Přejít na obsah

P607Olda

Uživatel
  • Počet příspěvků

    16 247
  • Registrace

  • Vyhraných dnů

    6

Vše od uživatele P607Olda

  1. P607Olda

    osvetleni SPZ

    Popis jsem psal pro 307 a 406, cituji: Návod říká pro SW (kombi): Osvětlení státní poznávací značky (W 5 W) F Zasuňte tenký šroubovák do jednoho z vnějších otvorů průhledného krytu. F Zatlačením směrem ven kryt uvolněte. F Sundejte průhledný kryt. F Vyměňte vadnou žárovku. Pro hatchback se tam nic nepíše. Pokud je to stejné, jako 406, tak popíšu ještě svými slovy (307 neznám, ale když tak dej fotku): do dírky (např. vpravo) vlož tenký šroubovák nebo tyčku. Rukojeť šroubováku tlač doleva - šroubovák se opře o \"sklo\" a bude tlačit \"dírku\" doprava. Jemně tlač, přitom mírně tahej k sobě. Cvakne to, druhá strana pak už jde snadno. Lepší je dělat to za tepla - ne v mraze. A pak vytáhnout žárovku - nejlíp to jde bužírkou nebo hadičkou, anebo pinzetou s podložením gumy. Pokud bys ji vydloubával šroubovákem (nic moc), tak nezapomeň vypnout parkovačky, ať neodejde pojistka. Celé je to taková blbost, ale když nevíš jak na to, tak je to těžké (zkušenost vlastní i kolegů - prasklý kryt, vypálené pojistky atd). [upravil dne 9.12.2013 14:47 od P607Olda]
    • 28
  2. P607Olda

    spotřeba 307

    Tony Stark: spotřeba pěkná, 14 l, 308 km = 4,5 l/100 km. Horší to bude s čerpadlem paliva, ještě párkrát poběží nasucho a chystej nové... Jaksi jednodušší je měřit od plné do plné.
  3. P607Olda

    406 coupe - černý odběr

    To je tady na klubu v downloadu. No, musíš to zkusit. Tipuju to rádio. Nemáš tam nabíječku nebo navigaci?
    • 71
  4. P607Olda

    406 coupe - černý odběr

    To jsi nezkusil hned, když jsi našel, že toto má vliv na odběr? A návod říká co? Pokud teda máš návod k tvému autu, anebo k jinému ročníku. Dej fotku.
    • 71
  5. P607Olda

    406 coupe - černý odběr

    SH bude Shunt, tedy bočník.
    • 71
  6. P607Olda

    406 coupe - černý odběr

    No a když tu pojistku vyndáš, tak co přestane fungovat? Zásuvka zapalovače?
    • 71
  7. P607Olda

    406 coupe - černý odběr

    Instrukční knížku máš? Je tam plánek pojistek. Nepíšeš, jaký ročník máš. Manuál lze najít zde http://public.servicebox.peugeot.com/ddb/
    • 71
  8. P607Olda

    rozměry šroubů p206 kola R16

    Jj, je to jasný, origo alu R16:D:D:D:D:D:D Šrouby jsou M12 x 1,25. Délka a tvar dosedací plochy je podle disků. Šroub by měl být v závitu asi tak hluboko, jako je jeho průměr, nebo troch míň, Tedy asi 10 až 12 mm.
    • 6
  9. Já jsem kupoval tady http://www.mavex.pardubicko.com/?cap=22808 Stránky nic moc, musí se vybrat osobně. Ve tvém okolí taky bude taková prodejna. Taky si myslím, že připevnit na křídla vrat. Jsou různá L a T-čka. Anebo mechovou gumu sevřít mezi rám a okraj dveří. [upravil dne 7.12.2013 18:02 od P607Olda]
    • 21
  10. P607Olda

    Prověšené šňůry....

