Přejít na obsah

P607Olda

Uživatel
  • Počet příspěvků

    16 247
  • Registrace

  • Vyhraných dnů

    6

Vše od uživatele P607Olda

  1. P607Olda

    Nedovření dveří

    V minulých dnech mi nedovíraly dveře. Po zavření nedolehly a zase se otevřely. Postupně jsem zjistil, že při nastartovaném motoru je to lepší (vyšší napětí). Rovněž jsem měl pro manželku vypracovaný nouzový plán - vyjmout pojistku 40 A pod přístrojovou deskou a zavřít dveře ručně, na dojetí domů a do servisu. Po prostudování předchozího odkazu a podrobnějším zkoumání jsem zjistil, že se neochotně hýbe tzv. Aktuátor ve sloupku B. (Tedy to oko na zadním rámu, kam zacvakne zámek). Takže jak jsem nakonec zjistil, aktuátor B byl občas v poloze \"přitažen\" a proto zámek neměl za co chytit. Během zkoušek nakonec aktuátor B zůstal úplně nehybný, čímž se prozradil. Rozborka není těžká (je popsána i v anglickém textu): - zadní sedadlo si srolovat dopředu - vyjmout boční kryt (vzadu je jeden šroubovací šteft, jinak jen naražený) - zadní sedadlo do normální polohy, co nejvíc vzadu, přední sedadlo vyklopit - dole u pásu odlepit gumový kryt, který kryje pás - příchytku kablíku vyjmout z otvoru, aby kablík měl vůli k pohybu - odšroubovat a vyjmout dolní navíječ pásu (jinak překáží vyjmutí aktuátoru B) - odšroubovat a vyjmout aktuátor B - odpojit jeho konektor - odstranit plastový kryt (zoubky) - zkontrolovat jeho stav - já jsem zkusil motor na 12 V i na asi 6 V, točil hezky - mechanismus jsem protočil rukou - bez problémů - měření ohmů na mechanismu nemělo úspěch - svorky motoru vykazovaly zkrat, to jsem měl strach, že je to v čudu - na dvou pinech jsem naměřil také zkrat, který při točení mechanismem zmizel - zřejmě koncák - NA ŠNEK MOTORU JSEM DAL VAZELÍNU - a pak to vše zpět sestavil. - při montáži aktuátoru na rám dveří je třeba dát pozor na horní plastový zoubek - musí zapadnout. Tzn, před nasazením šroubů, aktuátor není volně za rámem, ale je už částečně držen horním plastovým zoubkem a dolním plastovým čepem. Dveře k mému milému překvapení fungují a aktuátor B má \"veselý\" zvuk. Dalším příznakem těžkého chodu bylo to, že při otevírání dveří, nejprve se ozvalo silné lupnutí, když zámek \"pustil\" a pak zvuk motoru aktuátoru. Nyní je to opačně - nejprve se ozve aktuátor B (dveře nepatrně vyjedou) a pak slabší lupnutí, když zámek pustí. Tak, držte palce, ať je to ta pravá závada a ať to do budoucna funguje. Pozn: na obr vlevo je na šneku nanesená vazelína, proto vypadá divně. [upravil dne 19.10.2013 18:11 od P607Olda] [upravil dne 19.10.2013 18:13 od P607Olda] [upravil dne 5.12.2013 11:19 od P607Olda]
  2. P607Olda

    kola zadní nápravy

    Krtek 2: nestál jsi náhodou při měření trošku na nakloněné rovině doprava? To by vysvětlovalo, že součet je OK. Postav to na stejné místo v opačném směru a změř. Co je levá a co pravá je naprosto jasné. Např. když mi měřil tlumiče (třasák), tak na postu geometrie měl stát jiné auto, takže předek mi změřil řádně a zadek jsem si nacouval, takže na protokolu vyšly na zadu přehozené L a P.
    • 26
  3. P607Olda

    Voda pod zadnymi sedackami

    Taky může téct vnitřkem dveří. Pokud byla někdy odlepená vnitřní fólie, tak je většinou špatně daná zpět. Hadici s vodou a zkoušej.
    • 17
  4. P607Olda

    kola zadní nápravy

    :)Rádo se stalo, ale fakt by mě zajímalo, kolik naměříš.
    • 26
  5. P607Olda

    kola zadní nápravy

    Sedan i kupé: referenční výška 160 mm, odklon stejný, tedy 1 st. 50 min.. Sbíhavost na kolo 1,5 mm.
    • 26
  6. P607Olda

    kola zadní nápravy

    Asi akorát. 180 mm výšky je při nějakém zatížení, takže jestli jsou péra unavená, tak to bude tak akorát. Ale v tom není problém - pokud naměří něco aspoň zhruba takové (12 mm), tak ví, že auto má v pořádku. [upravil dne 18.10.2013 20:18 od P607Olda]
    • 26
  7. P607Olda

    kola zadní nápravy

    Při referenční výšce, pro kombi = 180 mm. Pozn: dobrá otázka:super [upravil dne 18.10.2013 20:10 od P607Olda] [upravil dne 18.10.2013 20:11 od P607Olda]
    • 26
  8. P607Olda

    kola zadní nápravy

    Udávaný odklon zadní nápravy pro 406 kombi je 1 stupeň a 50 minut. (1,83 stupně, když převedu minuty na desetiny). Tangens z toho je 0,03195. Průměr ráfku (sedlo ráfku) při kolách 15 palcových je 25,4 x 15 = 381 mm. Z průměru a uvedeného tangensu vypočteme protilehou odvěsnu 381 x 0,03195 = 12,2 mm. A utíkáme to změřit na auto - po přiložení svislé vodováhy na spodní ráfek musí být horní ráfek o 12 mm odkloněný \"k autu\". Howgh, domluvil jsem. A neříkejte, že jste se ve škole neučili, co je to tangens. [upravil dne 18.10.2013 20:34 od P607Olda]
    • 26
  9. P607Olda

    kola zadní nápravy

    Postav na rovinu, vezmi vodováhu a metr a měř a porovnávej (na obou stranách).
    • 26
  10. P607Olda

    kola zadní nápravy

    Každá 406 je má rozcapený. Porovnej s jinými na parkovišti.
    • 26
  11. P607Olda

