Máš dvě možnosti:
- najít vesnického (dedinského) opraváře, který má jednoduchou laserovou geometrii (laser znamená, že červené světélko svítí na protější stranu na běžnou stupnici, zn. MOTEX). Anebo někoho na normální geometrii, koho přesvědčíš, aby ti to za poplatek (úplatek) nastavil tak, jak ty chceš.
- anebo se do toho pustit sám. Při měření je potřeba měřit vzdálenost ráfků, s přesností 0,5 mm. Pokud máš jámu, tím líp, anebo aspoň najet na nájezdy, např. trámy anebo jiné shodné nájezdy. Ideální by bylo mít rám z jeklů anebo úhelníků, okolo celého auta, s nožičkami. Takže bys ho ustavil přesně okolo auta - měřením vzdáleností od nábojů kol. A pak bys měřil sbíhavost. Možná by stačil jeden dlouhý jekl (na nožičkách), který bys ustavil podle nábojů kol (přední vs. zadní) a pak měřil sbíhavost. (To že přední rozchod není stejný jako zadní nemá vliv, protože je důležité, abys to udělal přesně stejně na obou stranách). Nastavované hodnoty si stejně \"vycucáme z prstu\", viz dále.
Pozn.: nestačí měřit vzájemnou vzdálenost mezi levým a pravým ráfkem v přední a zadní části kola. Je potřebné měřit vzdálenost od osy auta, anebo aspoň od linie, kterou jsme schopni vytyčit shodně po obou stranách auta, např. linie daná polohou středů nábojů předního a zadního kola.
Tovární hodnoty já nemám, jediným pramenem je od AnotherOne odkaz http://www.peugeotlogic.com/models/407/407info/info403.htm - hodnoty viz obr.
A co tam nastavit?
Zadní část bys měl zatížit na uvedenou výšku H2 (není tam uvedeno coupe), a pak nastavit sbíhavost 0 st. 17 min. v součtu obou kol. Je to asi 2,5 mm dohromady, tedy 1,25 mm na každé straně.
Anebo nesnižuj a nastav tam co si \"vycucáš z prstu\" - doporučil bych 0,75 mm na každé straně. Projeď to a uvidíš výsledek. A podle výsledku zkus více nebo méně.
[upravil dne 4.11.2013 19:50 od P607Olda]