Tatík to kupoval jako 5 leté v autorizáku za cca 130k Kč. Mělo najeto asi 180 000 km a bylo po rozvodech. Ted je na budíkách asi 210 000 km. S autem nadmíru spokojen.
Moje HDi už taková hitparáda není, bylo však kupováno od souseda. U mě má na hrbu 160 000 km (celkem 390 000 km), ale měnil jsem jenom spotřební věci - řemenice, brzdy, výfuk, rozvody, spojka, pružiny (ano, praskla), tlumiče ... ale vlastně jednu nespotřební ano - řízení. Mělo vůli na hřebenu, je tam z vraku, má u mě najeto 100 tkm, ale svině zas tam něco klepe. Nicméně měl jsem skutečně štěstí, protože všechno na motoru je původní (vstřiky, turbo, čerpadlo) a i na zadní nápravu nikdo nikdy nesáhl (má i původní silentbloky. ), i chladič tam je z fabriky (očekávám kdy poteče). Takže na provoz neskutečně levné.
Když píšeš, že auto jenom na občasné popojížďky, snad raději ten benzin, tam motorově snad není co by se podělalo. Zbytek bude klasická 307čka se vším, co k ní patří.