To už je tak, lidská hloupost je snad vůbec nejvýnosnějším kšeftem, stačí patřičně nalakovat, vytvořit nějaký \"trend\", k němu působivou reklamní masáž a kšefty se jen hrnou. Ta realitní v ČR byla povedená opravdu extrémně, je až s podivem, kolik lidí ještě dnes zabedněně papouškuje pořád dokola, jak je potřeba platit do svého, aniž by se byť jen pokusili s něco spočítat, porovnat, podívat se do budoucna a poučit se od těch, co naletěli - a že jich dneska už je pěkná řádka. Inu, říká se, předaná zkušenost, žádná zkušenost, chytrým stačilo napovědět, hloupí se musí spálit sami.
Tragikomických hlupáků, co dokáží akorát tupě slintat něco o \"sežrání moudrosti\", aniž by se sami zmohli na sebemenší argument (nakonec je i chápu, musí být pro ně frustrující, že někdo je schopen přednést argumenty, výpočty, analýzy, srovnání, kdežto oni ničeho takového schopni nejsou), je na každém rohu tucet. O to horší je pro ně poznání po těch pár letech, kdy si tu hubu opravdu natlučou, v lepším případě jen platí nadoraz jak mourovatí, ačkoliv nemuseli, v horším případě přijde exekutor a/nebo nucený prodej. Jen část z nich dokáže přiznat - měl jsi pravdu, byla to blbost. Většina jen fňuká něco o \"nespravedlnosti\"...