Přejít na obsah

P607Olda

Uživatel
  • Počet příspěvků

    16 247
  • Registrace

  • Vyhraných dnů

    6

Vše od uživatele P607Olda

  1. P607Olda

    Vibrace při 85km/h a 130km/h

    Tipnu si: při 85 je to poloosa, při 130 vyvážení.
    • 12
  2. Ojeté uhlíky v motoru. Tak se mi to taky projevovalo, na pohýbání naskočilo, potom zase usnulo. Pohni svazkem k motoru (se zapnutým klíčkem), když to naskočí, a když nebude vyhřátý konektor (poznáš zrakem) tak jsou to uhlíky. Demontáž ventilátoru v zimě: bačkory na nohy, zařadit jedničku, sednout na sedadlo řidiče a otočit se lehnout na záda a hlavu k nohám spolujezdce. Samozřejmě, nohy se opírají o okno, tapecír, střechu... Vyzkoušeno v -10 st.C. [upravil dne 21.11.2013 09:07 od P607Olda] [upravil dne 21.11.2013 09:07 od P607Olda]
    • 13
  3. P607Olda

    Chyby v elektronice P607

    Stará zadní baterka může způsobovat hromadný výskyt závad. Kufr: přelomený kabel u levého pantu.
    • 28
  4. P607Olda

    Kryt motora

    Už jsi volal do Peugeotu, jaká je cena a objednací číslo?
    • 7
  5. Potmě záblesky, ale není to vždy vidět - pokud je tam svod díky vlhkosti, tak ani záblesky nebudou. Půjčit si jinou na zkoušku. Vyndej ji a prohlídni. Je tady někde návod jak ji zalít pryskyřicí.
    • 14
  6. P607Olda

    Tlumiče 607 - kdo je vyrábí?

    Ostřejší jedny hrany má skoro každá jetá. To záleží na směru otáčení - nejdřív se dotkne tou ostřejší hranou. (Při zpětné montáži tak poznáš, zda guma byla vlevo nebo vpravo). U některých aut míň, u některých víc, ale dělají to všechna auta. Hučení a oskákání je jiné - hrby a plošky jsou po 5 až 12 cm. Takže hodnocení borce: všímavý, potřebuje si to utřídit. A výměna tlumičů: když servis nezná příčinu, tak vždy poradí něco drahé, takže zákazník raději mávne rukou a smíří se s tím. [upravil dne 20.11.2013 11:25 od P607Olda] [upravil dne 20.11.2013 11:26 od P607Olda]
    • 12
  7. azuritko: nejlevnější řešení je nechat si to současné co nejdýl a pak udělat skok o více generací. 406 diesel jsou vesměs olítané a stočené. Proto raději benzín. Ale prodej a koupě a servis tě bude stát tak 60 tisíc Kč navrch - tu svoji prodáš tak za 20 t. a do nového vrazíš.
    • 52
  8. P607Olda

    Kolik to váží

    No čo, zvyšok može voziť v kanistri...:D:D A nádrž plniť vodíkom, aby to bolo ľahšie. Čo nádrž, celé auto!
    • 33
  9. P607Olda

    špatně topí

    Regulace reguluje na nastavenou teplotu i v zimě i v létě. Pokud dostane špatný údaj o skutečné teplotě v autě, tak reguluje blbě - někdy moc teplo a někdy zima. Bývá plné prachu, případně když se netočí ventilátor, tak to taky nefunguje.
    • 18
  10. P607Olda

    Vymena prednej hmlovky

    tommm: ten návod je pro 308, je to ze stránek peugeot.cz. Myslíš, že to kecá, když jasně píšou, že dvířka tam jsou? Na 1007 mám taková dvířka taky, ale zespodu, tedy ve vodorovném krytu. Ostatně, odchlípnout podběh taky není tak složité. Mmch, tady to vypadá docela jako dvířka: [upravil dne 19.11.2013 19:23 od P607Olda]
    • 11
  11. P607Olda

    Kolik to váží

    Tankovat doplna??? Tolik kilo sebou??? Zásadně tankovat po 5 litrech.
    • 33
  12. P607Olda

    Emisie P306 1,6/8V

    Ty guferka se projevují tak, že auto modře zakouří po nastartování, pak už skoro nekouří.
    • 10
  13. P607Olda

    Emisie P306 1,6/8V

    Kroužky na Peugeotech moc neodcházejí. A oprava by se tím značně prodražila.
    • 10
  14. P607Olda

    Emisie P306 1,6/8V

    ;)Ty dvě čidla se prověřují tak, že je k dispozici měření emisí a na chvilku je tam půjčí nové anebo nějaké prověřené. Ale - ty čidla bys taky poznal na spotřebě benzínu. Kolik máš? Zhoršuje se? Ty gufera ventilů tě asi čekají... Možná je udělej nejprve a pak už budou emidse OK...
    • 10
  15. P607Olda

