Přejít na obsah

MilanF1

Uživatel
  • Počet příspěvků

    17 042
  • Registrace

  • Vyhraných dnů

    21

Vše od uživatele MilanF1

  1. MilanF1

    Rodina = Nutnost kombi!?

    Tuhle otázku začínám taky trochu řešit. Ale s 306 jsem spokojen (106tky nepočítám, ty jsou pro zábavu a třídvéř = nepraktické). 306 HB má svá omezení, prostě kočárek se tam bez složení asi těžko vejde. Ale nic jiného mě snad trápit nebude. V tomhle autě už jsem odvezl hromadu věcí. Jako budoucí auto pokukuji po 301, ale to je bohužel sedan ... občas do auta cpu objemnější věci a pak se to fakt nehodí ten malý přístup. Jelikož já asi nikdy nebudu kupovat nové auto, budu se spíše orientovat podle stavu auta a ne podle typu karosérie. Spíše nevidím extra výhody toho kombi, mít ho, proč ne, ale ne za každou cenu. Za mého mládí jsme vystřídali hromadu auta - P205, P309, Fiat Uno, Ford Escort ´88 a pak ´98, Š Felicia, Š 120. Jediný kombík z toho byl Escort ´98, auto z rodiny, ale byl to neskutečný krám Když to bylo 10leté, už tam nešlo přidělat tažné kvůli korozi. Když to shrnu, každý by měl znát své potřeby a podle toho vybrat auto. Sám máš výčet osob s různými potřebami a každý preferuje něco jiného.
    • 74
  2. Záleží na konkrétním výrobci, každý to může rozměrově vyrábět jinak. Pokud ti nevadí vyšší cena, co takhle zkusit Optimu? Základní červená má kapacitu sice jen 50 Ah, ale dává startovací proud 815 A. Pro Hi-Fi bude asi lepší žlutá s 66 Ah a 830 A. Žlutá 75 Ah a 975 A se tam asi už nevejde. Měli jsme červenou optimu a fungovala asi 12 let, a to střídavě v osobáku i v nákladáku.
  3. MilanF1

    TV PRIMA - Black Out

    Vlastně mě TV Prima blba, když začínal Big Ben, běžel mi dvoujazyčně, tedy jak německy, tak česky. Zkoušel jsem nastavení televize, zda jsem to náhodou neaktivoval já, ale bez úspěchu. Tak jsem jen přepnul kanál. Ale říkal jsem si, že jim tam třeba někdo zavolá, aby to opravili, ale já to nebudu.
    • 18
  4. MilanF1

    TV PRIMA - Black Out

    Já TV Prima přijímám, pozemním signálem ... u mě asi problém není.
    • 18
  5. MilanF1

    CD menič clarion

    Jak jsem psal, v 306 jsem odklopil sedák zadních sedaček a tam jsem ho našel. Pokud ho někdo měl zapojený, nejspíše ho vyvedl do kufru, k levému boku.
    • 20
  6. MilanF1

    CD menič clarion

    Tak jsem se konečně podíval. Rádio mám, jak jsem psal, Phillips z Ulysse - vzhledově i funkčně úplně stejný jako v 306. Ten měnič mám Clarion 96 396 923 80, PU-2293D. Tohle mi spolu běhá ... a tedy na kabelu, který byl origo v 306 z výroby.
    • 20
  7. MilanF1

    Průběh TK ponovu

    To by mohlo být dobré. Nicméně před půl rokem jsem se bavil s emisákem, že tam měl čtyřletého Fiata a napsalo mu to chybu ovlivnující emise (už nevím co), tak paní vyhodil. Ta zajela do Fiata a tam na diag nic nebylo. Byla to přechodná doba při náběhu nového systému, takže to napodruhé pustit i s chybou (po telefonátu s odborníkem), ale nevím, jak to funguje nyní, když už to je naostro. Ale je to divné, když tohle hlásí teprve čtyřleté auto.
  8. MilanF1

