Ta hranice by měla být jasně daná a definovaná. Můžeme se bavit o tom, jaká by měla být, jestli vůbec povolovat něco \"nad\" nebo ne, ale nemůže to být pod to, co jsou vůbec schopny přístroje nějak hodnověrně změřit. Já bych třeba neměl odvahu si sednout do auta se Švýcarskem povolenými 0,8, to je fakt strašně moc, 0,5 bych si jako hranici třeba představit uměl, ale i když pro mě za mě zůstane celkový zákaz, stejně je třeba říct, že pod 0,3 nejsme schopni nic změřit, přístroj reaguje na kdeco (o podivných konstantách ani nemluvě, stačí si o tom něco pohledat), takže pod 0,3 se nic neřeší. Ale ať se to řekne jasně a není o čem se dohadovat.
Vždycky mě dojmou slabomyslné výkřiky o tom, jak ta nula musí být absolutní, jinak je člověk \"pirát\", i když je všude možně popsáno, že především diabetici klidně mohou mít v dechu docela dost, že přístroje nejsou pod 0,3 kalibrovány, že jsou pouze orientační, a že ani plynovou chromatografií z krve není možné pod 0,2 nic prokázat. Vždycky přeji podobným, aby právě jim to ukázalo třeba 0,05, i když nic nepili (já to třeba nadýchám po půldni na kole, když pořádně makám, i když jsem nic nepil tejden), a policajt byl nekompromisní. Odběr krve si zaplatíte, auto necháte tam kde je (nejlíp naložené drahými věcmi bez dozoru), a zpátky k autu vás policajti nesmí (!) odvézt, pokud to udělají, je to jen jejich benevolence. To by najednou byla otočka a potrefené hýkání, jak je to možné a jaká je to nespravedlnost, co? Když tak děsně \"víme\", jak jsme nic nepili...