Přejít na obsah

oddie

Uživatel
  • Počet příspěvků

    24 637
  • Registrace

  • Vyhraných dnů

    25

Vše od uživatele oddie

  1. oddie

    Přednost na přechodu už neplatí??

    Já na kole zpravidla také problém nemám, hlavně díky tomu, že jezdím pokud možno po lesních a polních cestách. Ale někdy se člověk silnici nevyhne, a to mě pak prostě ta celková atmosféra se*e. Samozřejmě, každá strana má svůj díl viny, taky mě se*ou někteří cyklisté, co dělají. Ale pokud se tu předjímá už předem, že opačná strana je nepřítel, a sedá se na jedno či na druhé s předsevzetím dělat naschvály a oplácet, je to prostě špatně.
  2. oddie

    Přednost na přechodu už neplatí??

    Aluška: přijde ti, že to přeháním, jo? A ti, co píší o havěti, cyklobuznách, vších, o tom, jak silnice patří jen autům a nic jiného na nich nemá dělat, případně jak je kde vybrzdí, ometou, ostříkají ostřikovačema, ti to nepřehání? Já si myslím, že na to by byla adekvátní ještě podstatně ostřejší reakce, než jsem tu napsal.
  3. oddie

    Přednost na přechodu už neplatí??

    O tom častěji mám velké pochybnosti, a co se týče blokování, dost dobře si pamatuju tvoje vyprávění, že v koloně schválně najedeš na prostředek, aby tam žádná motorka nebo skůtr nemohli projet, protože co maj co jezdit dopředu, když auta musej čekat. Máš dost velký máslo na hlavě, ty speciálně. A je celkem typické, že při tom máš pocit, jak jsi děsně spravedlivý a jak za všechno můžou ostatní.
  4. oddie

    Přednost na přechodu už neplatí??

    Ano, a maximální povolená rychlost znamená maximálně povolenou rychlost, takže když pojedu levým pruhem na dálnici 130, nikdo nemá právo se na mě lepit a chtít předjíždět, a takto by se dalo pokračovat donekonečna, že? Naschvály a oplácení, frustrace a stříkající emoce, to je to, co tu dělá ty problémy. Fakt by mě zajímalo, co bys dělal, kdybys zvednul zadek z týhle zaprděný zemičky a jel někam o kousek dál na západ. Nic, byl bys z toho připodělanej jako všichni a stěžovat si na něco by tě ani nenapadlo.
  5. oddie

    Přednost na přechodu už neplatí??

    Pokud chodec vypadá na to, že chce přejít, pustím ho prakticky vždy, pokud váhá nebo se s někým baví, záleží na situaci, ale leckdy to projedu. Z pozice chodce naopak schválně zůstanu dál od přechodu, když vidím, že z kolony jede posledních 5 aut a můžu přejít až za nimi, aniž by museli zastavovat, a přecházím až potom. Co se týče cyklistů, vyhýbám se tak jako tak, takže je mi celkem putna, jestli jede jeden nebo dva vedle sebe, absolutně mě to nevzrušuje. Občas, když vidím nějakého, co jede po jednotřídce, vedle níž je stezka, myslím si něco o magorech, pravda je, že třeba Italové tohle trestají. Na dementa na silničním kole jedoucím po dálnici nebo silnici pro motorová vozidla (občas k vidění třeba na Strakonické) klidně zavolám policajty, znám ale i vášnivé cyklisty, co jsou mu schopni za to rozbít hubu, protože tohle dělá negativní obraz všem. kapitola sama o sobě jsou motorky a skůtry, stejně jako v Itálii, Francii apod. považuju za samozřejmost, že se s nimi na silnicích koexistuje, nesoupeří, takže v koloně je normální, že se jim nechává místo, aby mohli jet, protože to nikoho nebrzdí ani neomezuje. Nesnáším vypatlaná hovada, co je schválně blokují nebo vytlačují, ujišťuji vás, že tohle zkusit v Itálii, první vám řetězem urazí zrcátko a vidět to policajt, vylepí vám pokutu jak prase. Obecně venku zpravidla platí, že ve městě si kolo a skůtr může dovolit prakticky cokoliv a neexistuje na něj byť jen zatroubit. Pravda, taky mě zrovna nepotěšilo, když mi v Montpellier dva metry před čumák po rozjezdu na čerstvě padnuvší zelenou hopsla na kole elegantní Francouzka, co přijela na světla trochu pozdě a nechtělo se jí čekat na další cyklus, kombík se holt postavil na přední, až se zadní kola skoro zvedly, ale tam s tím prostě člověk musí počítat. Tady si nemáte na co stěžovat, zdaleka ne. P.S. a s těmi koly v protisměru - v Římě pojede v protisměru klidně i autobus, abyste se náhodou nepo.... Skůtry jezděj v protisměru taky snad všude. A taky se tam kvůli tomu nikdo nevěší. Celé je to prostě jen o tom, že se tam ctí heslo - žij a nech žít (resp. jeď a nech jet), kdežto tady je to o tom - všechni padněte na pr*el, já mám \"právo\" a jedu.
  6. oddie

