Přejít na obsah

P607Olda

Uživatel
  • Počet příspěvků

    16 247
  • Registrace

  • Vyhraných dnů

    6

Vše od uživatele P607Olda

  1. Moje jsem prodal se 400 t., za měsíc bylo v bazaru se 125 t.
  2. P607Olda

    transmitter do 306 ano či ne?

    joshiki: a koupit rámeček a nebude ti fungovat ovládání pod volantem ani případný displej (nepíšeš, jaký ročník máš).
  3. P607Olda

    elektroinstalace

    Reproduktory musí být připojeny 8 vodiči a žádný vodič reproduktorů není připojen na kostru. Pokud máš v autě přední a zadní reproduktory zapojeny se společným jedním pólem, tak koncové stupně v rádiu jdou navzájem \"do sebe\", přehřejí se a vypnou. Nejdříve ověř toto - je to docela častá chyba, protože stará rádia měly společnou zem repráků, ale nová ji vyžadují oddělenou. Jak s tím souvisí směrovka, to nevím. Zřejmě jsou někde spletené (zmýlené) vodiče. Pokud toto chceš vyřešit, musíš ohmmetrem vyzkoušet všechny reproduktorové vodiče na zkrat proti kostře a na zkrat proti vodiči té směrovky (vodič směrovky si vytáhneš z objímky žárovky). Dělá to na tu směrovku vždy a jen na jednu stranu?
  4. P607Olda

    Ostřikovače skla

    Ostřikovače jsou přicvaklé zespodu na plast. Pod nimi v plechu kapoty není otvor. Takže se servisákem jsme se rozhodli zatím nic nevrtat a nemontovat, ale plast zespodu vypodložit na hraně plechu a tím změnit směr trysek. Vyzkouším a napíšu. Čidlo deště: citlivost se pomocí PP2000 nedá nastavit - není tam taková položka. Výměna stěračů za nové sice stála 1400 Kč, ale nic nepřinesla - i staré stěrače stíraly dobře a čidlo nefunguje ani s novými.
  5. P607Olda

    transmitter do 306 ano či ne?

    PS: nevýhodou transmitteru je malý displej a špatný přehled o adresářích a názvu. Je to vhodné řešení hlavně tehdy, když máš origo rádio, které nic neumí a nechceš do auta montovat neorigo.
  6. P607Olda

    transmitter do 306 ano či ne?

    Byl levný. Na hudbu, v pohodě. Nepozoroval jsem žádné zkreslení - a to se roky zajímám o hudbu. Viz pozn. na konci. V autě je taky hluk motoru. Doporučuji obětovat těch asi 100 až 200 Kč a vyzkoušet. Je fakt, že jsem elektrikář, takže modulace a demodulace mi není cizí. Na modulaci toho transmitter moc nezkazí. V dnešní době, kdy v jednom čipu je téměř cokoli, tedy i digitální korekce, případně dozvuk atd., by bylo dost divné, aby tam vzniklo zkreslení. No a nosná se zřejmě moduluje kmitočtovou syntézou (tedy ne přivedení nf signálu na varikapy, jako kdysi), tak taky není důvod, proč by při modulaci mělo vzniknout zkreslení. Je otázka, jaký demodulátor má použité autorádio. V dobrém případě jde o PLL (phase locked loop, fázově zamčená smyčka), který se chová tak, že ze dvou podobných kmitočtů si jeden vybere a na tom \"visí\", tedy sleduje jeho spojité změny. Druhý (rušivý) kmitočet (vysílač) ignoruje. V praxi to vypadalo tak, že transmitter vysílal a když jsem transmitter vypnul, tak se v rádiu ozvala slabší stanice (vysílala na stejném nebo podobném kmitočtu, ale rádio si jej nevšímalo). Pokud transmitter vysílal, tak ta slabší stanice nerušila. Horší je situace, pokud má rádio jiný princip demodulace. Např. rádio SENCOR hraje blbě i na normální vysílače (neuvažuji transmitter), při slabším signálu přechází do zkreslení, velmi rušivého. Uvedený transmitter má jemné ladění, snad po 100 kHz (teď ho už málo používám, jen v bytě), takže není problém ho při výskytu obsazeného kmitočtu přeladit a tím později najít nejvíce neobsazený kmitočet. Jezdil jsem s 607 (origo rádio), a na velkém území jsem neměl problém. Nakonec - přeladit není složité. Naproti tomu, pokud vlastníte rádio bez MP3 a bez USB, jako zmíněná 607, je to levné a elegantní řešení. Před tím jsem měl jiný transmitter, hrál taky dobře, ale po zapnutí se vždy musel odstartovat, bez nf signálu se vypnul a ladění mělo jen několik kanálů. Tento transmitter měl \"tajnou\" funkci - přidržením tlačítka na 10 sekund se přepnul výkon ze 50 nW na asi 100 x více. Současný transmitter (na fotce) někdy donesu na sraz, jsem zvědav, jak vám bude hrát. Pozn.: Kouknul jsem osciloskopem na hudbu z kazety (jen analog) a na digitální z MP3 - na MP3 jsou schody a špičky, až zrak přechází - a ucho hloupé nic neslyší - ostatně všichni asi posloucháte už jen digitalizovanou hudbu. [upravil dne 19.4.2013 19:09 od P607Olda] [upravil dne 19.4.2013 19:10 od P607Olda] [upravil dne 19.4.2013 19:12 od P607Olda] [upravil dne 19.4.2013 19:13 od P607Olda] [upravil dne 19.4.2013 19:37 od P607Olda]
  7. P607Olda

    transmitter do 306 ano či ne?

