V minulých dnech mi nedovíraly dveře. Po zavření nedolehly a zase se otevřely.
Postupně jsem zjistil, že při nastartovaném motoru je to lepší (vyšší napětí). Rovněž jsem měl pro manželku vypracovaný nouzový plán - vyjmout pojistku 40 A pod přístrojovou deskou a zavřít dveře ručně, na dojetí domů a do servisu.
Po prostudování předchozího odkazu a podrobnějším zkoumání jsem zjistil, že se neochotně hýbe tzv. Aktuátor ve sloupku B. (Tedy to oko na zadním rámu, kam zacvakne zámek). Takže jak jsem nakonec zjistil, aktuátor B byl občas v poloze \"přitažen\" a proto zámek neměl za co chytit. Během zkoušek nakonec aktuátor B zůstal úplně nehybný, čímž se prozradil.
Rozborka není těžká (je popsána i v anglickém textu):
- zadní sedadlo si srolovat dopředu
- vyjmout boční kryt (vzadu je jeden šroubovací šteft, jinak jen naražený)
- zadní sedadlo do normální polohy, co nejvíc vzadu, přední sedadlo vyklopit
- dole u pásu odlepit gumový kryt, který kryje pás
- příchytku kablíku vyjmout z otvoru, aby kablík měl vůli k pohybu
- odšroubovat a vyjmout dolní navíječ pásu (jinak překáží vyjmutí aktuátoru B)
- odšroubovat a vyjmout aktuátor B
- odpojit jeho konektor
- odstranit plastový kryt (zoubky)
- zkontrolovat jeho stav - já jsem zkusil motor na 12 V i na asi 6 V, točil hezky
- mechanismus jsem protočil rukou - bez problémů
- měření ohmů na mechanismu nemělo úspěch - svorky motoru vykazovaly zkrat, to jsem měl strach, že je to v čudu
- na dvou pinech jsem naměřil také zkrat, který při točení mechanismem zmizel - zřejmě koncák
- NA ŠNEK MOTORU JSEM DAL VAZELÍNU
- a pak to vše zpět sestavil.
- při montáži aktuátoru na rám dveří je třeba dát pozor na horní plastový zoubek - musí zapadnout. Tzn, před nasazením šroubů, aktuátor není volně za rámem, ale je už částečně držen horním plastovým zoubkem a dolním plastovým čepem.
Dveře k mému milému překvapení fungují a aktuátor B má \"veselý\" zvuk.
Dalším příznakem těžkého chodu bylo to, že při otevírání dveří, nejprve se ozvalo silné lupnutí, když zámek \"pustil\" a pak zvuk motoru aktuátoru.
Nyní je to opačně - nejprve se ozve aktuátor B (dveře nepatrně vyjedou) a pak slabší lupnutí, když zámek pustí.
Tak, držte palce, ať je to ta pravá závada a ať to do budoucna funguje.
Pozn: na obr vlevo je na šneku nanesená vazelína, proto vypadá divně.
[upravil dne 19.10.2013 18:11 od P607Olda]
[upravil dne 19.10.2013 18:13 od P607Olda]
[upravil dne 5.12.2013 11:19 od P607Olda]