Přejít na obsah

oddie

Uživatel
  • Počet příspěvků

    24 637
  • Registrace

  • Vyhraných dnů

    25

Vše od uživatele oddie

  1. oddie

    fiat ulysse motor nebo turbo

    Ono by to chtělo vnímat v souvislostech, že? Výslovně píše Z NIČEHO NIC. Tedy skokově. Vážně si někdo myslí, že se v jednom okamžiku, během sekundy, zapekly kroužky??? To snad ne...
    • 18
  2. oddie

    Nove Auto

    Nezanedbatelná věc, kterou je potřeba vzít v úvahu je, že pokud si pořídíš Audi, BMW či Mercedes, citelně ti poklesne objem zakázek, co děláš. Schválně, chceš to vyzkoušet? Je úplně jedno, jestli si ta auta pořídíš nová nebo šestiletá. Tvá cílová skupina zákazníků to bude vnímat velmi negativně.
  3. oddie

    Rychlejší má přednost ...

    V podobných diskuzích mě vždycky dojme \"argument\" typu \"nalítám 7000km měsíčně, takže mám patent na výklad všech zákonů a vy ostatní víte ho*no, protože nemáte takovouhle praxi\". Blb s hypertrofovaným přesvědčením, jak je děsně zkušený, protože najezdí x tisíc měsíčně, všechno ví a všechno zvládá levou zadní je snad ještě horší než začátečník - protože ten si aspoň dává bacha, když už nic jiného. Jak pak dopadá takové \"zkušené\" hovado mající všechno na háku a \"zvládající\" vše levou zadní s prstem v nose lze občas vidět na příkladech typu Nažidla - kdo nepamatuje, \"velezkušený\" autobusák, co otočil dvoupatrák přes střechu. Mimochodem je to jeden z důvodů, proč ponměrně nerad jezdím busem, protože tam se hovad s podobným smýšlením o vlastní dokonalosti danou \"praxí\" vyskytuje nepříjemně mnoho.
    • 63
  4. oddie

    Nove Auto

    Ten rozdíl v ceně je obrovský. Nicméně biturbo verzi bych nechtěl, když už, spokojil bych se s jednodušším motorem. Jinak cena asi rozhodne, pokud by ten rozdíl nebyl takový, tak C5.
  5. oddie

    Laska - bolest

    Dopadlo to nejlépe, jak mohlo, buď rád. Aspoň máš spoustu věcí pro poučení. V první řadě ZAPOMEŇ na nějaké myšlenky na možnost návratu! To nefunguje, leda si nabiješ hubu, zvlášť v tomhle případě, kdy to nefungovalo ani předtím. Ne, co bylo bylo, tlustá čára a dívat se jinde. Dělání si nadějí z kamarádství je poměrně častá chyba, a přitom zbytečná. V druhé řadě si dej pozor na to, co za vztahy vůbec navazuješ. Na vztah opravdu nestačí někoho uhnat, a ani není dobrým základem vztahu situace, kdy trpíš komplexem zachránce a ona je tzv. raněná laň, která potřebuje ve všem pomoct a vodit za ručičku. Tímhle bohužel trpí hodně chlapů a taky na to dojedou, a podle popisu jsi na to dojel i ty. Ne, je třeba si najít partnerku, co to má hlavě srovnané a umí být partnerkou, sama bude něco cítit, ne holku, co má v hlavě zmatek a jen se potřebuje o někoho opřít. Takové budeš zasě dělat jen troubu. Zásadně pozor na holky po rozchodu, co mají \"zlomené srdíčko\", jakmile tohle uslyšíš, utíkej! A vyhni se situacím \"ona se rozhoduje\". Z toho nikdy nic dobrého nekouká, jakmile se holka takhle \"rozhoduje\", šmahem poslat do pr... a poohlédnout se jinde. Bez pardonu. Stejně tak, jako kdyby sis sám kladl otázku, jestli to má cenu - v okamžiku, kdy už si takovouhle otázku musíš klást, už to zpravidla cenu nemá. Hodně štěstí a ta ponaučení si z toho odnes, budou se ti hodit.
  6. oddie

    fiat ulysse motor nebo turbo

    To bych radši ten vnější řemen uřízl, nesvítil a jel přes den až kam to dojede... Mmch. aspoň ten řemen si na cesty do zahraničí vozím, aby nebyl odkázanej na cizí servis s každou kravinou.
    • 18
  7. Jo, to už si holt musíš rozmyslet sám, jestli shánět kdovíkde kdovíjak, nebo si pro to jen dojít. Kratochvílovci jsou drazí, ale taky maj proč.
    • 20
  8. Tihle to nemaj? http://www.kratochvilovci.cz/ [upravil dne 7/27/10 oddie]
    • 20
  9. oddie

