Po V8 neprahnu ... nepotřebuji dělat ramena na každé křižovatce. Já chtěl auto, který je použitelné na denní jezdění (ne jen na víkend), ale je s ním trochu zábavy. Na to bude 308tka plně dostačovat.
Pokud jde o ty otáčky, já jsem naopak rád, že tam je kratší převodovka, alespoň je auto živější ... ne jako je dnešní trend natahovat kvalty až do nebe kvůli úspoře paliva.
Ona ta převodovka je v podstatě stejně dlouhá jako ve 106 GTi, jenom s tím rozdílem, že nejde točit až do 7500 otáček a má o kvalt navíc. Ale jinak jsou ty auta neporovnatelná.