    Přednost na přechodu už neplatí??

    S nesvícením mi lezli na nervy obecně, s nesvítícími auty o to víc - problém je ovšem v tom, že oni nejsou dementi v tom smyslu, aby se považovali za pupek vesmíru, dělali si naschvály a někoho \"vychovávali\", jak je přesně u nás zvykem. TOHLE je ten zásadní rozdíl. Když člověk čte nářky kretémů, co si stěžují, jak zlý cyklista nedodržuje předpisy a jede někde prostředkem, a jak se mu za to pomstili nebo ho aspoň vytroubili, aby se pak o téma vedle dalo dočíst, jak týž \"vychovávač\" někde prasil ještě hůř. Šmejdi, co si hrají na děsně spravedlivé, \"vychovávají\" a dělají naschvály, to je ještě horší než obecní prasiči, co jedou sice rychle, ale taky rychle zmizí a na nikoho neútočí.
  7. oddie

    Přednost na přechodu už neplatí??

    A jen tak mimochodem, problém s kolama nemaj ani na Korsice, ačkoliv to jsou totálně horký hlavy a jezděja jako úplní magoři, a ty silnice tam jsou spíš kamzičí stezky. X krát se mi tam stalo, že za náma vyletělo ze zatáčky auto bokem, jak tam furt jezděj rallye, řidič to zašláp a coural se za náma na jedničku tak dlouho, dokud jsem mu neukázal, že za další zatáčkou nic není a může tam najet, i když tam nevidí. Bez toho nás tam nepředjel nikdy nikdo, a taky je nepo... A ještě pro příklad zkušenost z Polska, jak má každej plnou hubu keců, jak poláci jezděj jak hovada. Jo, jezděj, předváděj šílený kusy - ale na kole nás tam zase nikdy nikdo neomet. A to jsem hodně zvažoval, jestli do toho Polska vůbec pojedem, když znám jejich provoz, a ejhle, ono to zdaleka není tak černý. Takže kecy o tom, jak za to můžou cyklisti a jaký dělaj prasárny si strčte za klobouček, všude jinde se cyklisti chovaj podstatně drsněji a drzeji, a nikdo ani nemrkne, hezky je objedou. A pokud někdy vytáhnete paty někam dál než z okresu, budete je tam poslušně a obloukem objíždět taky, to vám garantuju, je ostatně pravidlo, že po přejezdu hranic je většina \"hrdinů\" rázem připosraných.
  8. oddie

    Přednost na přechodu už neplatí??

    Leda tak kulový, to jsou akorát pitomý výmluvy. Ve Francii nesvítěj ani auta, ještě v deset večer tam polovička nesvítí, cyklista tam nemá ani odrazku, jede zásadně prostředkem, a přesto s tím nikdo nemá problém. V tom to fakt není, to je úplně jinde - prostě to nejsou dementi, co maj pocit, že jsou na světě sami a každej před nima musí padnout na pr*el.
  9. oddie

    Přednost na přechodu už neplatí??

    Kdyby byli v pr... ryby. Řidiči v autech dělaj mnohem víc prasáren a horších, takže úplně stejně můžu napsat kdyby řidiči dodržovali. Holt je dneska mezi vypatlanými hovady děsně \"IN\" nadávat na cyklisty a dělat se důležitým, jak \"mají na to\" jezdit v autě. Zajímavý, že třeba ve Francii, nebo i kde jinde nemaj sebemenší problém, když jezděj cyklisti klidně i tři vedle sebe, prostě si počkaj, až jde předjet, na rozdíl od místních dementů, kteří schválně ometají i ty, co jezdí slušně při kraji.
  10. oddie

    Pomoc při nákupu na ebay.co.uk

    V nejhorším jo, ale pokud se najde někdo v sousedství, bude to lepší pro předání.
  11. oddie

    407 klíč na olejovou zátku

    Ono těch zátek je poněkud více typů. Nejběžnější je čtyřhran, pak existuje imbus, ale setkal jsem se i s vnějším šestihranem.
  12. oddie

    407 klíč na olejovou zátku

    1/4\", 3/8\", 1/2\", 3/4\" - která je prostřední?
  13. oddie

    407 klíč na olejovou zátku

    Čtyřhran vybroušený z pevnostního šroubu...
  14. oddie

    Jake nejdrazsi PHM jste kde tankovali?