    Laska - bolest

    To na věci vůbec nic nemění.
  10. oddie

    fiat ulysse motor nebo turbo

    Pokud se roztřepil řemen vnějšího příslušenství, je poměrně časté, že nějaký kousek přeleze přes kryt a spadne do rozvodů, a rozvody přeskočí. Podle popisu je to velmi pravděpodobné. Buď hodně rád, že se to nepotkalo. Nastavení rozvodů bych kontroloval v první řadě. Že je v oleji nafta by nebylo nic překvapivého.
    • 18
  11. oddie

    Laska - bolest

    No ty máš fakt dost. A s kým by ti chlapi asi tak podváděli, kdyby podváděli sami, s ovcema?
  12. oddie

    Laska - bolest

    Do cizího mailu, mobilu, ICQ, Facebooku, dopisu aj. leze jen TOTÁLNÍ UBOŽÁK.
  13. oddie

    hodnoty vahy vzduchu

    14,7, ne 14,3, sorry. Ale na to, jak dlouho jsem ze školy, jsem se zas o tolik nesek
    • 16
  14. oddie

    hodnoty vahy vzduchu

    No jasně. A mezi tou váhou a objemem asi není žádný vztah, co? Tos vylezl z půlky základky, žes neměl fyziku, nebo co? Váha vzduchu se říká každému měřiči množství vzduchu nasávaného do motoru, ať již funguje na jakémkoliv principu - mechanický odpor klapky v proudu vzduchu nebo ochlazování referenčního tělesa proudem vzduchu (tam je ten princip \"vážení\" vzduchu skutečnému vážení vzdálen ještě víc!). V každém případě to slouží k nepřímému zjištění HMOTNOSTI nasávaného vzduchu, aby se vědělo, kolik paliva se má vstříknout, aby byla dodržena takzvaná stechiometrická směs, která je dána poměrem HMOSTNOSTÍ - 14,3Kg vzduchu na 1kg paliva. Asi by to chtělo se nejdřív v dané problematice aspoň malinko vzdělat, když se o tom chceš dohadovat v diskuzích
    • 16
  15. oddie

    hodnoty vahy vzduchu

    Jinak tahle váha se většinou řešila tak, že se vyndala ta destička s odporovou dráhou a propilovaly se uchycovací otvory jehlovým pilníkem, aby se jezdec dostal těsně vedle té vydřené dráhy na ještě nevydřenou část. Většinou to pomohlo.
    • 16
  16. oddie

    bezpečnostní šroub

    Většina těch bezpečáků jde povolit univerzálním klíčem, některé servisy jej mají. Takový jehličkový.
  17. oddie

    hodnoty vahy vzduchu

    To JE váha vzduchu, tento model nemá snímač polohy klapky, pouze dva mikrospínače - jeden na volnoběh a druhý na plný.
    • 16
  18. oddie

    Zkušenosti a alternátory Starline?

    To není žádné překvapení, že to je Valeo, myslím, že se to tu už i psalo. A asi po stopadesáté, Starline je OBCHODNÍ značka Kelly, tudíž jen a pouze nálepka, žádný výrobce.
    • 24
  19. oddie

    oklamanie tempomatu

    2,0HDI 80kW ve 406 na 4 při 50 točí asi 1300, a 307 to bude mít podle mě stejně. A to je zoufale málo. 1600 by bylo zlatých...
    • 25
  20. oddie

    oklamanie tempomatu

    Že je ten motor celkem dost podtočenej. Což u 80kW verze s pětikvaltem teda je.
    • 25
  21. oddie

    oklamanie tempomatu

    Důvod, proč nejde na trojku je podle mě spíš ten, že by to při ubírání a přidávání cukalo. On se s tím ten tempomat moc nemaže. K poškozování nebo trápeení motoru důvod nevidím. Jinak je rozdíl v aktivaci něčeho standardního, co se dělá běžnou diagnostikou, a v nestandardní úpravě, která pochopitelně diagnostikou nejde a musí se něčím hacknout. Namátkou stáčení kilometrů, přepis VIN, odstavení imobilizéru (např. když se použije ŘJ z jiného auta), to všechno se dělá něčím, co předtím musel vyzkoumat nějaký hacker.
    • 25
  22. V distribučkách nedostávají žádné pokyny. Buď tam mají firmu odběratele (tady P-C) v systému, nebo nemají. Kdyby jim mělo chodit info jmenovitě o každé firmě, stejně by si to nepamatovali.
  23. oddie

    Rychlejší má přednost ...

    A ty si zase povšimni toho, co psal Kurt výše o jiném případu a rozhodnutí téhož soudu...
    • 63
  24. oddie

    oklamanie tempomatu

    Komerčně těžko, to by se musel najít někdo, kdo má reverzní inženýring jako hobby...
    • 25
  25. oddie

    oklamanie tempomatu

    No jasně, \"stačí\" hacknout BSI a přepsat ji
    • 25
×
×
  • Vytvořit...