    Nedovření dveří

    Podrobné návody http://jimbutterworth.co.uk/5pugdoors.htm Nedalo to moc námahy, stačilo dát do Googlu \"1007 door fault\"
    • 15
  12. P607Olda

    čerpadlo 406

    Tak v té chvíli bych ho dal zpět a přivedl 12 V dvěma vodiči přímo od baterky. Když je OK tak ať předvede...
    • 19
  13. P607Olda

    čerpadlo 406

    A to jsi nezkusil hned? Když koukáš na čerpadlo a voltmetr máš v ruce, tak samozřejmě ťukneš voltmetr na oba vývody (proti kostře).
    • 19
  14. P607Olda

    čerpadlo 406

    To snadno zjistíš voltmetrem, že na obou svorkách čerpadla bude 12 V. A když tu správnou přizemníš, tak je vyhráno.
    • 19
  15. P607Olda

    čerpadlo 406

    imobilizer??
    • 19
    • 11
  16. Ten balonek zřejmě měří \"hustotu\", tedy po starém \"měrnou hmotnost\" kapaliny. Takže by ho oklamala jakákoli těžší, nebo lehčí kapalina, než voda. Zřejmě byl určen pro jeden konkretní typ kapaliny (Fridex?) - ten by měřil přesně. U jiných kapalin nemusí platit tento konkretní vztah mezi měrnou hmotností a bodem tuhnutí. [upravil dne 17.10.2013 11:36 od P607Olda]
    • 36
  17. Máš už ten seznam pojistek? Elektrikařina je taková divná věc, snadná vypadá jen tehdy, když se díváš na někoho, kdo \"umí\". Ale co mu přitom šrotí v hlavě, to nevidíš. Je potřeba postupovat systematicky, protože hurá-systém je k ničemu. Tedy kontrolovat \"všechny\" pojistky, je sice jasný rozkaz, ale lepší by bylo kontrolovat podezřelé pojistky. 1. máš už vytisknutý ten aktuální seznam všech pojistek na tvém autě? 2. našel jsi pojistku pro řídící jednotku? 3. našel jsi pojistku pro světla? 4. zjistil jsi už, jestli jsou světla u tvého auta spínána přímo přes spínač světel, anebo přes řídící jednotku? K tomu bys musel zveřejnit rok výroby a motorizaci tvého auta anebo sem dát VIN a někdo k tomu najde schemata. 5. případně najdi, která pojistka je pro rádio a taky se tam zaměř. O těch světlech píšu proto, že je to jedna z detektivních cest \"proč nesvítí světla\" - přito se najde nějaká vadná pojistka anebo nedejbože vadná řídící jednotka anebo vadná spínací skříňka.
    • 11
  18. Na to jsou nejlepší měřicí hroty, viz obr. Měřit napětí proti kostře na jednom a druhém konci pojistky, když tam napětí je. Když tam napětí není, měřit ohmmetrem celistvost pojistky. [upravil dne 17.10.2013 11:21 od P607Olda]
    • 11
  19. P607Olda

    Partner-Berlingo--zadní dveře

    Řiď se vlastními pocity. Pokud už jsi líný jako já, tak zvedat výklopku je trochu tělocvik. Ale v dešti dobrá. Je to tak 50/50. [upravil dne 17.10.2013 09:19 od P607Olda]
    • 14
  20. P607Olda

    Aké žiarovky?

    Svit parkovaček nevidíš, když jsou rozsvícené potkávací. Všeobecně si myslím, že si děláš vrásky kde netřeba. Ruční brzda brzdí dobře? A zadní brzdy (u 406 se moc nezúčastňují, proto zatuhávají)? Podvozek je bez vůlí? [upravil dne 17.10.2013 09:15 od P607Olda]
    • 8
  21. P607Olda

    Alternátor?

    Jj, z vrakáče mi taky odešel za půl roku.
    • 15
  22. P607Olda

    Peugeot 106 , podložky

    Tyjo, proč děláš takové psí kusy. Koupíš cokoli a pak to jakkoli připasovat. Vrátit je nemůžeš? Nebo prodat dál? Středicí výstupek tam být musí. Anebo nemusí, ale pak si nestěžuj:D.
    • 11
  23. Nepíšeš, r.v., ale mně by to stejně nepomohlo. Když nesvítí světla, tak možná nemá napájení řídící jednotka (záleží i na r.v., jak jsou u tvého spínaná světla, zda přes řídící jednotku, anebo jinak, napřímo). Takže voltmetrem s nějakou jehlou ještě zkontroluj pojistky pro řídící jednotku, a pro světla, připadně zda jdou varovná světla a jejich pojistky. Je to prostě detektivka, to se nedá radit. [upravil dne 16.10.2013 20:34 od P607Olda]
    • 11
  24. P607Olda

    Vyhrievanie zadneho okna

    Jo a nezapoměň, že zřejmě musí být nastartováno - tyto spotřebiče se zapínají až když běží motor.
×
×
  • Vytvořit...