Přejít na obsah

P607Olda

Uživatel
  • Počet příspěvků

    16 247
  • Registrace

  • Vyhraných dnů

    6

Vše od uživatele P607Olda

  1. Není mi jasné, proč ze všech možností vybrali do výroby zrovna tu nejhorší. Po neúspěších 306 sedan i Fabia sedan. Známý porovnával možnost koupě Rapid a 301 a první otázka byla - jak se otevírá kufr (liftback)? I ten hatchback (krátký) by bylo lepší řešení. Kombi snad časem přijde. Nevíte někdo, kdy budou další provedení? [upravil dne 3.1.2013 18:55 od P607Olda]
    • 53
  2. P607Olda

    senzor

    Automat se zapíná/vypíná, když po zapnutí klíčku 3 sekundy držíš tlačítko na konci páčky. Podívej se taky do návodu.
  3. P607Olda

    Prasklá žárovka Peugeot 307

    Návod říká pro SW (kombi): Osvětlení státní poznávací značky (W 5 W) F Zasuňte tenký šroubovák do jednoho z vnějších otvorů průhledného krytu. F Zatlačením směrem ven kryt uvolněte. F Sundejte průhledný kryt. F Vyměňte vadnou žárovku. Pro hatchback se tam nic nepíše. Pokud je to stejné, jako 406, tak popíšu ještě svými slovy (307 neznám, ale když tak dej fotku): do dírky (např. vpravo) vlož tenký šroubovák nebo tyčku. Rukojeť šroubováku tlač doleva - šroubovák se opře o \"sklo\" a bude tlačit \"dírku\" doprava. Jemně tlač, přitom mírně tahej k sobě. Cvakne to, druhá strana pak už jde snadno. Lepší je dělat to za tepla - ne v mraze. A pak vytáhnout žárovku - nejlíp to jde bužírkou nebo hadičkou, anebo pinzetou s podložením gumy. Pokud bys ji vydloubával šroubovákem (nic moc), tak nezapomeň vypnout parkovačky, ať neodejde pojistka. Celé je to taková blbost, ale když nevíš jak na to, tak je to těžké (zkušenost vlastní i kolegů - prasklý kryt, vypálené pojistky atd). [upravil dne 24.11.2012 17:35 od P607Olda] [upravil dne 24.11.2012 17:45 od P607Olda]
  4. P607Olda

    hodiny

    Dej fotku, který ročník atd. Seženeš, ale je potřebné upřesnit, jaké.
    • 10
  5. P607Olda

    5008 - zkušenosti

    Buďme rádi za 6 tisíc, Škoda si účtuje 9 t. První položka je \"zajištění mobility\" za 920. Po úporných dotazech, co chtějí diagnostikovat na novém autě, když kontrolka diagnostiky nesvítí a vše je v pořádku, bylo řečeno že to je \"pojištění, až vám auto nepojede, tak ho odtáhneme\". Kontrolu zánovní baterie provádějí, dostanete graf, že 1-roční baterka je v pořádu.
  6. Hanes20: neváhej a zajeď k Nečasovi do Zábřeha, pan Martin se na to podívá. tel. 583 411 572. Kdybys něco potřeboval, tak vrakáč Křelov: 602 512 987
    • 11
  7. P607Olda

    Vodicak

    Tak toto by mě vždycky zajímalo. Pokyn policisty má přednost před dopravními značkami přenosnými, svislými atd.
    • 77
  8. P607Olda

    Kola

    Kehar: mám obuté, neřeším. Nepřijdou mi hlučnější, než jiné.
  9. P607Olda

    Drobné lumpárničky mé 406ky

    Píšu, že jsem to ještě nezažil. Slova \" s metrem\" jsem opakoval, abych upřesnil metodu měření.
    • 15
  10. P607Olda

