Píšeš dobré blbosti. To se vůbec netýká zemní vlhkosti, to není jediná vlhkost, s kterou je problém, ono taky kupodivu existuje něco jako kondenzace. A ten \"jiný způsob\", že tam naplácá kamennou vlnu s parozábranami taky není všemocný, ani ta odvětrávaná fasáda ne. Ale co, lidí, co si naběhli na hurá zateplování a pak akorát splakali nad výdělkem, když jim barák zplesnivěl nebo to museli předělávat ještě dřív než se jim vrátila sotva čtvrtina nákladů je mraky, ať se k nim klidně přidá. Zateplovat 50cm zeď starého baráku je hovadina, která zbytečně sežere prachy a přidělá jedině problémy, a omezovat kvůli tomu investici do topného systému na 30tis, za které se nepořídí vůbec nic, natož něco kvalitního, je hovadina na kvadrát. Místo aby si pořídil pořádný zplynovací kotel na kombinaci aspoň dřevo/plyn a dřevo si nechal klidně dovézt, na to není potřeba mít les za brankou. Tahle bez rozmyslu zateplovací mánie mi připomíná stejně uhozené pořizování dieselů do situací, kam se vůbec nehoděj, jen proto, že \"míň žerou\", aby se pak majitelé za pár let divili že je v součtu vyšel dráž než benzín.