Přejít na obsah

oddie

Uživatel
  • Počet příspěvků

    24 637
  • Registrace

  • Vyhraných dnů

    25

Vše od uživatele oddie

  1. To se ale dalo čekat, že jakmile je přidřené čerpadlo a jsou v něm magnetické piliny, že budou zasaženy i vstřikovače. Na to je třeba se v takovém případě podívat hned.
    • 87
  2. oddie

    Celkové náklady na provoz auta

    Jo jo, viděl jsem to kdysi v seriálu \"Nu pagadi!\"
    • 64
  3. oddie

    Celkové náklady na provoz auta

    Leda když maj figurky 10kg a vzpíráš s nimi
    • 64
  4. oddie

    Celkové náklady na provoz auta

    Golf není sport
    • 64
  5. oddie

    Celkové náklady na provoz auta

    Na windsurfu jsem nestál 3 roky, stejně je to zhýralej buržoazní sport Letost už si musím nějakou chvilku vyšetřit, až bude foukat.
    • 64
  6. oddie

    Celkové náklady na provoz auta

    Lipno je na houby, tam moc nefouká
    • 64
  7. oddie

    Celkové náklady na provoz auta

    Jasně, tam jsou zase \"svobodní\" otroci popelnic, bez kterých se nikam nedostanou
    • 64
  8. oddie

    Celkové náklady na provoz auta

    Na to \"auto je svoboda\" si vždycky vzpomenu a třískám se smíchy, když vidím v dopravních zácpách ty frustrované \"svobodné\", co se nemůžou nikam hnout
    • 64
  9. oddie

    Turbo

    Nemám zkušenosti s tím, že by turbo vůbec spínalo. Turbo není spínač, takže nemám ani zdání, jak by mohlo něco spínat. Pokud ti auto do 2800 ot netáhne, není to žádným spínáním. Buď turbo není schopné dodat dostatečný plnící tlak, nebo mnohem pravděpodobněji ŘJ nedávkuje patřičnou dávku nafty kvůli nějakému čidlu (typicky váze vzduchu, ale může to mít i jinou příčinu).
    • 9
  10. Vidím to jako krok dobrým směrem, vyrábět plasty z rajčat, na rozdíl od dnešní situace, kdy vyrábějí rajčata z plastů...
    • 8
  11. oddie

    kape voda - asi přes vodní pumpu

    Takový přípravek opravdu nedoporučuju.
    • 17
  12. oddie

    P807 2.2 HDi - uděláno na klice???

    Možná bych se mohl stavit v sobotu po obědě, asi pojedu tím směrem.
    • 18
  13. oddie

    Celkové náklady na provoz auta

    U kola nepočítám oblečení. Řetěz 150 Kč, výdrž kolem 1000km = cca 0,2 Kč/km, pneu 500/kus, výdrž zadní 1000km, přední 2000km = cca 0,8 Kč/km. Horší je amortizace odpružené vidlice, tam je to klidně 3 Kč/km.
    • 64
  14. oddie

    Celkové náklady na provoz auta

    Pro srovnání kolo, celkové náklady asi 25tis Kč, současná prodejní hodnota tak 8 tis Kč, najeto 2500km = cca 7 Kč/km
    • 64
  15. oddie

    P807 2.2 HDi - uděláno na klice???

    Kde to stojí? Časově na tom nejsem nic moc, ale pokud by to bylo vyloženě při cestě, krátce bych na to koukl.
    • 18
  16. Konkrétně v Praze bylo docela zbytečné stát, když si lze termín objednat po internetu. Akorát je třeba to udělat dost dlouho předem.
    • 27
  17. S prodávajícím, co by měl podmínku, ať si pro to přijedu v pondělí místo práce a ještě tam s ním stojím půl dne frontu, bych se vůbec nebavil. Kvůli pixle si vyplácat dovolenou, ani omylem.
    • 27
  18. To se v sobotu, neděli, večer či v případě front realizuje dost těžko.
    • 27
  19. Vedete si někdo podobně podrobnou statistiku? http://auto.idnes.cz/naklady-na-provoz-auta-skoda-octavia-combi-tdi-f4d-/auto_ojetiny.aspx?c=A140610_143941_auto_ojetiny_fdv Docela pěkný souhrn věcí, které si spousta lidí vůbec neuvědomuje a holedbá se, jak jezdí \"jenom\" za 2Kč/apod. Sranda je, jak v tom článku byl z celkových nákladů údajně překvapen i ten, kdo si je takto zapisoval Já jsem bordelář a nikdy jsem se nedokopal si archivovat všechno. Nicméně nějaké povědomí o svých autech mám, takže: Současné po 3 letech a 40tis km, se započtením reálné prodejní hodnoty, těsně přes 2Kč/km či zhruba 2.500,- Kč měsíčně bez PHM. Moje nejlevnější (provozně) byla první 205D koupená jako polovrak za pakatel, opravená a po 4 letech a skoro 80tis km zlikvidovaná nezaviněnou bouračkou. Rozprodala se totiž skoro za tolik, kolik za ty 4 roky kompletně stála včetně všech oprav, rozdíl byl asi jen 20tis Kč, tedy nějakých 0,25Kč/km nebo 400 měsíčně (a spotřeba PHM tehdy cca 1Kč/km). Nejdražší byla špatně koupená dodávka, polovrak, celkem náklady 45tis Kč, najeto celkem 1000 km, pak se rozsypala tak, že se mi to nechtělo opravovat, prodáno za 8 tis Kč, provoz tedy hezkých 38 Kč/km plus nafta, tedy něco přes 40 Kč/km - hezké poučení
    • 64
  20. Podle mě odrbat dráťákem, nazřít antikorozní základovkou, zamatlat karosářským tmelem (stejná tuba jako silikon, ale je to přímo polyuretanový pružný tmel) nebo přestříkat plastem na spodky, podle toho, jak je poškození velké (z fotky to není poznat).
    • 14
  21. Od příštího roku to pravděpodobně bude jinak. Jinak tip pro ostatní - pokud děláte takovouhle věc na důvěru s někým, kdo moc důvěryhodný není, pojistěte si to kaucí. Chceš si vyřídit všechno sám? Nech mi tady 5tis a až to vyřídíš, dostaneš je zpátky. Sám jsem vždycky vyřízení papírů nabízel jak kupujícím, tak prodávajícím, ale většinou šlo o aspoň částečnou známost či klubovou referenci.
    • 27
  22. oddie

    Chybí EGR?

    Zespodu tam nelez, to je vidět spíš shora - ventil mezi sacím a výfukovým potrubím. 95 ho dost možná mít nebude, TD ho často měly až po 96, stejně jako 50kW verze 1,9D (47kW DJZ ho mělo od začátku, 50kW DJY/D9B až později).
    • 26
  23. Nefunguje ti motorek klapky.
    • 10
  24. A to řekl kdo, že to nejde, a na základě čeho???
    • 27
  25. Zrušit ručení můžeš na základě kupní smlouvy. Jak bys chtěl psát čestné prohlášení, že není používáno, když to vůbec nevíš???
    • 27
×
×
  • Vytvořit...