Koukám, že ho tu všichni strašíte spojkou, ale já si myslím, že to bude lanko.
Nejspíše bude jako u mě se samoštelem a ten odešel.
Projevuje se to jednoduše: Při sešlápnutí to křupne (přeskakují zoubky v samoštelu) a občas zůstane pedál na podlaze. Nohou lze vrátit zpět a opět spojku sešlápnout. Ne vždy funguje, ale nouzově se s tím dá jezdit. To lanko mě kdysi stálo asi 1300 Kč (ATE opět se samoštelem).
Jinak já před 14 dny měl jiný problém, sešlápnul jsem spojku. Pedál na podlaze a už nešlo nic zařadit. Prasklo mi plastové táhlo lanka, které stojí 160 Kč v Peugeotu.
Pokud to je vskutku jenom lanko, pak je to vcelku pohoda.
Ještě k výměně lanka: Pokud jsi trochu zručný, zvládneš to doma. Ale když jsem to dělal prvně, docela jsem nedával, že mi to nejde (zacvaknutí do toho táhla u pedálu).