Jump to content

Ortík

Uživatel
 • Content Count

  58
 • Joined

 • Last visited

About Ortík

 • ID člena
  1950
 • Rank
  Mám víc než 10 odpovědí :-)

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 508
 • Rok výroby
  2015

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Město
  Jihlava
 • Stát
  Česká republika

Recent Profile Visitors

357 profile views
 1. Minulý týden jsem brázdil po Slovensku a zase jsem se utvrdil, že je u nás něco špatně. Nechápu 5kW vysílač Krizava 12A.Jedu po D1 směr Žilina na 305 km to je asi přes 100km od vysilace(od Žiliny) bez jediného výpadku. V Rozumberku oběd v Kolibe u Dobrého pastyre všude vysoké kopce, opět bez vypadku. Jedu dal na Trenčín, ty esicka a okolo vysoké kopce určitě znáte, tak zase bez jediného výpadku. Slovaci s 5kW umí pokryt 200km u nás 5kW sotva 80km (Strážník 12D) a vo tom to je. Ještě jsem si hrál s mojí magnetkou, která byla vytlacena na kraj střechy. Jo a boxu jsem měl 4 sjezdovky, a pricniky, které určitě zlepšují příjem. (ironie)
 2. Pigi je dobrá volba. Dacia má orido dab?
 3. Mě to dělalo na 407 a byl spínač po brzdový pedálem.
 4. Kontroloval jsem kabeláž. Kontakty na startéru jsou ok. Dal jsem tam baterku, která je skoro nová, jetá asi půl roku BOSCH 52A startovací proud 470.Kontakty jsem očistil do stříbrna. Zatím startuje, teď ji ještě dobíjím. Zdá se mně, že více točí. Díval jsem se na ten startér, kdybych ho musel vyndávat, tak to asi spodem. Tři šrouby a kontakty od cívky.
 5. Dedova 207 začala stávkovat. Může to někdo identifikovat. Při startu to střílí jako kulomet a motor samozřejmě nenaskoci. MOV_0840.mp4
 6. Jo to domluvíme. Konečně to rosekneme.
 7. Nejvice rušení máš ze předu auta, proto vždy do zadu.
 8. Díky za pochvalu.Za DAB v česku a jeho pokryti se musí trpět.Kdo chce mít stabilní prijem musí s anténou na střechu a ctím pravidlo, že anténa je nejlepší zesilovač. Stejně je to krasavice. Už jsem ji dneska ráno testoval, vše bez jediného výpadku. Větší základna magnetky je na signálu znát,už jsem asi na maximu anténa má polovinu lambdy. Ještě bych rád udělal s někým test co má origo Dab zabudovaný v autě. Je tu někdo?
 9. Zapojené je to do USB v kastliku jako fleška.Bílý kablik. Přepínaš to na volantu jako třeba FM. A nebo přímo na displeji vidíš celej list a vybíráš.
 10. Ta anténa obíhá polovinu okénka. Včera večer jsem to testoval a na magnetku to nemá. Byl jsem z toho rozladenej. Červený Kříž do Jihlavy bylo i delší ticho. V Jihlavě je signál lepší ale výpadky tam taky jsou. S magnetkou nic nevypadáva. Už je zpátky, ale mnel jsem tady ještě jednu od vysílaček a tak jsem dneska na tom zamakal. Předělal jsem slabonký koax, který tahnu v drážkách po střeše. Anténu mám o 10cm delší. Autorádio mám původní a Adapter Dension. Pak ho někdy uklidím, aby mne nezabírá ukládací místo.
 11. Na LTE už jezdím dávno. Výhoda patlacich telefonu.
 12. Našel jsem odpověď, proč to v DDR funguje. Mají vysílač na každém kroku.
 13. Tak už mám připojeno na origo Dab anténu, kterou jsem 508SW vozil a nevěděl o tom. Dělal jsem porovnání s magnetkou a zda se mně, že magnetka je o malinký kousíček lepší. Zatím jsem dělal měření u garáže, kde není ideální signál. Uvidíme až si projedu místa, kde je signál na hranici příjmu. Zatím jsem si tam dal zesilovač TEROZ s šumovým číslem 0.8dB a napájím ho 5V.(12V leze z DENSIONU a to už bylo moc) A ještě pár fotek, kdyby se do toho někdo chtěl pustit.
 14. Ty jsi neuvažoval o koupi autorádia s Dabem? Ty autorádia jsou už dnes levnější než adaptéry. Já jsem za dension dal 3600Kč.Dneska jsem ještě do objednal origo zesilovač cca 800Kč.406 jsem měl taky a to tupé radio šlo okamžitě ven. Taky jsem si tam dodělával do páčky micro spinac a potom jsem si nechal aktivovat palubní PC. (dojezd, spotřeba...) A stejně to auto bylo dost poctivě udělané.
×
×
 • Create New...