-
Počet příspěvků
204 -
Registrace
Typ obsahu
Profil
Články
Media Demo
Fórum
Galerie
Kalendář
Stahování
Vše od uživatele funthomas
-
Automatická světla, dešťový senzor
funthomas odpověděl/a v tématu od bavorachzech v sekci Peugeot 607
zavisi aky rocnik mas, na starych 607 sa denne svietenie neda aktivovat. Tam len manualne dorobit co sa tyka dazdoveho senzoru, tak mne odkedy mam senzor nefukcny (menilo sa par krat sklo a vzdy sa prelepil, az uz nejak dosluzil, resp. potrebuje dolepit) tak som spokojnejsi manualne nastavenie rychlosti stierania mi vyhovuje, zvycajne automatika bola na moj vkus prirychla. Tam by som ti odporucal senzor odstavit, mozno ti to bude vyhohovat ako mne. -
ano je tam rozdiel v uchyteni baterie, musis mat presne taku istu ako mas tzn bud 523 alebo 536
-
Tak ja ked som mal na 2.2hdi zhavky v haji tak som mal problem pri -15 by to nechytilo ani nahodou sa tuším trapil uz pri -7. Hrkotal par sekund kym sa zrovnal. Odkedy som dal nove tak zmena k lepsiemu o 100% v zime krasne starty
-
Peugeot 607 - Nefunkční zavírání okénka
funthomas odpověděl/a v tématu od Jaroslav Pavlata v sekci Servis
Zrejme prasknuty 1 plastovy bezec (su tam 2ks na prednych oknach) preto ti to ide hore tazsie a zasekava sa pretoze je to skrizene ked to ide dole tak sa moze zdat ze je to v pohode. Treba to pozrieť nenechavaj to tak pretoze ti za chvilu moze odist dalsi bezec lanko motorcek.... a to je drahsie ako vymenit bezce. Ked budes menit daj si tam kovove budes spokojny :-) -
mal som podobny problem na P607, tiez som sa s tym natrapil (absolutne nevypocitatelne to prilezitostne prepalovalo poistku) kym sikovny elektrikar s Peugeotu zistil, ze je prederavena izolacia na kabli a ten to ma na svedomi. Tak skus pozriet kablovanie. U mna to bolo pod bateriou.
-
http://auto.bazos.sk/inzerat/53568820/autokluc-Peugeot-Citroen-obal-kluca-PSA-2-tlacitkovy.php
-
to mi pripomina ked zom zhanal jeden drobny diel do interieru na p607 (plastovy jazycek zaklapky odkladacieho priestoru zadneho plata), nemali skladom, potom, ze objednaju, potom dlhe mesiace (tusim > 4 mesiace) nic, niekolko tel. z mojej strany, potom konecne ze hura mame to pre vas, zohnali to niekde v spanielsku v sklade? (udajne ale kto vie kde je pravda), pridem kuknem, skoro som po pol roku odpadol, bol to nefunckny nepodarok, chybny diel co niekde v zufalstve splasili, no co ti poviem, nakoniec som rezignoval (logistika fatalne zlyhala, neboli schopni povedat ci to vedia zohnat, vyrobit, alebo sa vyjadrit ci uz jednoducho nikdy), a zohnal z bazaru, aj to bola odyssea, neznazam komunikaciu s bazarnikmi, tiez na dlhe lakte, ale o tom niekedy inokedy. p.s. tusim to neboli >4 mesiace ale okolo 6 mesiacov ked som na Peugeot diely rezignoval
-
asi by bolo dobre uviest na spravnu mieru ze odporucany servisny postup je 1. vybrat oblozenie panela okolo navigacie 2. odmontovat display 3. cez vzniknuty otvor zozadu vypacit panel klimatizacie toto je zrejme setrnejsi (ale pracnejsi) postup ako sa dostat k panelu klimatizacie. Zavisi od toho ci to tym nozikom ide, ak nie ci mi stoji zato aby som poskodil palubovku alebo dekor. listu