    0,2 centu neni 0,2 eur, to je 20 centů
  15. oddie

    Jake nejdrazsi PHM jste kde tankovali?

    to aby si už začal trenovať, u nafty do 1,5 € chýba necelých 0,2 centa Rozdíl mezi 1,13 a 1,50 je trochu víc než 0,2 centu...
  16. oddie

    Jake nejdrazsi PHM jste kde tankovali?

    Francie 1,13 Eur (Carrefour), Rakousko 1,11 Eur (Avanti) za 1,5 eura bych to auto asi radši tlačil
  17. oddie

    Jake nejdrazsi PHM jste kde tankovali?

    Hezký, Globus o skoro 7 kaček na litru míň
  18. oddie

    Auto s malou spotřebou

    Za 60? V dobrém stavu, nezprasený, nenapadený kutilem domácím? Okamžitě beru.
  19. oddie

    petice proti bodům....

    Slinty. U NICH zákon dodržují, u nás klidně prasí, protože jim nic nehrozí. A Češi u nás prasí, protože jim nic nehrzí, kdežto v Německu jezdí jak posraní a zákon dodržují, protože se bojí. Ten, kdo nemá v hlavě nasráno si nechá dementní slinty o \"mentalitě\" od cesty, protože ví moc dobře, že celý tento stav je dán jen a pouze tím, co dělá policie - která venku funguje, kdežto u nás jen buzeruje a kasíruje. Spolu v ruce s předáním agendy do moci úřadů, a tím obrovského nárůstu korupce, klientelismu a především obrovského nárůstu počtu lidí, kteří jsou nepostižitelní, protože jeejich případ známí na úřadech odloží. TOTO je důvod, proč to zde vypadá tak jak to vypadá, ne ubohé plky o mentalitě, kterou třeba Italové mají o mnoho horší, ale takovej bordel tam nemaj. To by ovšem oni slintači o \"mentalitě\" taky někdy museli vystrčit nos někam jinam, aby měli skutečné srovnání, a ne si jen nechat vymývat hlavičku kecama v médiích a přitom nevystrčit hlavu ani z okresu... Psáno zcela obecně, jako reakce na všemožné články a diskuze všude možně.
    • 32
  20. oddie

    petice proti bodům....

    Německo - překročení rychlosti v obci do 20km/h BEZ BODŮ, pokuta 35EUR, tedy necelý litr - u nás 2 body a 1500-2500. Německo překročení rychlosti v obci o 21-25km/h 1 bod, pokuta 50EUR, u nás 3 body... Jo jo, poturčenec horší Turka.
    • 32
  21. oddie

    petice proti bodům....

    Pro zastánce \"body nechat a přitvrdit pokuty\" bych pro inspiraci doporučoval podívat se třeba do Německa, jak je ohodnoceno třeba překročení rychlosti o méně než 20km/h, ve srovnání s tím naším dementním paskvilem...
    • 32
  22. oddie

    Facebook aneb já to říkal

    Špatně! Ta otázka měla znít:\" Nechcete si mě odebrat z přátel?\" \"smajlík srkající kávu a čtoucí novinky\" Já tam žádné přátele nemám, se mnou radši nikdo nechce nic mít
    • 81
  23. oddie

    Facebook aneb já to říkal

    Nechcete si mě někdo přidat do přátel?
    • 81
  24. oddie

    Facebook aneb já to říkal

    No stejně se mi ale podívejte. Jsou to ty samý fotky, co jsem dával už sem, tak aby se nedostaly do nepovolaných rukou
    • 81
  25. oddie

    Facebook aneb já to říkal

    Je to v pr...., piráti uviděj fotku mojí kočky. A vlastně i jednoho potkana. Co teď budu dělat, poradíte mi? Ještě že jsem tam ty potkany nevyfotil všechny.
    • 81
×
×
  • Vytvořit...