Mám firmu, a mám zkušenost, že to vůbec nesouvisí s jakostí gum. Jsou prostě lidi, kteří nehody mají a jiní ne. I ti, co nehody mají, z toho časem vyrostou - zestárnou.
Na obr. je asi roční auto, na origo gumách Michelin, v té době měly 3,5 mm. Jenže mladík se rozhodl v největší průtrži mračen (liják jak sviňa) předjíždět na dálnici, jel asi 130. Takže při přímé jízdě se mu auto roztočilo a vyletělo z dálnice. Posádce se nic nestalo. Mmch.- nehoda se stala asi ve 14 hodin, takže ještě nelze mluvit o \"strašné únavě\".
Tentýž řidič, asi za půl roku, na úzké asfaltové cestě řezal zatáčku a zničil novou zadní pneu i ráfek o kámen.
Měli jsme ještě několik nehod, usnutí za volantem, nebo čistý led (nová Fabia s novými!!! zimními gumami - při -7 st.C ujel 300 km po suché silnici za slunečného dne, ale za jednou z posledních zatáček byl vyleštěný led).
Takže gumami to není.
Je to řidičem, možná i tím, že jezdit 30 t. km za 20 pracovních dnů znamená 1500 km úplně každý pracovní den. To už může být řidič i unavený...
[upravil dne 26.8.2013 11:07 od P607Olda]
[upravil dne 26.8.2013 11:10 od P607Olda]
[upravil dne 26.8.2013 11:12 od P607Olda]
[upravil dne 26.8.2013 11:20 od P607Olda]