Partner s 1.9D se vyráběl až snad do roku 2005. Takového chtěl táta, ale k nesehnání (Partner/Berlingo po faceliftu a dvoje šoupačky). Tak se koupilo HDi. A jaksi to první, bez velkých ku*vítek.
Proti benzinu nic nemám, však jsem si pořídil silnější autosféru, ale i ta nafta má taky něco do sebe. Na denní jezdění mám naftu a už má 380 tkm. Na turbo, vstřiky, čerpadlo nikdo nesáhl. Motor nebere olej. Takže taky bezúdržbové. Nicméně pokud bych si nyní měl vybírat nástupce ... nevybral bych si. Ty novější HDička mě moc neoslovují ohledně možných problémů. Snad až 1.6 HDi, nikoliv 16V, ale ty novější 8V. To jsme někde okolo roku 2010.
mmartinkovic: Mluvit o zátahu dieselu ... no nevím, v nízkých otáčkách to cukne a jede, ale to je tak vše. U benzinu se podřadí a jede, ideálně pokud se nechá vytočit. GTIčko mi jezdí daleko líp než lehce čipnutý HDIčko. Takže už se těším, až GTIčko dám dohromady a zase se s ním projedu.