    Proč jsou prověšené? Kovové držáky se ohnou? anebo se šňůry natáhnou? Nenatahovací je vojenský telefonní kabel - má ocelovou žílu v sobě.
    • 32
  11. P607Olda

    Vybuchlá autobaterie

    Při nabíjení nad určitou hranici baterie plynuje. Musí se otevřít (a ani tak to není vhodné trvale, protože odchází voda), anebo přestat nabíjet. A při paralelním spojení baterií si veškerý proud vezme ta nejhorší. Snad tam aspoň byly oddělovací diody a omezovací odpory pro každou baterii zvlášť. Ten, kdo dělal ten rozvod, by mohl být stíhán pro obecné ohrožení. Pro nabíjení vícero baterií (v organizaci) platí dost přísná pravidla (vyvíjení vodíku, třaskavá směs, větrání, přítomnost hořlavin v nádržích). Skoro si myslím, že by bylo vhodné smazat toto vlákno, než si to všimne nějaká inspekce. Asi právě tím se pak liší agilní technik od opatrného - jeden to klidně \"vyřeší\", aniž by vůbec věděl, kolik předpisů porušil. [upravil dne 7.12.2013 17:51 od P607Olda] [upravil dne 7.12.2013 17:55 od P607Olda]
    • 13
  12. Guma = spisovně pryž
    • 21
  13. Pryžové profily se vyrábějí ve spooustě průřezů, najdi si nejbližší obchod a vyber si. [upravil dne 7.12.2013 16:47 od P607Olda]
    • 21
  14. \"Všechny schemata\" je jich moc, to ti nikdo nedá. Zadní stěrač: zkontroluj kabel mezi kostrou a dveřmi Ostřikovač: motorek se točí? Jde na něj napětí? Pojistka? Žárovky: jsi kontroloval?
  15. P607Olda

    406 coupe - černý odběr

    U neorigo radia bývá obvykle přehozené napájení, mezi +12 V z baterie (napájí paměti) a +12V za klíčkem. Na ISO konektoru to jsou piny 4 a 7. Zkus je zaměnit, jednoduše tak, že je přerušíš a pomocí 2 lustrsvorek je překřížíš. Poté by odebíraný proud měl být do 5 mA. Proč to dříve nedělalo? Možná jsi neměl auto tak dlouho bez nastartování v mrazu, možná baterka nebyla tak stará.
    • 71
  16. P607Olda

    406 coupe - černý odběr

    Máš v autě neoriginální radio? Dálkáč, alarm, nabíječku? Kam proud teče, se dá měřit v mikrovoltech mezi plusem baterie a pojistkami (pojistky nevyndávat!). Multimetr s automatickou volbou rozsahů - buďto ukáže 12 V, nebo 0,0 uV, anebo nějaký mikrovolt - a to je ten viník. [upravil dne 6.12.2013 17:42 od P607Olda] [upravil dne 6.12.2013 17:43 od P607Olda]
    • 71
  17. P607Olda

    historie dle vin

    Vítám, když jsi nový, a zadej si to sem:
  18. Ta kladka má tlumič kmitů - teflonovou vložku, viz obr. Jakmile se ochodí, netlumí a kmitá.
    • 24
  19. P607Olda

    Životnost alternátoru

    No, pokud jezdíš dálky, je lepší repasovat preventivně. Bez altíku se dá ujet na benziňáku asi 80 km, na klasickém dieslu moc (vyzkoušeno asi 200 km), na HDi nevím. Taky čerpadlo v nádrži je lepší po více než 300 t. vyměnit - bývá to levnější, než odtahovka. Anebo tahat na laně, ale stejně je to komplikace a vyžaduje to 2 auta a 2 lidi. [upravil dne 5.12.2013 20:22 od P607Olda]
    • 44
  20. existují stránky nadeta.cz, koukni tam no, tam to není [upravil dne 5.12.2013 14:58 od P607Olda]
  21. Slepit epoxidem nebo koupit nové.
  22. Zapalovací rampa? Nejlíp půjčit a zkusit. Kouknout potmě, jestli uvidíš jiskry. Měnit vše je pěkná blbost.
    • 11
  23. P607Olda

    Životnost alternátoru

    Minimaxa si dělá srandu, nesmíš všemu věřit, koukej na tu fotku.
    • 44
  24. Pokud by to bylo čidlo ABS, tak by ti hlásilo při brždění poruchu ABS. Hlásí?
    • 6
  25. ten čudl je kovový
    • 6
×
×
  • Vytvořit...