    Průběh TK ponovu

    Zajímají je závady ovlivnující tvorbu emisí, to platí pro emise. Na technické jde o to, zda svítí kontrolka. Pokud svítí žlutá/oranžová, dostaneš to na měsíc. Dneska už některé stanice mají (od Nového roku to mají mít všechny), že na emisích se musí diagnostika spárovat s řídicí jednotkou auta a načítá se i VIN vozu. A u některých aut to může být problém právě to spárování ... uvidíme, co to přinese. Dokonce je i návrh, že kamery mají být i na emisích, nejen na TK.
  9. MilanF1

    Peugeot 106 GTI by MilanF1 - Prodáno

    Já nepsal, že mi jde o spotřebu, ale celkově o provoz. I když nikam nevyjedu, tak musím zaplatit pojistku a jednou za dva roky TK.
  10. MilanF1

    Peugeot 106 GTI by MilanF1 - Prodáno

    Jakože začne korodovat?
  11. MilanF1

    Peugeot 106 GTI by MilanF1 - Prodáno

    Ano, je v plánu a na rozdíl od auta dítě nelze prodat. Navíc to GTIčko je sice tedka udělané, ale bohužel ta koroze na tom autě je a pojede dál, není to netknutá panna jako třeba cabrio. Pro mě z dlouhodobého pohledu nedává tolik smysl. Nejsem takový blázen, abych to auto totálně rozebral a postavil znovu třeba jako Míza a další zdejší borci. Pokud ho prodám, určitě to oplakám, jelikož motor tahá neskutečně, má to poctivých 100 tkm a interiér je netknutý. Tohle se prostě moc nevidí.
  12. MilanF1

    CD menič clarion

    Aha, já tohle nerozlišoval. Já koupil changer s tímto (nebo podobným) konektorem - prostě modrý z auta z roku 2003 a konektor pasoval, s origo rádiem (ten mám z Ullyse - stejný jako 306, je to Philips) komunikuje. Kouknu zítra, co je zač ten changer.
    • 20
  13. MilanF1

    CD menič clarion

    Já takovýhle modrý konektor mám v 306 a napojoval jsem na něj origo CD měnič (číslo nevím, ani nevím, z jakého je auta). Prostě jsem zapojil a už běhá. Skutečně kabel natažený od rádia nemáš? Já jeho konec našel pod zadníma sedačkama.
    • 20
  14. MilanF1

    Peugeot 106 GTI by MilanF1 - Prodáno

    Já ji mám v únoru na 306, mělo by to být naprosto v pohodě. A potom cabrio, tam obavu nemám žádnou. Nicméně aktuálně zvažuji prodej GTIčka ... nemám pro něj adekvátní využití a také bude problém s parkováním. Navíc se plánuje mimi a udržovat 3 auta není taková sranda.
  15. Takový rozměr určitě na 5008 v TP nebude. Navíc má pneumatika jiný obvod. Postupoval bych úplně jak radí Olda - reklamovat a žádat výměnu.
    • 7
  16. MilanF1

    301 facelift

    Co je na tom divného, když třeba Yeti to má taky. Ne všechny. Ale když máš auto třeba tmavě hnědé, otevřeš kapotu a spodek kapoty a motorák je šedivý. A tohle auto není za pár korun ...
    • 28
  17. MilanF1

    Peugeot 106 GTI by MilanF1 - Prodáno

    Přesně tak, ač jsem samozřejmě nabarvil zadní nápravu, ramena, stabilizátor. Nicméně spodek auta jsem nelakoval. Taky prostě u 16letého auta to nemůže napsat bez závad.
  18. MilanF1

    301 facelift

    Co čekáš od nižší střední třídy? 200? Bohužel zkušenost z Dacií nemám, abych řekl, zda "dává smysl". Třeba Rapid mě neoslovil ...
    • 28
  19. MilanF1

    Peugeot 106 GTI by MilanF1 - Prodáno

    Dneska proběhla technická, v pohodě jenom áčka za povrchovou korozi, no klasika. Na dva roky pokoj.
  20. MilanF1

    301 facelift

    Jakou lidovější cenu bys chtěl, však začíná na 270. Nafták za 330. Alespon dle ceníku na stránkách peugeotu. Konkurent v podobě Škoda Rapid začíná na 300. Ale na tom autě je hodně poznat, že to je low-cost. Pokud jde o FL, ta 301 je taková modernější, dospělejší. Líbí se mi. Jenom škoda, že to je a bude jen sedan.
    • 28
  21. MilanF1

