvořit...