Přejít na obsah

P607Olda

Uživatel
  • Počet příspěvků

    16 247
  • Registrace

  • Vyhraných dnů

    6

Vše od uživatele P607Olda

  1. P607Olda

    Alternátor repase

    Jinými slovy - já to zaručit nemohu a na triko si to nevezmu.
  2. P607Olda

    Alternátor repase

    Já jsem jel i s vadným altíkem, ale to jsem o tom nevěděl. Nedá se zaručit, že se něco nedoku..í. Tak pokud máš obavy, tak se nechej odtáhnout.
  3. P607Olda

    Alternátor repase

    Když máš nabitou baterku, a nebudeš svítit (jen parkovačky), tak 30 km v pohodě, vyzkoušeno mockrát. (když praskl řemen) Snad ten altík nejde do zkratu, takže by ještě rychleji vybíjel baterku. Zajisti si někoho v pohotovosti, kdo tě dotáhne (ať vyjede naproti ze servisu, na zavolání), a jeď.
  4. Fialová barva by měla odpovídat +12V trvalých. Proč tam kolísá napětí, to nevím. Tak vezmi napětí jinde, např. od stropního světla, kde je napětí vždy.
  5. P607Olda

    malý výkon topení 1.6hdi

    Je to divné, protože to vypadá, že nereguluje klapka teplý/studený vzduch a zároveň v automatu nereguluje rychlost ventilátoru, přitom v manuálním režimu reguluje rychlost ventilátoru. Nevím, jediné, co bych vymyslel, je vypnout a zapnout klimu (OFF/ON), anebo pak odpojit a připojit akumulátor. Buďto je v popisu chyba, které nerozumím, anebo doporučím na diagnostiku, prostě chová se to pro mne nepochopitelně. Pokud nechceš do servisu, tak začni kontrolou klapky teplý/studený. Má tvoje 307 regulaci teploty zvlášť pro levou a pravou stranu?
  6. P607Olda

    sponka do svetel

    Sobol tady dával obrázek, pokud vidím, je to jeden háček. Pružin je více typů, a zřejmě musí pasovat do úchytů a háčků, tedy nejsou záměnné. Fotka od Sobola: [upravil dne 21.1.2014 21:08 od P607Olda]
  7. P607Olda

    sponka do svetel

    Myslím, že tyto tam nebudou pasovat.
  8. Němý úžas.
    • 7
  9. Barvy jsou ti nanic, pokud to u tebe bude jinak. Takže fyzicky zjistit, co je co. Je to bez MUX? V tom případě je dálkové ovládání dělané tak, že sepnutím spínače připojuješ mezi dva nebo tři vodiče nějaký odpor. Např. 100 Ohm, 600 Ohm, 10 k. atd. Podrobnosti zjistíš, když ohmmetrem vyzkoušíš kabel co vede od páčky. A pak zkusmo vyzkoušíš, jaká funkce se tím aktivuje a připojíš to, Tady se nesprávným zapojením, tedy prohozením kabelů v tomto konektoru, nic nezkazí. Mmch, na počasí nemusíš čekat. Po jízdě máš v autě teplo, lze si i zatopit. A nemusíš to dělat s otevřenými dveřmi (teda to ohmatávání repráků za účelem zjištění polarity ano). [upravil dne 21.1.2014 12:05 od P607Olda]
    • 9
  10. Ne srajda se nerozpustí sama. Uvidíš ten hnus. Četnost - vyzkoušej sám.
  11. Tak napiš, prosím, jaký typ máš, kolik stála a na čem funguje - jinými slovy, co by musel Radovan.Buchel investovat, aby ji taky měl.
  12. No ta hadice se musí čistit, jinak to zamrzne a vytlačí olej. Ale čistit tak jednou za 10 let, není to nutné každý den.
  13. Nevím. Řekl bych, že oba jsou signál, symetrický. Ale vzhledem k tomu, že jeden pin je vyvedený jako diagnostika, tak druhý bude asi přizemněný - napřímo, nebo přes něco.
  14. Diagnostika se dá sehnat, ale musíš mít tu správnou (PP2000 ?) aby uměla i podrobnosti té střechy. Je fakt že investovat asi 100 EUR by se vyplatilo, i do budoucnosti. Je potřeba zjistit (ph56) by mohl napsat), jakou diagnostiku má a kolik stála. [upravil dne 21.1.2014 10:54 od P607Olda]
  15. Přemýšlím nad diagnostikou na dálku... V autě mít vysílač Bluetooth, přijímat na nějakém tabletu a zároveň by na něj byl připojen někdo zdálky s diagnostikou jako \"vzdálená plocha\". Nevím přesně, ale u nás ve firmě takto servisujeme vzdálené systémy... Kromě těch \"selských (sedliackych)\" metod které můžeš udělat sám, jako je promazání, poklepání, rozhýbání, prohlídka kabelů, existují ještě odbornější metody. Jedna z metod by byla, vydedukovat, co blokuje další krok. Anebo: že by někdo (ph56) na video natočil obrazovku diagnostiky, jaká je správná sekvence spínání koncáků. A Ty bys natočil totéž, ale s tou vadou. A pak si videa pustit zpomaleně a kontrolovat, kdy nastane odchylka.
  16. Dálkové ovládání pod volantem jsem nepopisoval. Chceš info?
    • 9
  17. Už jsem to dělal na několika autech. Připrav si pár ISO konektorů (nebo je už máš) a 2 lustrsvorky po 8 svorkách. A baterku 1,5 V s ochranným odporem (žárovičkou). A voltmetr. A jakmile identifikuješ kabel, zapoj ho do lustrsvorky a poznač si na papír, případně hned do téže svorky zapoj odpovídající kabel od ISO konektoru. Kostru poznáš ohmmetrem. +12 V stálých, +12V přes klíček, +12 V od světel (na snížení jasu displeje) poznáš voltmetrem. Napájení antény je problém poznat - řešil bych to až nakonec, tak, že bych do kabelů, které zbydou, pouštel +12V přes odpor 1kOhm, když rádio začne hrát hlasitě, tak je to ono. A repráky prozkoušíš tou baterkou, můžeš kontrolovat i pohyb membrány (dotýkej se jí přes mřížku, nějakou tyčinkou nebo drátem), aby při stejné polaritě šly všechny membrány např. ven. [upravil dne 21.1.2014 10:30 od P607Olda]
    • 9
  18. Ty úchyty u spodu - gumové těsnění na prazích - oprav tak, jak to patří originál. Tedy kup ty správné příchytky a případně i gumy, pokud jsou roztržené. Jinak to nedrží - náhradní řešení lepidlem ani šrouby je nanic.
  19. P607Olda

    Rada ohledně spoření

    Můj příspěvek nebyl tak ani o tom, zda \"dostanou něco zadarmo\". Byl o tom, kdy mladá rodina potřebuje používat peníze (tedy VY), zatímco dítě je v té době nepotřebuje, bo mu rodiče koupí, co potřebuje. O 15 až 20 let později je to jiné: rodiče pracují oba a vydělávají víc (postup na vyšší místa). A hlavně, kupní síla tisíce korun se mezitím značně změní, takže to, co jste v roce 1980 (nebo 2014) krvopotně odtrhli od úst, bude v roce 2000 (nebo 2034) nevýznamný obnos - ty peníze mezitím ztratí hodnotu.
  20. Koupili jsme babičce, použila přesně jednou.
  21. P607Olda

    Jak na pračku ve sklepě

    Pračka ve sklepě je zbytečné chození. Se špinavým prádlem dolů a s čistým zase nahoru, zvlášť, pokud sušíš na půdě. Sušičku do rodinného domu? No, nevím. Sušíme na půdě, max. spokojenost (chráněno před zloději, ptáky, prachem a neškaredí to, ani když tam prádlo visí dýl). Na paneláku jsem měl pračku na chodbě. Přívod a odvod jsem protáhl provrtaným panelem a pod podlahou koupelny. Pro stavění na sebe, lze svařit stojan z pořádných jeklů, tak jsme to řešili, když nebylo místo kvůli vaně - pračka se dostala okrajem nad vanu.
  22. P607Olda

    malý výkon topení 1.6hdi

    Odpověz: V režimu automat: 1. při nastavování teploty, mění se údaj displeje? 2. mění se teplota vzduchu? 3. mění se otáčky ventilátoru? V manuálním režimu: 4. při nastavování teploty, mění se údaj displeje? 5. mění se teplota vzduchu? 6. mění se otáčky ventilátoru? 7. teplota vody podle teploměru je OK, tedy asi 70 až 80 stupňů? Prosím odpověď na jednotlivé otázky, byť jedním slovem. Pokud se ti to nechce analyzovat, tak jdi do servisu. Servisák musí nejdříve rozeznat co nefunguje (klapka teploty? řízení otáček motoru? celá řídící jednotka? čidlo teploty vzduchu v kabině?), aby mohl něco opravovat. [upravil dne 21.1.2014 10:01 od P607Olda]
  23. Už jsi zkoušel to čidlo, jestli dává signál? Jakou krabičku jsi to odpojil a proklemoval? Měřil jsi odpor toho čidla napřímo a pak přes kabely (na konektoru tachometru)? Mezi elektroniky se traduje přirovnání, že do pytlíku dáš všechny součástky na televizor a na x-té zatřepání se složí televizor. Pokus-omyl. [upravil dne 21.1.2014 09:11 od P607Olda] [upravil dne 21.1.2014 09:42 od P607Olda]
  24. Díky. Co bych potřeboval zdiagnostikovat, je to nanicovaté čidlo deště. Ale možná ho špatně nalepili, protože hned po koupi jsem měl rozbité sklo. No, už jsem si zvykl, 5008 má i klasický cyklovač. Bešeňov je pěkně daleko. No, počkáme na lepší počasí.
  25. P607Olda

    Xenony

    Žárovka (výbojka) odchází.
×
×
  • Vytvořit...