Vedete si někdo podobně podrobnou statistiku?
http://auto.idnes.cz/naklady-na-provoz-auta-skoda-octavia-combi-tdi-f4d-/auto_ojetiny.aspx?c=A140610_143941_auto_ojetiny_fdv
Docela pěkný souhrn věcí, které si spousta lidí vůbec neuvědomuje a holedbá se, jak jezdí \"jenom\" za 2Kč/apod. Sranda je, jak v tom článku byl z celkových nákladů údajně překvapen i ten, kdo si je takto zapisoval
Já jsem bordelář a nikdy jsem se nedokopal si archivovat všechno. Nicméně nějaké povědomí o svých autech mám, takže:
Současné po 3 letech a 40tis km, se započtením reálné prodejní hodnoty, těsně přes 2Kč/km či zhruba 2.500,- Kč měsíčně bez PHM.
Moje nejlevnější (provozně) byla první 205D koupená jako polovrak za pakatel, opravená a po 4 letech a skoro 80tis km zlikvidovaná nezaviněnou bouračkou. Rozprodala se totiž skoro za tolik, kolik za ty 4 roky kompletně stála včetně všech oprav, rozdíl byl asi jen 20tis Kč, tedy nějakých 0,25Kč/km nebo 400 měsíčně (a spotřeba PHM tehdy cca 1Kč/km).
Nejdražší byla špatně koupená dodávka, polovrak, celkem náklady 45tis Kč, najeto celkem 1000 km, pak se rozsypala tak, že se mi to nechtělo opravovat, prodáno za 8 tis Kč, provoz tedy hezkých 38 Kč/km plus nafta, tedy něco přes 40 Kč/km - hezké poučení