Přejít na obsah

P607Olda

Uživatel
  • Počet příspěvků

    16 247
  • Registrace

  • Vyhraných dnů

    6

Vše od uživatele P607Olda

  1. P607Olda

    Octavia II zabouchlý klíč

    Tak jsem absolvoval 280 km s rezervním klíčem. Ten krám se sám zamyká okamžitě po zabouchnutí kufru, pokud odemykáte kufrovým tlačítkem na klíči. Což náš pracovník nevěděl, protože jezdí běžně jiným autem a Oktávku měl náhodou.
    • 17
  2. Volá mi teď pracovník, že je daleko a zabouchl si klíče. Znáte radu?
    • 17
  3. P607Olda

    podvozok- odskakovanie

    Hlavně podívej na ty současné, jak jsou ojeté. Změna na 17 bude k lepšímu, na 16 by bylo ještě líp. Velká kola jsou na odskakování víc choulostivá.
    • 39
  4. P607Olda

    Ramena zadní nápravy

    http://www.vrakoviste-plzen.cz/dily-peugeot/nahradni-dily-vrakoviste-peugeotford.htm http://www.plzen-info.cz/firma/autoneon/
    • 28
  5. P607Olda

    301 na klubu

    Ušlechtilé pohnutky...
  6. P607Olda

    301 na klubu

    LPG = osvobození od spotřební daně - parazitování na ostatních motoristech. Tím tě nechci urazit, jen si uvědom, ža na spotřební dani z nafty a benzínu (a ze spotřební daně vypočítané DPH!!!) stojí asi 70 miliard státního rozpočtu. Vzhledem k přísným požadavkům na znečištění od naftových i benzínových motorů, znečištění je už srovnatelné. Takže je to jen otázka, proč vlastně se podporuje jízda na plyn a kdy to skončí. V podstatě, když by na plyn jezdilo asi 1/4 aut, tak se vláda chytne za nos a uvalí spotřební daň i na plyn. Pamatujete ještě za socialismu a krátce potom? Nafta byla bez spotřební daně asi za 3 Kčs (protože na naftu jezdila auta socialistických organizací) a benzín se spotřební daní za 8,50 Kčs. Takže paradoxně bylo levnější dojíždět do práce Avií se spotřebou 11 l, což tady taky mnoho lidí z vesnic dělalo. A pak to srovnali a bylo po ptákách. [upravil dne 5.11.2013 10:04 od P607Olda]
  7. P607Olda

    Displej + rádio

    A závada je tam od kdy jsi to koupil? Anebo vznikla nějakou manipulací?
    • 20
  8. Z těch levně a snadno dosažitelných mě napadá železný drát, který se používá v zahradnictví. Bohužel by rezavěl - můžeš ho zkusit pomědit nebo pozinkovat v roztoku modré nebo bílé skalice (CuSO4 nebo ZnSO4). Pokud by měl průměr 0,6 mm, průřez 0,28 mm2, měrný odpor železa 0,13, tedy 1 m tohoto drátu má 0,46 Ohmů a 3 m mají 1,4 ohmu. Což je 10 A a tedy asi 140W při napájení 14 V. A pak zařadit PWM regulátor (spínaný) se střídou asi 1:4 a máš 35 W. Stejně by to nějaký regulátor chtělo, kvůli komfortu.
    • 8
  9. P607Olda

    podvozok- odskakovanie

    Krom toho koukni teď na zadní pneu, jak se sjíždějí. Jestli zvenku, tak zmenši sbíhavost.
    • 39
  10. P607Olda

    podvozok- odskakovanie

    Máš dvě možnosti: - najít vesnického (dedinského) opraváře, který má jednoduchou laserovou geometrii (laser znamená, že červené světélko svítí na protější stranu na běžnou stupnici, zn. MOTEX). Anebo někoho na normální geometrii, koho přesvědčíš, aby ti to za poplatek (úplatek) nastavil tak, jak ty chceš. - anebo se do toho pustit sám. Při měření je potřeba měřit vzdálenost ráfků, s přesností 0,5 mm. Pokud máš jámu, tím líp, anebo aspoň najet na nájezdy, např. trámy anebo jiné shodné nájezdy. Ideální by bylo mít rám z jeklů anebo úhelníků, okolo celého auta, s nožičkami. Takže bys ho ustavil přesně okolo auta - měřením vzdáleností od nábojů kol. A pak bys měřil sbíhavost. Možná by stačil jeden dlouhý jekl (na nožičkách), který bys ustavil podle nábojů kol (přední vs. zadní) a pak měřil sbíhavost. (To že přední rozchod není stejný jako zadní nemá vliv, protože je důležité, abys to udělal přesně stejně na obou stranách). Nastavované hodnoty si stejně \"vycucáme z prstu\", viz dále. Pozn.: nestačí měřit vzájemnou vzdálenost mezi levým a pravým ráfkem v přední a zadní části kola. Je potřebné měřit vzdálenost od osy auta, anebo aspoň od linie, kterou jsme schopni vytyčit shodně po obou stranách auta, např. linie daná polohou středů nábojů předního a zadního kola. Tovární hodnoty já nemám, jediným pramenem je od AnotherOne odkaz http://www.peugeotlogic.com/models/407/407info/info403.htm - hodnoty viz obr. A co tam nastavit? Zadní část bys měl zatížit na uvedenou výšku H2 (není tam uvedeno coupe), a pak nastavit sbíhavost 0 st. 17 min. v součtu obou kol. Je to asi 2,5 mm dohromady, tedy 1,25 mm na každé straně. Anebo nesnižuj a nastav tam co si \"vycucáš z prstu\" - doporučil bych 0,75 mm na každé straně. Projeď to a uvidíš výsledek. A podle výsledku zkus více nebo méně. [upravil dne 4.11.2013 19:50 od P607Olda]
    • 39
  11. P607Olda