-
tym tlacitkom vypnes alarm do najblizsej aktivacie, ak chces zmenit nastavenia ako sa alarm sprava a kedy aktivuje tak to uz musis cez diagnostiku (DIAGBOX, resp. PP2000) alternativne mozes nechat klucik v zapalovani v polohe 1 tym padom sa alarm neaktivuje ani po tych cca 2minutach a je jedno ci otvaras/zatvaras dvere. Preco bolo toto "atypicke" nastavenie pre BENELUX to netusim, ale ja to mam tak isto, zvykol som si na to, ani ma to neobtazuje, neriesim to, bud zamknem alebo tam necham ten kluc. Takmer vzdy na to ale doplatia mechanici, ked som v servise a pocujem hukanie tak viem, ze prave otovorili moje auto :D
-
je to vlastnost nie chyba, myslim, ze je to pod diag ako alarm BENELUX, da sa to prenastavit, resp. ked nechces aby ti to hukalo, tak pod volantom mas tlacitko na vypnutie alarmu, staci pozriet do prirucky tvoja 607 je zrejme dovoz niekde z okolia Belgicka, tam to tak mali nastavene
-
cdp/ds150e je dobre ako univerzal ale ako pise john, na PSA jedine diagbox. Navyse aj cdp pokial nemas original tak klony maju problemy citat vsetky auta, nehovorim ze sa to tyka priamo Peugeot. Usetri si cas a peniaze a kup si opat xs evolution, podla moznosti full chip, ktory ma narozdiel od lacnych verzii aj prepatovu ochranu.... niekedy je lepsie si priplatit nech neplatis nakoniec 2x
-
na margo udrzby, ano pri aktualnych cenach jazdeniek 607 & 407 je kazdy servis drahy, pretoze zadarmo neexistuje a nedavno tu bolo vlakno kde niekto kupil 607 za tusim 15000 kc, tak tam potom skuste takemu cloveku spravit brzdy, rozvody (= zakladna udrzba nie oprava!) a presiahne to cenu auta :D :D Takze tam aj zacina a konci mytus o drahote. na obe auta je slusny dostatok druhovyroby (najma na 407), vrakoviska CZ SK PL su plne dielov..... vobec si nemyslim, ze su to nejako drahe auta na servis. Len si netreba kupit vrak, kde majitel kaslal na priebezne opravy a zaroven necakat, ze vsetko kupim za 20€
-
sa ti to poplietlo, rec je o 607 vs 407 a nie historicka 405..... lacnejsia na udrzbu bude vzdy 407, ale ked sa dobre staras o 607 tak to nie je take zle, ako sa docitas (hladaj po niekom, kto sa o auto naozaj staral a budes spokojny) 607 je trochu iny level ako 407, velka limuzina, pohodlne sedenie vpredu vzadu, velky kufor, kopec vybavy uz v standarde atd 407 je mainstream, je ich vela takze splynies s davom, lacna na udrzbu, vzadu miesto pre trpaslikov, do kufra moc nedas a to ani do kombi verzie! co je uz na zaplakanie), ako bolo spomenute da sa aj s 1.6hdi usporny motor ak mam subjektivne vyjadrit nazor tak 607 je kapitola sama o sebe, tak trocha dizajnovo nestarnuci stary elegan, 407 na svoju dobu dobra, ale v jej triede aut mas na vyber ovela lepsie moznosti a to aj v ramci PSA... potom sa skor uz uberaj smerom k P308 novsie, priestrannejsie, lepsie.