    Preliačený prah na novom aute

    To by mohlo jít, pokud nepřekáží výztuha. A bylo by to za studena. Jinak já navrhoval tohle řešení /za tepla/: Hodí se hlavně na menší opravy, ale i práh s tím tahat jde ... včera u nás klempíř takhle tahal 3 auta, takže máme co kytovat.
    • 23
  22. MilanF1

    Preliačený prah na novom aute

    Postranice - zadní blatník. Já to chápu tak, že tohle platí pojištovna, takže se koupí rám za - hádám - 40 000 Kč, dá se auto na stolici za další tisíce a mění se. K tomu nějaká práce a lakýrničina, do 100 000 Kč by to mělo vyjít. Vyklepat práh z druhé strany nepůjde, jak se do něj dostaneš zvnitřku? SPOTem se to vytahá zvenku. Je to mnohem levnější, ale musí to jít.
    • 23
  23. MilanF1

    Preliačený prah na novom aute

    Ono se zdá, že o ten práh dřou dveře, takže pak zreznou i dveře. Pokud by to někdo chtěl jenom zatírat. Tohle by mohlo jít vyspotovat. Takže by se neřezalo ani nevařilo, ale samozřejmě se tím spotem ten plech prohřeje. Auto nevidím fyzicky, abych posoudil, kde všude je to zohýbané. Marky: Bodové sváry tam jsou, ale tutově bude práh součástí celého bočního rámu (tedy vnější plech postranice, B sloupku atd), takže v případě výměny se z toho rámu vyřízne právě ta část prahu, která je potřeba a ta se tam navaří (samozřejmě i naboduje, kde jsou bodové sváry). Nejdražší varianta a taky nejpracnější, protože pak je i fůra kytování, ale tohle je docela v pohodě.
    • 23
  24. Promazat čep? Pokud má vůli (klepe), není co mazat, bude klepat kov o kov. U pouzder stabu to je podobné, prostě pokud tam je vůle, tu vazelínou nevyplníš. Jinak ano, mohou to dělat pouzdra (uložení) stabilizátoru, já je měnil. Vyzkoušej jízdu po rovině třeba 50 km/h a kmitej volantem zleva doprava a zpět. Při takové jízdě se auto naklání a "funguje" stabilizátor. Pokud se ozve to klepání, budou ta ty pouzdra. U mě klepali i na sebemenší nerovnosti, ale už byly hodně vymačkané. Ale kouknul bych se i na zadní silentbloky ramen, ty u 306 odcházejí, ale zase většinou neklepou, to už musí být utržené ... na tohle by ale v servisu měli hned přijít.
    • 6
  25. MilanF1

    Nafta či benzín?

    Tatík to kupoval jako 5 leté v autorizáku za cca 130k Kč. Mělo najeto asi 180 000 km a bylo po rozvodech. Ted je na budíkách asi 210 000 km. S autem nadmíru spokojen. Moje HDi už taková hitparáda není, bylo však kupováno od souseda. U mě má na hrbu 160 000 km (celkem 390 000 km), ale měnil jsem jenom spotřební věci - řemenice, brzdy, výfuk, rozvody, spojka, pružiny (ano, praskla), tlumiče ... ale vlastně jednu nespotřební ano - řízení. Mělo vůli na hřebenu, je tam z vraku, má u mě najeto 100 tkm, ale svině zas tam něco klepe. Nicméně měl jsem skutečně štěstí, protože všechno na motoru je původní (vstřiky, turbo, čerpadlo) a i na zadní nápravu nikdo nikdy nesáhl (má i původní silentbloky. ), i chladič tam je z fabriky (očekávám kdy poteče). Takže na provoz neskutečně levné. Když píšeš, že auto jenom na občasné popojížďky, snad raději ten benzin, tam motorově snad není co by se podělalo. Zbytek bude klasická 307čka se vším, co k ní patří.
    • 61
×
×
  • Vytvořit...