Přejít na obsah

oddie

Uživatel
  • Počet příspěvků

    24 637
  • Registrace

  • Vyhraných dnů

    25

Vše od uživatele oddie

  1. Co se týče rizika přepadení, třeba ve Francii je v řadě míst toto riziko o dost větší...
  2. oddie

    autorádio na 220V

    Problém je ten, že ten zdroj je natolik měkký, že to rádio se s ním ani nenechá zapnout, pochopitelně. Řada dnešním přístrojů si tohle hlídá. Voltmetr by vyřešil naprosté prdlajz. Ten zdroj má naprosto šílenou charakteristiku, ani omylem nemá 12V a 1A, naprázdno má klidně 18V a při zátěži 1A nebude mít ani 10V. Tohle si nenechal líbit ani kazetový Sony walkmann z roku 91, blahé paměti, také s podobně podělaným zdrojem nešel ani zapnout.
  3. oddie

    autorádio na 220V

    Jeden koncový můstkový stupeň má nějakých 20W, dva mají 40W, to je ze 12 V 3,5A jen na koncák. Na 4 repra dvojnásobek. I když to při menší hlasitosti tak nežere, zdroj by měl být podstatně tvrdší než směšný 1A. 5A bych viděl jako minimum.
  4. oddie

    dálniční známka

    V skloservisu ti ji přelepí.
    • 6
  5. Ať to nemusíš hledat:
    • 6
  6. oddie

    Preco prave olej Total ?

    Ano, to je ultrablábol, vzhledem k tomu, že rafinérie je pomalu na každém rohu a mícháren všeho možného ještě víc... Kdybys napsal 4 v republice, možná bych ti i věřil.
  7. oddie

    Parkování v centru Prahy

    Zapomeň. Chceš dojet až tam, tak doufej. Parkování je i nahoře za kostelem, pokud nevidíš místo, tak si to holt v nejhorším párkrát objedeš a číháš.
    • 8
  8. oddie

    Parkování v centru Prahy

    Bývá hodně obsazený.
    • 8
  9. oddie

    Parkování v centru Prahy

    Přímo před sněmovnou je parkoviště, asi tak za 100 za hodinu...
    • 8
  10. Těleso filtru, speciálně bimetalem ovládaný ventil předehřevu. Dundee to tu i fotil.
    • 6
  11. oddie

    účet na ebay.co.uk

    Zřídit si PayPal je otázka tak 5 minut...
  12. oddie

    šesti kvalt do p406

    Jediná verze, do které lze napasovat 6-kvalt poměrně bezbolestně, je 2,2HDI. Následuje 2,0HDI 66kW, která tu šestku ovšem neutáhne, leda brutálně očipovaná. Do starých komůrkových TD ani omylem, nehledě na to, že 1,9TD 66kW těžší převod prostě neutáhne, ať už si o tom myslíte co chcete.
  13. oddie

    Na co si dát pozor ve Francii

    V Provence je to o dost jinak, normálně mluví anglicky, jsou zvyklí na turisty, je to přeci jen turistická oblast. Když na mě začnou mluvit, francouzsky jim říkám, že se omlouvám, ale francouzsky neumím, a oni se sami ptají, jestli anglicky jo. Naučit se francouzsky pozdravit, poděkovat a říct, že neumíte, to se naučí skoro i pes, a dělá to dobrý dojem.
  14. oddie

    Na co si dát pozor ve Francii

    Popisná čísla na co, na plac se stanama??? Ke kempům jsou ukazatele. Na ty odkazy mi přijde škoda klikat, a v kempech normálně spíme za 10-12 euro za dva se stanem.
  15. oddie

    Black list bazaru

    Bazar prodává to, co mu tam kdo pohodí, od toho se to vždycky odvíjelo, odvíjí a odvíjet bude. Pokud si někdo myslí, že když si přečte jednu dvě pozitivní recenze na bazar, že tam nemůže koupit past, nebo naopak když si přečte dvě negativní, že tam maj jen pasti, spadl na hlavu z hodně velké výšky. Pokud to chcete z toho důvodu, abyste se vyvarovali koupi pasti, dejte si do blacklistu samotné slovo \"bazar\", je úplně jedno, který to bude. Průser můžete koupit absolutně všude, ono i řada úplně nových aut je průser, natož pak ojetých.
  16. oddie

    Na co si dát pozor ve Francii

    Jestli ti světla svítí automaticky, tak to automatické svícení zruš, budeš tam za vola Oni sami nesvítí ani v deset večer, natož přes den., Kempů je v Provence 3 pr..., a ceny podobné, nemá smysl nad tím jakkoliv spekulovat. A takhle před sezónou jsou volné. Výbavu nepotřebuješ žádnou, resp. podle toho, co chceš vlastně vidět. Rozhodně bych sebou netahal žádný jídlo a nakupoval až tam, naopak tam nakupuju velký nákup, když jedem zpátky. My tam jedem cca za 3 týdny.
  17. oddie

    Prodat 406? Ci neprodat.