-
Jaký kočárek do kufru 607 + dodělání isofixu
funthomas odpověděl/a v tématu od Charlie 607 v sekci Peugeot 607
zadne sedadla v 607 su uplne bozske, nemam moc prilezitosti sa vozit vzadu, ale ked je tak si to uzivam. Mozno ma na to vplyv to, ze ked uz teda sedim vzadu, tak zvycajne preto lebo som v nalade ale sedi sa tam fakt pohodlne -
Jaký kočárek do kufru 607 + dodělání isofixu
funthomas odpověděl/a v tématu od Charlie 607 v sekci Peugeot 607
kufor u 607 je obrovsky ale zaroven nizky takze tam je problem pri kazdom "terennom" kociari, pre rodinku s malymi detmi nic moc. to chce kombi (odporucam 308SW). Pouzival som isty cas JANE SLALOM PRO (to je trojkolka s velkymi nafukovacim kolieskami), kolesa museli dole (islo to lahko), vmestilo sa to navysku tak akurat. Tu nevyhras ani tak ani tak. Bud budes davat dole velke kolesa, alebo pojdes do kocika s malickymi, menej komfortnymi. -
off topic, to fakt existuje 607 bez zadnych park. senzorov? som zil v tom, ze to mali vsetky a po facelifte aj predne
-
na klima trubky potrebujes specialny pripravok na rozpajanie, ja som nieco podobne riesil pred rokmi a zopar ludi sa na tom potrapilo dokial prisli na to AKO NA TO odporucam daj si to spravit niekde kde sa tomu venuju profesionalne, ak s tym nechces nahodou zabit vacsinu volneho casu
-
ano pri xenonoch to zvykne odchadzat, opat original
-
240€ za original je velmi dobra cena, ked sa ti to zda vela tak skus vrakovisko resp. rozpredaj z inzeratu (neviem ci to ma zmysel, ale zrejme mas velmi nizky rozpocet ked sa nad tym zamyslas) dat 150€ za nahradu alebo 250€ za original tak tam nevidim moc dovod spekulovat (= ak sa nechces auta zbavit v dohladnej dobe) este som nevidel zadny tlmic na 607 z druhovyroby co by sa dal oznacit za "kvalitny" vyrobok (korozia, rezonancne vlastnosti apod.). Su vcelku pouzitelne, ale na original nesiahaju
-
ja s tym chodim do Kojetina (KAPS) spokojnost, mam to sice od ruky ale tiez som mal problem najst niekoho, kto vie naozaj co robi, tak si radsej trochu pocestujem
-
je to tuho na tu temu popisane dost, treba trosku nastudovat ale k veci: 1. rozvody po kupe samozrejme treba spravit, to je prva vec 2. FAP sa riesi az vtedy ked sa ozve. Ak mas v dobrom stave veci okolo FAPu (priruby, rurky, elektronika, nadrzka aditiva apod) tak chod do FAP repas, ak nie tak ho vyhod na 607 je to jednoduche (staci MPPS, kladivo a diagbox... aha ty mas vlastne 2.7 tak to je trosku zlozitejsie ) Po vyndani FAP necakaj nejake velke zmeny na spotrebe. 3. Tankuj kvalitnu naftu odvdaci sa ti motor 4. preventivne... zvacsa sa riesi az ked sa kazi, ale co ja kazdemu odporucam, tak preventivne vymenit na prednych oknach (ak uz to nemas spravene) plastove bezce v stahovacke za hlinikove. Plastove prasknu casom na kazdej 607, a zvycajne vtedy ked to najmenej potrebujes, navyse sa potom moze zamotat lanko, ponicit navijacia kladka co je uz zase drahsie. Raz vymenis mas nadosmrti pokoj. Kedysi to bola vyhlasena chyba tohto auta, dnes uz jej smelo konkuruju ine modely a znacky, kde sa stahovacky kazia rovnako alebo viac. 5. na chip sa vy//////er, jasne 15% po eco chipe, dalsich 15% po fap off, to mame 30%, ze ano normalny clovek necha 2.7hdi v originale, ak chces spotrebu tak to vymen za 2.0hdi
-
straki ma pravdu, cena za fap ako taky je relativne OK, ale autorizak ma nejake postupy a predpisy co vsetko vymenit (a to si mozte byt isti, ze tam bude vacsina spojov zapecenych/zhrdzavenych)+ kvapalina, takze vysledna cena je skor 2x tolko co pisal ozzy56 a to si uz clovek rozmysli. Vsetci vieme, ze 607 uz maju povacsine dnes 2.-3. majitelov, ktori maju daleko do kapsy
-
asi skor vycitat cez flasher obsah ECU, pouzit soft na immo off, zapisat spat
-
tak na tie foto som zvedavy aj ja, 607 za 15k CZK / 500 EUR, vsak to ja 4-5 naplnim nadrz a za to mam dalsiu 607 panenko skakava, zachvilu budeme platit za to, ze od nas niekto kupi nase auta
-
na x64 ten PP2000 nenainstalujes ani sa ti nespusti a to ani v ramci Diagboxu, na 308 musis pouzit priamo Diagbox pretoze aj keby si PP2000 pustil je tam tak osekany, ze je tam len pre paradu. Ideal pre Planet je XP alebo potom vselijake kreacie s virtualizaciou pod x64 tak ale toto je tu uz popisane, treba pozriet skor si najdi video ako to aktivovat v Diagboxe, pre teba je to lahsia cesta