    Zkušenosti

    Otáčíš kroužkem od sebe, polohy: vypnuto - cyklovač - ostřik(držíš) Máš to jinak?
    • 64
  11. P607Olda

    padá nafta

    Po 40 t by si už zaslúžil výmenu, hlavne pred zimou. Ale či je netesnosť v ňom, alebo inde - krištáľová guľa... Skús ho odpojiť, na vývody nasadiť iné hadičky a ssať ústami, či budeš počuť nejaké syčanie - netesnosť. [upravil dne 19.11.2012 10:34 od P607Olda]
    • 21
  12. 2,0 HDi 80 kW bez FAP. Vstřiky, turbo původní.
    • 84
  13. V Rakousku vesty na dosah a pro každého, někdy i řetězy (nevím přesně). Vesty zavádějí v určité barvě, aby se odlišili profi (policie) od veřejnosti. [upravil dne 19.11.2012 10:01 od P607Olda]
    • 56
  14. Jedna z našich má 520 t. a jezdí pěkně, i interiér zachovalý. Je to rok 03 a u této tachometr ukazuje správně. Z větších oprav tam je nový chladič a nový ventilátor chladiče, horní uložení předních tlumičů, jinak v podstatě nic (si nevzpomínám).
    • 84
  15. P607Olda

    Zkušenosti

    Je tam
    • 64
  16. P607Olda

    Drobné lumpárničky mé 406ky

    s metrem - to je bezva, ještě jsem nezažil.
    • 15
  17. P607Olda

    padá nafta

    Čerpadlo v nádrži nie je, ťahá si to vysokotlakové čerpadlo v motore, takže v celom potrubí je podtlak. Niekde po ceste je netesnosť. Podľa bubliniek - ako rýchlo sa ukážu - sa snaž zistiť v akej vzdialenosti. Na starších autách bol často netesný predohrev nafty. Alebo ten ručný balónik. Treba hľadať, skúšať.
    • 21
  18. P607Olda

    Drobné lumpárničky mé 406ky

    Charlie 1: jo, kdyby byla laserová geometrie takto zkonstruována a obsluha by to udělala, tak by to šlo. Podle mých zkušeností je realita jiná: výrobce geometrie si nedělá starosti se zadáním správných požadovaných hodnot pro všechny typy a roky výroby aut a obsluha neměří výšku. V některém Peugeot servisu ano a tam mi to (v Opavě) udělali dobře. PS: v té souvislosti je zajímavé, že výrobce Peugeota nedodal tabulku \"při jaké výšce nastav jakou sbíhavost\", ale požaduje pracné a nepraktické stahování auta popruhem. [upravil dne 18.11.2012 19:28 od P607Olda]
    • 15
  19. Normální. Auto jako nové. Mám (nebo měl) jsem to na 3 ks 406 - dvě z r.v. 97 a jedna z r.v. 99. Jede se dál - přešlo do stavu \"věčně nové\".
    • 84
  20. P607Olda

    Drobné lumpárničky mé 406ky

    Geometrie: dělali i zadní? Je potřebné nastavit (zatížit) auto na předepsanou výšku - hlavně na sbíhavost zadní nápravy to má značný vliv. Jinak bude sjíždět gumy = škoda peněz. Přední - nejdříve zafixovat volant přímo a kola pak dostavit. Páčka - r.v. 2003 byl na toto choulostivý - řešením jsou nové páčky Valeo asi za 5000, anebo páčky z vrakáče. Nouzovým řešením je, do mezery pod páčku nacpat molitan, aby nepadala \"doleva\".
    • 15
  21. P607Olda

    vybíjení baterie!

    A nabíjí dobře? 14,5 V i na volnoběh se zapnutými světly? Pokud by nabíjela málo, tak by se \"brzo vybila\".
    • 18
  22. P607Olda

    vybíjení baterie!

    Toto je obvyklé téma, proto zabrousím trochu do vědecké metody: digitální multimetr přepni na milivolty (ideální je, pokud má automatickou volbu rozsahu). Pak měř milivolty mezi plusem baterie a jednotlivými pojistkami. Kam nic neteče, bude nula milivoltů. Tam, kam ten unikající proud teče, naměříš nějaké milivolty. (a samozřejmě u pojistek, které jsou \"bez napětí 12 V\", naměříš 12 V). Normální postup je měřit miliampéry odběru z baterie a odepínat podezřelé obvody. Pokaždé musíš počkat, než auto \"usne\", tady asi minutu nebo i více.
    • 18
  23. P607Olda

    Kola

    Já taky nemám problém. Dvě sady origo Eris 16\", jedny šrouby.
  24. P607Olda

    306 cabrio - závaží?

    Můžeš je napsat - první kapitolu už máš
    • 44
  25. P607Olda

    ukazovatel rychlosti

    Ruku (levou?) tam musíš strčit naplocho a ujistit se, že čtyřhran zapadl. Nervat to nasilu.
×
×
  • Vytvořit...