    Co koupit je otázkou, podle toho, jak a na co auto používáš. Já už bych asi primárně po dieselu nešel. Nebo pokud bych měl jezdit dlouhé trasy větším starším autem, tak Superb nebo Passat. Ale jak říkám, je to v první řadě otázka potřeb. Pokud bych např. já kupoval auto teď hned okolo 100tis Kč, pokud bych přišel o to, co teď mám, zřejmě by to bylo Stilo 1,2 16V... SPojka by měla být bez setrváku, to je fakt, o to bude levnější. V čerpadle v nádrži se dá vyměnit jen motorek, když je člověk kutil. Jen ty vstřiky neobejdeš.
  18. oddie

    405 do dobrých rukou

    Jasně, akorát když bylo auto vyrobeno několik let před tím, než ta která norma vůbec vznikla, je celkem jasné, že podle ní homologováno být nemůže, a případný zápis je ehm podivný....
    • 9
  19. oddie

    Prodat 406? Ci neprodat.

    Pokud jezdíš 40 ročně, kup si něco jiného. A nebo holt vylep tyhle věci nové a vyhodíš to za 4 roky, aby se to trochu amortizovalo. Vstřiky tu mám starší, daly by se oměřit, ale víš jak. Pumpa se dá koupit levněji, teď jsem kupoval novou Bosch za 2,8t. Spojka podle toho, zda máš OK setrvák nebo ne, setrvák tu taky mám použitelný, ale sám jsem taky dával komplet sadu novou.
  20. oddie

    405 do dobrých rukou

    Vždy (!!!) záleží na tom, co je homologováno, a ne co skutečně plní.
    • 9
  21. oddie

    405 do dobrých rukou

    Euro normu to může mít zapsánu pouze podvodem, při tomhle r.v., to bys mohl vědět. A ekopoplatek se dá obejít přepisem přes ZTP, to už bys mohl taky vědět
    • 9
  22. Jestli si myslíš, že by tomuhle debilovi v čelňáku s náklaďákem pomohlo novější bezpečnější auto, tak jsi spadl na hlavu. Základem je nechovat se jako dement a nepředjíždět v zatáčce kam není vidět, a ne se vymlouvat na auto.
  23. oddie

    Fotím, Fotíš, Fotíme

    1 - chtělo by to oříznout a posunout se už při focení doleva 2 - o ničem, to bych smazal 3 - když už, tak výřez, ale celkově je to divné 4 - by byla dobrá momentka mít jej v detailu, takhle o ničem, a kvalita zase divná 5 - hezká akce, škoda že to není ostřejší 6 - jako u zvěře, fotky zezadu nejsou ono, někdy je to zajímavé, ale fotky kde jsou vidět oči působí líp 7 - hezká akce, trochu to oříznout a bude to OK, možná ještě příště trochu zkrátit čas, jestli to půjde, nebo je to možná zaostřením, nekoukal jsem do exifu
  24. Mělo by tam být nárazové čidlo, které vyplo přívod paliva.
  25. oddie

    Řadit přes střed nebo rovnou?

    To, jak převodovku kurvíš nebo nekurvíš nezáleží na tom, jestli řadíš přes střed nebo ne, ale hlavně na tom, jak s tou pákou lomcuješ. S oblibou říkám, že blbě řadí každý, kdo tu při řazení páku drží, protože ta páka se má spíš jakoby vodit či postrkovat, než držet. Jakmile ji chytnete silou a někam ji cpete, je to špatně. A stejně tak hodně záleží na tom, jak tam jednotlivé kvalty rvete nebo jak je tam necháte jen spadnout. Synchron potřebuje na roztočení nějaký čas, čím víc to tam rvete, tím rychleji se opotřebuje. A v neposlední řadě záleží i na tom, v jakých otáčkách vlastně řadíte...
×
×
  • Vytvořit...