    Emisie P306 1,6/8V

    Spotřeba oleje = gufera na ventilech = asi 3000 Kč. Může to být tím, olej jsou taky uhlovodíky. Ta spotřeba oleje se bude rychle zhoršovat. Jinak by to mohla být bohatá směs: - ucpaný filtr vzduchu - vadné čidlo teploty motoru - vadná lambda nebo čidlo v sání vzduchu.
    • 10
  16. P607Olda

    Zimní disky na 406 coupe

    Hledat v inzerátech ty správné disky, tedy 6,5 x 15 ET 12 (podle tvého techničáku). A k nim pak koupit nové pneu, asi Barum. Nespletl jsi se s tím rozměrem? Disky musíš vyhlížet v inzerátech hned po koupi auta, po celý rok. Ono se něco vyskytne, ale ne zrovna dnes. Na vrakáči taky, ale tam budou dražší. Netechničákové (nevyhovující předpisům) nejlevnější by byly asi disky ze 406, tedy 6,0 x 15 ET 18 - pokud by vešly na ty brzdiče. A pneu 195/65R15. [upravil dne 19.11.2013 14:20 od P607Olda]
    • 14
  17. P607Olda

    Zimní disky na 406 coupe

    :DJinde? co to znamená? Že se ubíráš špatným směrem? Citroen Saxo 4x108, ET18, 195/55 R15 je od pohledu menší auto, je to jako třída 306, to snad nemyslíš vážně. Spočítej si obvod tvých předepsaných 205/60 R 15 a porovnávaných 195/55 R15, o kolik ti bude kecat tachometr. A jak na tom budeš s rychlostním a hmotnostním indexem. Přeci jenom, 2,0 Coupé je rychlejší auto, tak bych to úplně nepodceňoval. No, pokud by ses účastnil, nebo dokonce zavinil havárku, tak pojišťovna by ti vysvětlila, proč jsou na 406 2,0 Coupé předepsány 205/60. [upravil dne 19.11.2013 13:27 od P607Olda]
    • 14
  18. P607Olda

    Tlumiče 607 - kdo je vyrábí?

    Jj. Na oskákané pneu mám svoji teorii. Ale nikde jsem ji ještě nečetl, ani nikdo nepotvrdil. Je to lavinový jev, někde náhodně vznikne ploška anebo hrbek (měkčí nebo tvrdší směs). Anebo, jak v případě Michelin Alpin, výrobce udělá sudé lamely mohutnější a liché slabší. Takže když dochází k dotyku plošky na zem (anebo když opouští dotyk), tak ta mohutná ploška dosedne, zatímco ta slabší podklouzne. A tím podklouznutím se opotřebuje a je vyhlodaná, takže příště tím míň dosedne a zase podklouzne. Pneu na fotce toto přesně udělaly. Každá druhá ploška je nižší. Jsou velmi hlučné. [upravil dne 19.11.2013 13:20 od P607Olda]
    • 12
  19. P607Olda

    Zimní disky na 406 coupe

    Dej tam to, co je v TP, jinak je auto nezpůsobilé. Koukni v TP i dole, bývají tam možnosti, např. 15-ky kola jsou levnější, ale ty tam asi mít nebudeš. Důležité je taky: počet a rozteč šroubů středová díra ET šířka ráfu a průměr, to je jsané.
    • 14
  20. P607Olda

    špatně topí

    To bude špinavé čidlo. Koukni, kde je v kabině ta mřížka (u 406 u stropu???) a vyčisti čidlo. Když přepneš topení do ručního režimu a přidáš teplotu naplno tak topí dobře?
    • 18
  21. P607Olda

    Vymena prednej hmlovky

    Šroub je nad světlometem a dole jsou výstupky
    • 11
  22. P607Olda

    Vymena prednej hmlovky

    Návod praví, viz obr. Pak šáhni okolo (pod) světlo, na mojí 1007 je tam jeden šroub a když ho vyšroubuješ, tak světlomet vysuneš.
    • 11
  23. Asi ti probíjí zapalovací rampa anebo máš moc velkou mezeru na svíčkách.
    • 14
  24. P607Olda

    Tlumiče 607 - kdo je vyrábí?

    Oskákané pneu a špatné tlumiče: souvislost se tvrdí, ale nebyla prokázána. Já osobně té souvislosti vůbec nevěřím. Při rychlosti 60 km/h, tedy 16,6 m/s by se kolo muselo chvět s kmitočtem 166 Hz, aby vznikly skoky o délce 10 cm. Což už vůbec není otázka tlumiče - ani samotné kolo se tak rychle nechvěje. Na kolegově 4007 se oskákaly zimní Micheliny, přitom tlumiče jsou OK. Takže podle mne tlumiče nechej a kup jiné pneu, s více průběžným vzorkem (ne tak moc příčně členěné - což tedy u zimních asi nepůjde...).
    • 12
  25. P607Olda

    Tlumiče 607 - kdo je vyrábí?

    Uvedené ceny za jeden? Stávající tlumiče tečou? vaklají? nechal jsi je měřit? Zkus člena badisak. [upravil dne 19.11.2013 11:14 od P607Olda]
    • 12
×
×
  • Vytvořit...