    Pouzival jsem transmiter asi dva roky, spokojenost. Za tu stovku to zkus. Jaka mohou byt uskali: - ladeni at je po jemnych krocich, umozni vybrat volny kanal - u nekterych tm lze zvysit vykon, musis dukladne precist navod - dulezite je, aby po pripojeni napeti zacal sam vysilat a aby bez pisnicky neprestal vysilat (jinak jde z radia otravny sum) - kvalita reprodukce je dobra
  8. P607Olda

    cena vozu P406

    Prodáš lacino, dost to žere, máme takovou ve firmě. Jezdi dokud můžeš, odjezdi ještě 10 t. (odečteš si z prodejní ceny amortizaci 1 Kč na km) a pak to prodej za 15.
  9. P607Olda

    308 vs 407

    Váha: rozlišujete mezi provozní a pohotovostní? (s řidičem, výbavou, rozdíl asi 85 kg). 407 vs 308: mrkněte taky na 5008 anebo C4 Picasso - 5 míst anebo 7 míst. Prostoru je ještě více, než ve zmiňovaných a ojeté C4 Picasso je v podobné cenové kategorii, jako 407 a 308.
  10. P607Olda

    Kontrola vozu před koupí

    Podstatné je to, aby auto nebylo kradené a aby nebylo po velké havárii. Ostatní věci se dají opravit - je jasné, že s tím musíš trochu zabojovat.
  11. P607Olda

    Kontrola vozu před koupí

    Auto stálo nové 750 t. Ty ho kupuješ za 53. Na technickou se mu nechce celkem logicky. Má platnou STK do června, tak proč by tam chodil teď - ještě by mu pro něco mohli vzít techničák - ty bys odstoupil od koupě a on by platil nejen STK, ale i opravu. Je hezké, že si chceš dát pozor na úplně všechno, na druhé straně z jeho pohledu jsi už dost obtížný kupec. Kupuješ auto za 7% ceny nového a chceš aby bylo v perfektním stavu. Geometrii na STK nekontrolují, pouze vůle v podvozku.
  12. P607Olda

    Repro ve dveřích

    Nejlevněji na vrakáči, anebo nový v Peugeotu. Aspoň si do Peugeotu zavolej o cenu nového, přinejmenším proto, abys věděl, jak jednat na vrakáči. Tel. na vrakáč Křelov u Olomouce jsem tady dával.
  13. P607Olda

    Smrad z klimatizace

    Zkontrolovat odtok zda není vysunutý, pročistit.
  14. P607Olda

    pozdrav

    Gratuluji. Je to povedené auto, věřím, že jste z něho unesení. Já jsem i po 2 a 1/4 roce. Prostorné, zvenku nevelké a elegantní.
  15. Kde není línej. K vyvažovačce je prakticky vždy jeko příslušenství \"talíř\". Ale on to musí přehodit -namontovat do vyvažovačky, a možná ji i zkalibrovat (kalibrační kotouč je rovněž v sadě příslušenství). Míval jsem 605, pamatuji, jak vždy zanadávali a pak to tam namontovali - v několika různých pneuservisech.
  16. P607Olda

    kde sehnat dily na 807

    Už jsem psal: prodej a koupě vyjde vždy draho. Takže prodej a koupě jedině v situaci, kdy na účtu je dostatek (nadbytek:mrk) peněz a nastal čas pro generační výměnu, tedy novější typ, větší, automat atd, - aby ta změna \"stála za to\". PS:(: anebo v případě důchodce menší auto, když se rodina rozprchla:(
  17. P607Olda

    Ostřikovače skla

    Takže: OldasII má napohled stejné trysky, jako já. Objednal jsem trysky z 607, domluvil termín. Při tom zkusíme i znecitlivit čidlo deště (zkontrolovat řádnou montáž a případně nastavit elektronicky menší citlivost). A taky nové stěrače. Za týden dám vědět.
  18. P607Olda

    Pomoc kamarádovi

    Jsou tady dva tábory přívrženců: - jedni tvrdí, že auto má být v originálním stavu (patřím k nim) - druzí tvrdí, že vše je možné
    • 6
  19. P607Olda

    Motor

    3
    • 6
  20. P607Olda

    Motor

    2
    • 6
  21. P607Olda

    Motor

    Název: opálený plast v motoru. Obrázky jdou snadno:
    • 6
  22. P607Olda

    Kontrola vozu před koupí

    406 kombi u nás jezdili dva chlapi 203 cm, rozhodně si nestěžovali na málo místa. Posuň volant nahoru a sedačku dolů.
  23. P607Olda

    Točí nechce naskočit....

    Padá nafta, nežhaví žhavičky. Vražedná kombinace...
  24. P607Olda

    VIN vyřazené z provozu.

    psal jsem SZ, souhlas s oddiem
    • 6
  25. Souhlas s ivanh
    • 7
×
×
  • Vytvořit...