Přejít na obsah

Ortík

Uživatel
 • Počet příspěvků

  55
 • Registrace

 • Poslední návštěva

O uživateli Ortík

 • ID člena 1950
 • Hodnost
  Mám víc než 10 odpovědí :-)

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 508
 • Rok výroby
  2015

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Město
  Jihlava
 • Stát
  Česká republika

Návštěvy profilu

290 zobrazení profilu
 1. Ortík

  ESP/ASR systém faulty

  Mě to dělalo na 407 a byl spínač po brzdový pedálem.
 2. Ortík

  Startér 1,4 benzin 53KW

  Kontroloval jsem kabeláž. Kontakty na startéru jsou ok. Dal jsem tam baterku, která je skoro nová, jetá asi půl roku BOSCH 52A startovací proud 470.Kontakty jsem očistil do stříbrna. Zatím startuje, teď ji ještě dobíjím. Zdá se mně, že více točí. Díval jsem se na ten startér, kdybych ho musel vyndávat, tak to asi spodem. Tři šrouby a kontakty od cívky.
 3. Dedova 207 začala stávkovat. Může to někdo identifikovat. Při startu to střílí jako kulomet a motor samozřejmě nenaskoci. MOV_0840.mp4
 4. Jo to domluvíme. Konečně to rosekneme.
 5. Nejvice rušení máš ze předu auta, proto vždy do zadu.
 6. Díky za pochvalu.Za DAB v česku a jeho pokryti se musí trpět.Kdo chce mít stabilní prijem musí s anténou na střechu a ctím pravidlo, že anténa je nejlepší zesilovač. Stejně je to krasavice. Už jsem ji dneska ráno testoval, vše bez jediného výpadku. Větší základna magnetky je na signálu znát,už jsem asi na maximu anténa má polovinu lambdy. Ještě bych rád udělal s někým test co má origo Dab zabudovaný v autě. Je tu někdo?
 7. Zapojené je to do USB v kastliku jako fleška.Bílý kablik. Přepínaš to na volantu jako třeba FM. A nebo přímo na displeji vidíš celej list a vybíráš.
 8. Ta anténa obíhá polovinu okénka. Včera večer jsem to testoval a na magnetku to nemá. Byl jsem z toho rozladenej. Červený Kříž do Jihlavy bylo i delší ticho. V Jihlavě je signál lepší ale výpadky tam taky jsou. S magnetkou nic nevypadáva. Už je zpátky, ale mnel jsem tady ještě jednu od vysílaček a tak jsem dneska na tom zamakal. Předělal jsem slabonký koax, který tahnu v drážkách po střeše. Anténu mám o 10cm delší. Autorádio mám původní a Adapter Dension. Pak ho někdy uklidím, aby mne nezabírá ukládací místo.
 9. Na LTE už jezdím dávno. Výhoda patlacich telefonu.
 10. Našel jsem odpověď, proč to v DDR funguje. Mají vysílač na každém kroku.
 11. Tak už mám připojeno na origo Dab anténu, kterou jsem 508SW vozil a nevěděl o tom. Dělal jsem porovnání s magnetkou a zda se mně, že magnetka je o malinký kousíček lepší. Zatím jsem dělal měření u garáže, kde není ideální signál. Uvidíme až si projedu místa, kde je signál na hranici příjmu. Zatím jsem si tam dal zesilovač TEROZ s šumovým číslem 0.8dB a napájím ho 5V.(12V leze z DENSIONU a to už bylo moc) A ještě pár fotek, kdyby se do toho někdo chtěl pustit.
 12. Ty jsi neuvažoval o koupi autorádia s Dabem? Ty autorádia jsou už dnes levnější než adaptéry. Já jsem za dension dal 3600Kč.Dneska jsem ještě do objednal origo zesilovač cca 800Kč.406 jsem měl taky a to tupé radio šlo okamžitě ven. Taky jsem si tam dodělával do páčky micro spinac a potom jsem si nechal aktivovat palubní PC. (dojezd, spotřeba...) A stejně to auto bylo dost poctivě udělané.
 13. Tu aktivní anténu musíš mít vertikálně, má to velký vliv.
 14. Ahoj a díky za info. Včera jsem byl v servisu a zlistili jsme, že už mám na zadním okénku na straně řidice integrovanou anténu na Dab. Na druhé straně je FM2 a na pátých dveřích je FM1 a AM. Objednal jsem si zatím jenom kablik, ktery se napojí přímo na tu anténu, ale jestli z toho polezou tři dráty, tak si objednám i ten origo zesilovač. Včera jsem byl právě v Bystřici u Kopeckého a, tak jsem monitorovat výpadky na 12D.Jednou to skytlo v Novém Městě a potom to vypadlo asi na 1km těsně před Bystřici, u Kopeckého už to zase jelo. Až to budu zapojovat, tak to nafotím a hodím to sem. Myslím si že to stejně moji magnetku bez zesilovače nepřekoná.
 15. Tak jsem dneska trochu brouzdal po netu. Našel jsem video ohledně Dab antén. Zaujala mně výměna FM zesilovače v pátých dveřích za DAB+ a FM, připojeno na originál anténu na skle. Má něco podobného někde 508?Může to někdo zjistit? V roce 2016 už frantíci origo Dab do 508 montují. Viz obrázek.
×