    Ramena zadní nápravy

    Obtelefonoval jsi vrakáče? Vyfoť, co máš na mysli. Škoda, že nejsi tady, jsou tady vrakáče i šikovní opraváři. [upravil dne 4.11.2013 15:05 od P607Olda]
    • 28
  12. P607Olda

    nádržka na aditivum

    Někdy je v nádržce čidlo, a někdy to počítač pouze odečítá od plného množství. U 5008 to bude spíše druhý způsob. Takže záleží, zda auto nebylo stočené, zda neuniklo aditivum, zda po dolití aditiva dotyčný nastavil na počítači opět plné množství. Doporučuji obrátit se na nejmenovaný servis v Zábřehu (až tam s něčím pojedeš). Oni mohou kouknout do nádržky a mohou vyčíst, jaký je stav v počítači. Netrvá to dlouho a nestojí to moc. Za normálních okolností, tedy pokud do toho nikdo nerýpal, tak ti auto bude hlásit, až bude málo aditiva, něco jako \"FAP aditive level low\".
  13. P607Olda

    301 na klubu

    nexus: proč jsi vezl auto na montáž LPG na podvalu? Proč tam nedojelo po svých? [upravil dne 4.11.2013 14:52 od P607Olda]
  14. Jaké čidlo tam dáš, takové budeš mít... Můžeš dát na zátěž (přítomnost), nebo na teplotu, anebo, pokud bys měl odporový drát, který mění odpor podle teploty, tak můžeš zkonstruovat regulátor, který bude měřit odpor a tedy teplotu drátu a podle toho topit... Počkej, až bude v Lidlu akce a kup si ohřívací potah na sedačku...
    • 8
  15. Anebo rozebrat nějaké topidlo, ale tam bude problém, že všechny odporové dráty jsou tvrdé a křehké.
    • 8
  16. Zkus koupit vyhřívací dečku do auta na 12 V a rozpárat a použít vodič. Občas je v supermarketu nebo v Lidlu asi za 150,-
    • 8
  17. P607Olda

    1.8 XU7JP (LFZ) unik oleje

    Může být jak se strká čidlo oleje - je tam prý takový komínek a ten dole netěsnil. Nakonec to byla mrazová zátka v prostoru mezi motorem a převodovkou - převodovka musela ven. Neberte mě za slovo, píšu to, co mi opraváři řekli. Nakonec to opravili tou mrazovou zátkou.
    • 6
  18. P607Olda

    Klíč P306

    Jiný (nový) čip se dá nahrát (naučit) do řídící jednotky až od určitého roku. A s tím kopírováním čipu u klíčaře jsem uspěl, byl to r.v. 2001 nebo 02.
    • 9
  19. P607Olda

    Klíč P306

    To malé hranaté je čip imobilizéru. Takže u klíčaře ti nakopírují planžetu a čip. Dálkové ovládání nejde nakopírovat (jde ale velmi složitě). Teď když klíč složíš, tak bude normálně fungovat.
    • 9
  20. P607Olda

    Zadní náprava 206

    Mně je hloupé na p. Suralu psát zle, protože to co myslím, jsou domněnky. Nicméně, příště určitě zamiř do Zábřeha k Nečasovi. Objednej se tel. 583 411 572. Tam mi říkali, že repas vydrží totéž co originál - což mohu neoficiálně potvrdit, protože podruhé na stejném autě repas nedělali - a to ta moje auta jezdí tak do 400 až 500 t. Povzpomínám, kolik repasů mi dělali: - 206, 3 x 306 a nepamatuju jestli Partner - asi ano. A můžeš si u toho stát, vysvětlí ti, co a proč dělá. Návod na doma - jednou jsem u něj takhle stál, a myslím, že to chce trénink a cvik, udělat to dobře. [upravil dne 2.11.2013 16:15 od P607Olda]
  21. P607Olda

    Klíč P306

    Tady je infra-LED. Takže dálkáč musíš mířit pod střechu. Kopie není možná - tyto systémy se dají sehnat pouze v páru vysílač-přijímač. Pro kontrolu - na mobilu si zapni foťák a blikni si do objektivu - na displeji uvidíš záblesk, který je okem neviditelný. Je mi divné, že auto z r.v. 99 má tento systém. Nepíšeš, zda máš kódovou klávesnici. Pokud ano, tak v klíči není čip imobilizéru. Pokud nemáš, tak v klíči je čip - v tom případě otevři a koukni - váleček D=3 mm, l= asi 12 mm. Planšetu nakopíruje kdokoli. Čip nakopíruje klíčař asi za necelých 1000 Kč. Upřesni, zda je to opravdu infra LED a zda máš kódovací klávesnici.
    • 9
  22. A jaká byla závada?
  23. P607Olda

    Rozebrání palubovky u 206

    Tak vyndáš větráky. Máš knihu Jak na to?
  24. Budeš muset kouknout do zrcadla...
  25. P607Olda

    Součástka palivového filtru

    No já být tebou se vydám do Zábřeha, aspoň telefonicky, možná zjistíš, že to v autě není potřebné. U spousty aut se vyřazuje předehřev nafty, když netěsní a auta jezdí dál.
    • 13
×
×
  • Vytvořit...