Pokud chodec vypadá na to, že chce přejít, pustím ho prakticky vždy, pokud váhá nebo se s někým baví, záleží na situaci, ale leckdy to projedu. Z pozice chodce naopak schválně zůstanu dál od přechodu, když vidím, že z kolony jede posledních 5 aut a můžu přejít až za nimi, aniž by museli zastavovat, a přecházím až potom.
Co se týče cyklistů, vyhýbám se tak jako tak, takže je mi celkem putna, jestli jede jeden nebo dva vedle sebe, absolutně mě to nevzrušuje. Občas, když vidím nějakého, co jede po jednotřídce, vedle níž je stezka, myslím si něco o magorech, pravda je, že třeba Italové tohle trestají. Na dementa na silničním kole jedoucím po dálnici nebo silnici pro motorová vozidla (občas k vidění třeba na Strakonické) klidně zavolám policajty, znám ale i vášnivé cyklisty, co jsou mu schopni za to rozbít hubu, protože tohle dělá negativní obraz všem.
kapitola sama o sobě jsou motorky a skůtry, stejně jako v Itálii, Francii apod. považuju za samozřejmost, že se s nimi na silnicích koexistuje, nesoupeří, takže v koloně je normální, že se jim nechává místo, aby mohli jet, protože to nikoho nebrzdí ani neomezuje. Nesnáším vypatlaná hovada, co je schválně blokují nebo vytlačují, ujišťuji vás, že tohle zkusit v Itálii, první vám řetězem urazí zrcátko a vidět to policajt, vylepí vám pokutu jak prase. Obecně venku zpravidla platí, že ve městě si kolo a skůtr může dovolit prakticky cokoliv a neexistuje na něj byť jen zatroubit. Pravda, taky mě zrovna nepotěšilo, když mi v Montpellier dva metry před čumák po rozjezdu na čerstvě padnuvší zelenou hopsla na kole elegantní Francouzka, co přijela na světla trochu pozdě a nechtělo se jí čekat na další cyklus, kombík se holt postavil na přední, až se zadní kola skoro zvedly, ale tam s tím prostě člověk musí počítat. Tady si nemáte na co stěžovat, zdaleka ne.
P.S. a s těmi koly v protisměru - v Římě pojede v protisměru klidně i autobus, abyste se náhodou nepo.... Skůtry jezděj v protisměru taky snad všude. A taky se tam kvůli tomu nikdo nevěší. Celé je to prostě jen o tom, že se tam ctí heslo - žij a nech žít (resp. jeď a nech jet), kdežto tady je to o tom - všechni padněte na pr*el, já mám \"právo\" a jedu.