Byl levný.
Na hudbu, v pohodě. Nepozoroval jsem žádné zkreslení - a to se roky zajímám o hudbu. Viz pozn. na konci. V autě je taky hluk motoru.
Doporučuji obětovat těch asi 100 až 200 Kč a vyzkoušet.
Je fakt, že jsem elektrikář, takže modulace a demodulace mi není cizí. Na modulaci toho transmitter moc nezkazí. V dnešní době, kdy v jednom čipu je téměř cokoli, tedy i digitální korekce, případně dozvuk atd., by bylo dost divné, aby tam vzniklo zkreslení. No a nosná se zřejmě moduluje kmitočtovou syntézou (tedy ne přivedení nf signálu na varikapy, jako kdysi), tak taky není důvod, proč by při modulaci mělo vzniknout zkreslení.
Je otázka, jaký demodulátor má použité autorádio. V dobrém případě jde o PLL (phase locked loop, fázově zamčená smyčka), který se chová tak, že ze dvou podobných kmitočtů si jeden vybere a na tom \"visí\", tedy sleduje jeho spojité změny. Druhý (rušivý) kmitočet (vysílač) ignoruje. V praxi to vypadalo tak, že transmitter vysílal a když jsem transmitter vypnul, tak se v rádiu ozvala slabší stanice (vysílala na stejném nebo podobném kmitočtu, ale rádio si jej nevšímalo). Pokud transmitter vysílal, tak ta slabší stanice nerušila.
Horší je situace, pokud má rádio jiný princip demodulace. Např. rádio SENCOR hraje blbě i na normální vysílače (neuvažuji transmitter), při slabším signálu přechází do zkreslení, velmi rušivého.
Uvedený transmitter má jemné ladění, snad po 100 kHz (teď ho už málo používám, jen v bytě), takže není problém ho při výskytu obsazeného kmitočtu přeladit a tím později najít nejvíce neobsazený kmitočet. Jezdil jsem s 607 (origo rádio), a na velkém území jsem neměl problém. Nakonec - přeladit není složité. Naproti tomu, pokud vlastníte rádio bez MP3 a bez USB, jako zmíněná 607, je to levné a elegantní řešení.
Před tím jsem měl jiný transmitter, hrál taky dobře, ale po zapnutí se vždy musel odstartovat, bez nf signálu se vypnul a ladění mělo jen několik kanálů. Tento transmitter měl \"tajnou\" funkci - přidržením tlačítka na 10 sekund se přepnul výkon ze 50 nW na asi 100 x více.
Současný transmitter (na fotce) někdy donesu na sraz, jsem zvědav, jak vám bude hrát.
Pozn.:
Kouknul jsem osciloskopem na hudbu z kazety (jen analog) a na digitální z MP3 - na MP3 jsou schody a špičky, až zrak přechází - a ucho hloupé nic neslyší - ostatně všichni asi posloucháte už jen digitalizovanou hudbu.
[upravil dne 19.4.2013 19:09 od P607Olda]
[upravil dne 19.4.2013 19:10 od P607Olda]
[upravil dne 19.4.2013 19:12 od P607Olda]
[upravil dne 19.4.2013 19:13 od P607Olda]
[upravil dne 19.4.2013 19:37 od P607Olda]