Přejít na obsah

MilanF1

Uživatel
  • Počet příspěvků

    17 042
  • Registrace

  • Vyhraných dnů

    21

Vše od uživatele MilanF1

  1. Protože 306tkou najezdím nejvíc a tento údaj mě zajímá. Nebýt toho, že vyskočila spotřeba nahoru, asi bych nepřišel, že mám vadné čidlo teploty (žádná kontrolka nesvítila). Po jeho výměně spotřeba klesla.
  2. MilanF1

    Peugeot 106 GTI by MilanF1 - Prodáno

    Nemá někdo na půjčení stahováky pružin?
  3. ale ne na denní jezdění ... snad víš, co mám na víkendy, ne?
  4. To dělám, cca 1x za 14 dní a těch sazí, co letí, je dost. Já totiž již viděl výfuk, kde v kolínku byla dírka jak špendlíkový hlavička, zbytek byly ve výfuku brikety.
  5. Dnes jsem tankoval a očekávané se stalo skutkem, už jsem konečně pod 5, konkrétně 4,9l /100 km. Ale pořád to není ono, ale uvidíme za dalších 1100 km. Snad není na autě něco špatně ... ale už to není 6 jako před měsícem, takže bych měl být spokojen.
  6. MilanF1

    Teplota 2.0HDi 66Kw

    Záleží na termostatu, ale většina z nich v prvních HDičkách otevírá při 83°C a zavírá při 79°C. Tudíž tvá teplota je naprosto normální.
    • 35
  7. MilanF1

    205 Rallye

    To je 14 dní na servisu a ještě na to nesáhli? Zajímavý přístup. To já GTIčko mám 14 dní na špalkách, ale už jsem na něm něco udělal.
    • 90
  8. MilanF1

    Peugeot 106 GTI by MilanF1 - Prodáno

    To jsou ale tisíce navíc, už takto to budou 4 díly.
  9. MilanF1

    Roman Bazi - 307 SW 2.0 LPG

    To ti chválím, že se ti líbí "Japonec"
  10. MilanF1

    Výměna Motoru

    To není číslo motoru, ale jeho kod. Na čísle motoru nezáleží, dnes se již neeviduje. V autě lze motor vyměnit, ale musí být zachován jeho kod. Jako například to HFX.
    • 9
  11. MilanF1

    Peugeot 106 GTI by MilanF1 - Prodáno

    To se ti nedivím, u mě se to vleče. Prostě není moc času, abych to dodělal.
  12. MilanF1

    Roman Bazi - 307 SW 2.0 LPG

    Benzin bez turba, to je dneska docela problém. Ale je pravda, že ty oturbený benzíny mě taky tolik neberou, ale nejezdí se s nimi špatně. Jako služebák by mi to bylo jedno, ale domů asi ne ... i když nikdy neříkej nikdy.
  13. MilanF1

    Roman Bazi - 307 SW 2.0 LPG

    Koukám, že ty tlumiče máš docela drahé. Ale jinak cena za práci je docela dobrá. Jen věřím, žes to uložení udělal včas, než se začaly kroutit pružiny. Ale to myslím, že tvůj problém nebude.
  14. Grlik asi myslí na tahání přívěsu. Nicméně těch 130 kW si s tím přívěsem taky poradí. A ten motor musí jezdit parádně. Já jsem spokojen s 106 GTI, ale vůbec by mi nevadila ani 306 GTI-6 120 kW, jenže to fakt není kam dát.
    • 63
  15. MilanF1

    naftu nebo benzín?

    Partner s 1.9D se vyráběl až snad do roku 2005. Takového chtěl táta, ale k nesehnání (Partner/Berlingo po faceliftu a dvoje šoupačky). Tak se koupilo HDi. A jaksi to první, bez velkých ku*vítek. Proti benzinu nic nemám, však jsem si pořídil silnější autosféru, ale i ta nafta má taky něco do sebe. Na denní jezdění mám naftu a už má 380 tkm. Na turbo, vstřiky, čerpadlo nikdo nesáhl. Motor nebere olej. Takže taky bezúdržbové. Nicméně pokud bych si nyní měl vybírat nástupce ... nevybral bych si. Ty novější HDička mě moc neoslovují ohledně možných problémů. Snad až 1.6 HDi, nikoliv 16V, ale ty novější 8V. To jsme někde okolo roku 2010. mmartinkovic: Mluvit o zátahu dieselu ... no nevím, v nízkých otáčkách to cukne a jede, ale to je tak vše. U benzinu se podřadí a jede, ideálně pokud se nechá vytočit. GTIčko mi jezdí daleko líp než lehce čipnutý HDIčko. Takže už se těším, až GTIčko dám dohromady a zase se s ním projedu.
  16. MilanF1

    Odemykání Peugeot 306

    98 už je nový model (tedy po faceliftu). 97-99 je 306tka s oválnými mlhovkami (vyjma cabria a GTI-6) Nicméně jak jsem psal výše, ty kabely mohou být problém.
    • 12
  17. MilanF1

    Odemykání Peugeot 306

    A taky napiš, jaký máš model, protože starý a nový do roku 99 měl problém s kabely ve dveřích. Od posledního faceliftu v roce 99 se již změnila svorkovnice a u mě už je to naštěstí OK.
    • 12
  18. MilanF1

    Odemykání Peugeot 306

    Jsou kabely ve dveřích (průchodkách) OK?
    • 12
  19. Tedka tam vzduch půjde konečně správným směrem, to půjde i spotřeba dolů. PS: Musí, ono už to horší být nemůže
  20. MilanF1

    306 Break 1.4 55 kW by emkay

    Máš-li bez samoštelu, jediné, co tě může postihnout je, že ti lanko praskne, ale vzhledem k tomu, že dříve odchází samoštel, máš ho nadosmrti. Cena i s prací je super, tak málo mě nestálo ani samotné lanko /se samoštelem/.
    • 41
  21. Ty bláho, betonem to vyšalovat, to nenapadlo. Ale v případě nehody bych to chtěl vidět.
    • 9
  22. Tohle už se tu řešilo. Kompletní práce klempíře včetně lakování vyjde na 8-10 tis. Kč. To mi ale u auta před poslední technickou přijde zbytečně velká investice. Dívám se na to do AK a jde tam koupit práh. Pro členy klubu je cena cca 1500 Kč za kus. To není taky nejméně, to máš jenom 3000 Kč za materiál nevalné kvality (ale u tebe je to jedno). Jak moc to máš shnilé? Celé nebo jenom nějakou část? Já bych asi vzal nějaký plech, naohýbal a COčkem navařil. Pokud nemáš možnost a chceč to mít co nejlevnější, vzal bych vrtačka a hrst nýtů. Nakonec sprej BODY a hurá na technickou. Na způsobu opravy záleží životnost. Nejjednodušší, nejrychlejší, ale největší prasárna pro poslední tažení auta je vzít montážní pěnu a vystříkat je. Potom to, co vyleze oříznout nožem a přetřít (nebo body). Vyjde to na pár korun.
    • 9
  23. MilanF1

    Peugeot 106 GTI by MilanF1 - Prodáno

    Já mám doma tabuli pozinkovaného plechu.
  24. MilanF1

    Peugeot 106 GTI by MilanF1 - Prodáno

    Vypadá to na origo díl, takže si ho nechám.
×
×
  • Vytvořit...